Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

60-letnie święto krwiodawców (zdjęcia)


Swoisty jubileusz obchodzili szczycieńscy krwiodawcy. Uroczystą akademią uczczono 60. rocznicę objęcia przez Polski Czerwony Krzyż patronatu nad honorowym krwiodawstwem.Po okolicznościowym referacie, wygłoszonym przez sekretarza Zarządu Oddziału Rejonowego PCK Włodzimierza Budnego. centralnym punktem programu było uhonorowanie odznaczeniami i medalami osób, które własną krwią bądź inną aktywnością wspierają działalność klubów HDK w powiecie.

 

 

A działalność ta jest niewymierna. Dość wspomnieć, że przez lata funkcjonowania klubów, krwiodawcy z naszego rejonu oddali ponad 35 tysięcy litrów krwi. Tylko w tym roku zebrano już 859 litrów, a że do końca roku planowane są jeszcze kolejne akcje poboru, wynik ten będzie jeszcze lepszy. Pod względem ilości pozyskiwanej krwi powiat szczycieński od lat plasuje się na czołowych miejscach w województwie. Nic zatem dziwnego, że lista osób odznaczonych, wyróżnionych i nagrodzonych była w tym roku imponująca.

 

 

 

Minister Zdrowia wielu krwiodawców uhonorował odznaką „Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Wręczono okolicznościowe medale wielu instytucjom wspierającym krwiodawców, wolontariuszom i działaczom, ale przede wszystkim samym krwiodawcom i klubom. Tych na terenie powiatu jest siedem: Klub HDK przy Zarządzie Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie, Klub HDK przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, Klub HDK „Radar” przy Jednostce Wojskowej w Lipowcu, Klub HDK przy Urzędzie Gminy w Świętajnie, Klub HDK Przy Towarzystwie Przyjaciół Jedwabna, Klub HDK przy OSP w Wielbarku, Klub HDK przy OSP w Klonie.

 

 

Specjalne statuetki otrzymali otrzymali krwiodawcy o szczególnie imponujących wynikach: Kazimierz Gnatkowski ze Szczytna (za oddanie ponad 50 litrów krwi), Paweł Oleksiak z Jedwabna (ponad 40 litrów), Sławomir Michalak, Franciszek Skorupski i Jarosław Wróblewski – wszyscy ze Szczytna (za ponad 30 litrów krwi).
 

Ip

 

Odznaczeni:

Zasłużony Dla Zdrowia Narodu: Andrzej Gidziński ze Szczytna, Grzegorz Gryczka z Pasymia, Artur Magnuszewski ze Szczytna, Tadeusz Wrona ze Szczytna, Szczepan Krupiński, Sławomir Kurpiewski, Adam Rutkowski, Zdzisław Burdyński, Waldemar Burdyński, Mateusz Burdyński, Krzysztof Burdynski, Lech Edward Maluchnik, Mirosław Maluchnik, Marcin Matłoch, Zbigniew Rosiński (wszyscy z Wielbarka)

 

Odznaka Honorowa PCK IV stopnia: Barbara Spychał z Wytwórni Podłoża Zastępczego w Lemanach


 

 

Odznaka I stopnia po oddaniu 18 litrów krwi:

 

Daniel Bartkowski - HDK w Szczytnie, Bogdan Orzoł - HDK w Szczytnie, Mariusza Bednarczyk - HDK w Jedwabnie, Andrzej Dobrosielski - HDK w Jedwabnie, Mariusza Fronczak - HDK w Szczytnie, Dawida Marek - HDK w Jedwabnie, Bogdan Roceń - HDK w Jedwabnie.

 

Odznaka II stopnia po oddaniu 12 litrów krwi:

 

Bogdan Bączek - HDK w JW w Lipowcu, Paweł Bilicki - HDK w Szczytnie, Karol Boniecki - HDK w JW w Lipowcu, Robert Chmielewski - HDK w Szczytnie, Rafał Kiciński - HDK w Szczytnie, Anna Dzięciołowska - HDK w Szczytnie, Aneta Jakubiak - HDK w Świętajnie, Jarosław Kordek - HDK w JW. w Lipowcu, Ryszard Kuprewicz - HDK w Jedwabnie, Piotr Karabela - HDK w Szczytnie, Beata Miszczuk - HDK w WSPol., Grzegorz Malinowski - HDK w Jedwabnie, Zbigniew Plaga - HDK w Jedwabnie, Monika Rubak - HDK w Szczytnie, Maciej Sypiański - HDK w Klonie.

 

Przemysław Szulkowski - HDK w JW w Lipowcu, Adrian Słomkowski - HDK w Jedwabnie, Damian Słomkowski - HDK w Jedwabnie, Sebastian Stolarczyk - HDK w Jedwabnie, Grzegorz Siemieniuk - HDK w Szczytnie, Andrzej Smoliński - HDK w Szczytnie.

 

Odznaka III stopnia po oddaniu 6 litrów krwi:

 

Paweł Dymek - HDK w Klonie, Andrzej Deptuła - HDK w Klonie, Seweryn Drężek - HDK w Klonie, Piotr Kręciewski - HDK w Klonie, Mariusz Piszczyk - HDK w Klonie, Nikodem Komosiński z- HDK w Świętajnie, Paulina Merchel - HDK w Jedwabnie, Karol Łukaszewski - HDK w Jedwabnie, Jerzy Robaczek - HDK w Jedwabnie, Zbigniew Stolarczyk - HDK w Jedwabnie, Adam Chmielewski - HDK w Szczytnie, Mirosław Duda - HDK w Szczytnie, Dariusz Filipiak - HDK w Szczytnie, Mateusz Filipiak - HDK w Szczytnie, Martyna Gnatkowska - HDK w Szczytnie, Karolina Łukaszewska - HDK w Szczytnie, Sławomir Niksa - HDK w Szczytnie, Jarosław Przywożny - HDK w Szczytnie.

Jarosław Radziwiński - HDK w Szczytnie, Beata Raślewicz - HDK w Szczytnie, Marek Czerwiński - HDK w JW w Lipowcu, Arkadiusz Czajka - HDK w JW w Lipowcu, Piotr Sierak - HDK w JW w Lipowcu, Mariusz Śniadach - HDK w JW w Lipowcu.

Krystyna Świderska - HDK w JW w Lipowcu, Łukasz Wolski - HDK w JW w Lipowcu.

Łukasz Zwaliński - HDK w JW w Lipowcu, Daniel Szczepanek - HDK w Szczytnie, Krystian Stepnowski - HDK w Szczytnie, Łukasz Zarajewski - HDK w Szczytnie.

 Komentarze do artykułu

TTT

Szanowna Redakcjo, skoro wymieniacie zasłużonych krwiodawców z imienia i nazwiska, to dlaczego nie mogę doszukać się wśród nich Pana X z fotografii? Stoi biedak samotnie z pudełeczkiem w dłoniach. Na pewno jest w nim któreś z odznaczeń. W takim razie również Pan X zasłużył sobie, by wszyscy poznali Jego imię i nazwisko. Serdecznie mu gratuluję wyróżnienia.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48