Poniedziałek, 21 Czerwiec
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała -

Reklama


Reklama

350 kilogramów podziękowań dla ratowników, bohaterów dnia codziennego (zdjęcia)


Ogromna paczka, ważąca 350 kg trafiła dziś do ratowników medycznych ze Szczytna. - Jesteśmy w szoku – mówi Grzegorz Achremczyk, ratownik medyczny. - Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy. Mega Podziękowania - Mega Paka to akcja stowarzyszenia Wszystko dla Szczytna i jego partnerów.Skąd pomysł na tę akcję? Z życia, z obserwacji, z potrzeby serca – mówi Rafał Kieroskowski ze stowarzyszenia Wszystko dla Szczytno. - Pewnego dnia zadzwoniłem do serdecznego kolegi - ratownika medycznego. Powiedział mi, że od ponad 70 godzin jest w pracy, bo inni ratownicy są na kwarantannach i nie ma kto go zmienić. Uświadomiłem sobie, że cały czas dużo się mówi o pomaganiu lekarzom, pielęgniarkom, a o ratownikach medycznych chyba zapomnieliśmy, a przecież oni są na pierwszej linii frontu! To cisi bohaterowie. Muszą wiedzieć, że nie są sami, że są z nimi mieszkańcy Szczytna. Postanowiliśmy podarować ratownikom namiastkę domu na dyżurze, ciepły smaczny posiłek, ale i coś do poczytania. Właśnie w Mikołajki, symboliczny dzień obdarowywania prezentami.


Reklama

 

Akcja pomogła nie tylko ratownikom, ale wielu mieszkańcom Szczytna, bo poczuliśmy się wspólnotą. Nikt nie odmówił wsparcia, zaangażowało się 17 firm, każdy pytał tylko ile i na kiedy. Zebraliśmy 350 kg jedzenia, to taka paczka zbiorowa od nas dla ratowników, bohaterów dnia codziennego. Dobro powraca, więc podajemy je dalej! Zachęcamy inne miasta do podobnych inicjatyw. Ratownicy otrzymali od nas też kupony lotto.

 

W trudnym czasie musimy powrócić do idei solidaryzmu społecznego, w realizowaniu której mamy piękne tradycje. Jak wiemy z historii, Polacy wielokrotnie udowodnili, że potrafią się zjednoczyć w dobrej sprawie i wspólnym interesie całego społeczeństwa. Tylko wspólnym zbiorowym wysiłkiem sprawimy, że gospodarka odbije po dramatycznej recesji i sytuacja w wielu branżach zacznie się normować.

Reklama

 

Robimy chellengMegaPakadlaRatownika nominujemy Miasto Mrągowo Miasto Lidzbark Warmiński Miasto Biskupiec – dodaje Rafał Kiersikowski.

 

 Komentarze do artykułu

Kobita

To chyba dla całego peronelu szpitala ta paczka , czy dla reszty będzie dwa razy większa bo i ludzi dwa razy więcej!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Miejski żłobek powstanie w pomieszczeniach po byłej kręgielni
  Ale radni zdają sobie sprawę, że to oznacza, że w Hali Wagnera będzie się mieścił żłobek. A gdy będą odbywały się tam kolejne rozgrywki, konkursy, targi pracy i różne takie, które odbywały się do tej pory, co będzie z dzieciakami? Mam nadzieję, że pomieszczenie zostanie wyciszone, a to kosztuje niemałe pieniądze. Czy po prostu pójdziemy na żywioł? Na koniec jednak muszę dodać, że żłobek w Szczytnie się przyda, ale tam?

  Kowal


  2021-06-21 12:52:29
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Droga jest jak każda inna ale jak się nie potrafi jechać z odpowiednią prędkością to takie są wyniki.

  Kazik


  2021-06-21 08:52:57
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  Moim zdaniem MW został kozłem ofiarnym , musieli na kogoś zrzucić winę , i padło na najniższy szczebel kierowniczy - czyli na brygadzistę !! A co dyrekcja zakładu nie wiedziała co się dzieje w zakładzie ? A Panie Rozogi rozwiń swoja myśl czy MW kazał Ci wkładać rękę w przenośnik ślimakowy ?

  Wojtek


  2021-06-21 08:15:46
 • Garaż z decyzją wojewody
  Panie radny sytuacja z garażem to taki Pana sukces jak Mańkowskiego z wieżą ciśnień.

  Prowadził ślepy kulawego


  2021-06-21 07:53:36
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  M.W. to ciapa i nieudacznik. Przed laty straciłbym przez niego całe ramię w przenośniku ślimakowym. Ten człowiek już dawno nie powinien pracować na stanowisku brygadzisty.

  Rozogi


  2021-06-20 20:38:54
 • Bogdan Komosiński – sołtys Piasutna (zdjęcia)
  Panie Sołtysie, a może by tak zrobić w Piasutnie prawdziwy plac zabaw dla dzieci zamiast tego zarośnietego trawami z dołami w którym z łatwością schowa się trzylatek i drzazgami wchodzącymi w małe łapki?

  Barbara Kaim


  2021-06-20 17:31:32
 • Letnie nowości imprezowe, Szczytno gotowe na sezon turystyczny
  Ja bym nie bagatelizował wydarzeń kulturalnych - turystycznych, które są organizowane od lat. Nie wiem dokładnie, co z pierogami i świętem ziemniaka - bo to były sztandarowe propozycje samorządu miejskiego za czasów burmistrz Górskiej. Nie byłem publicznością tych imprez, bo kartoflaka i pierogi robi mi żona - i to mi wystarcza. Nie chcę się narażać na niepotrzebne przygody gastryczne. Natomiast pamiętam, jak burmistrz Górska chciała połączyć te dwie \"imprezy\" (ziemniaki i pierogi) z jarmarkiem Mazurskim robionym przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. A ja od swoich znajomych z tzw. wielkich miast zawsze byłem pytany - no to kiedy ten jarmark - bo to kawałek folkloru, muzyki, rękodzieła - no bo chcą przyjechać. Jestem ciekaw, czy kameralna i niekomercyjna atmosfera jarmarku mazurskiego będzie utrzymana. Ale też pamiętam, że nigdy nie było to traktowane, jako walor miasta. Miasto uważało, że bazar - pod nazwą jarmark jurandowy - jest jego priorytetem. No i mamy, co mamy. Ja akurat od lat obserwuję sobie te wydarzenia i czuję, że mam prawo oceniać. Prochu tutaj promocja (urzędnicy) nie wymyślą, o ile nie zaczną kontaktować się z ludźmi, którzy co nieco się na tym znają. Kto dokładnie - nie wiem. Ale wiem, że i Dni i Noce Szczytna nie muszą być wiejskim festynem, a bazary z chińszczyzną, pomieszane z pierogami i kartoflakiem są po prostu żenadą.

  Krajan


  2021-06-20 15:07:42
 • Garaż z decyzją wojewody
  Tak się właśnie dzieje gdy stanowiska radnych piastują ludzie bez przygotowania i doświadczenia biznesowego, kto z nich choćby jabłkami na rynku handlował, czy jakąkolwiek działalność z sukcesem prowadził? Chyba nikt i właśnie przez takie wybory Bareja może kręcić filmy a my mieszkańcy utrzymujemy takich aktorów.

  Przedsiębiorca


  2021-06-20 14:47:49
 • Nadchodzi upadek szczycieńskiego pływania?
  W każdym sporcie jest to samo :(. Sporty walki także kuleją bo zostały odcięte od maty w WSPolu. Obecnie pozostaje tułaczka po jakichś małych salkach bądź gościnnie treningi w Olsztynie. Nie tylko pływanie \"tonie\" ale myślę że pozostałe dyscypliny także :(

  Sporty Walki


  2021-06-20 11:33:56
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Każdy popełnia błędy , ale nie każdemu jest dane je naprawić.

  Życie


  2021-06-20 10:44:28