Reklama


Reklama

61-latek holował forda, który wjechał w „Elkę” (zdjęcie)


Policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Wielbarskiej w Szczytnie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 61-letni kierowca Chevroleta holował pojazd marki Ford, za kierownicą, którego siedział 62-letni mieszkaniec Szczytna. W pewnym momencie Ford zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd przeznaczony do nauki jazdy. Na szczęście, w wyniku tej kolizji nikomu nic się nie stało. Okazało się jednak, że 62-latek, który siedział za kierownicą holowanego pojazdu był po spożyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a na 61-letniego sprawcę kolizji nałożyli mandat karny.Wczoraj (22.02.21r.) parę minut po godzinie 09:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kolizji z udziałem pojazdu przeznaczonego do nauki jazdy.


Reklama

 

Reklama

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 61-letni kierowca Chevroleta holował pojazd marki Ford, który posiadał niesprawny układ kierowniczy i hamulcowy.

 

- Za kierownicą Forda siedział 62-latek, również mieszkaniec Szczytna - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Mężczyźni poruszali się ulicą Wielbarską w kierunku miejscowości Nowe Gizewo. W pewnym momencie holowany Ford zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd przeznaczony do nauki jazdy. „Elką” podróżował 41-letni instruktor jazdy oraz jego 20-letni kursant. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, nikomu nic się nie stało.

 

Szczycieńscy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości wszystkich uczestników zdarzenia. Okazało się, że siedzący za kierownicą holowanego Forda 62-latek był po spożyciu alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy, celem wykonania dalszych czynności z jego udziałem.

 

Sprawca kolizji 61-letni mieszkaniec Szczytna, został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 62-latkowi, który wsiadł za kierownicę Forda po spożyciu alkoholu zostały zatrzymane prawo jazdy.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, kierowca holujący pojazd zobowiązany jest wykonywać wszystkie manewry płynnie, bez nagłych zrywów, mogących doprowadzić do kolizji pojazdów lub zerwania połączenia, a także przed wykonaniem danego manewru, uwzględnić, że jest on połączony z innym pojazdem. Za powstałe szkody w czasie holowania pojazdu, odpowiada holujący. Holowanie pojazdu to czynność wykonywana przez kierowcę jadącego z przodu, analogicznie jak holowanie przyczepy.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze