Reklama


Reklama

350 kilogramów podziękowań dla ratowników, bohaterów dnia codziennego (zdjęcia)


Ogromna paczka, ważąca 350 kg trafiła dziś do ratowników medycznych ze Szczytna. - Jesteśmy w szoku – mówi Grzegorz Achremczyk, ratownik medyczny. - Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy. Mega Podziękowania - Mega Paka to akcja stowarzyszenia Wszystko dla Szczytna i jego partnerów.Skąd pomysł na tę akcję? Z życia, z obserwacji, z potrzeby serca – mówi Rafał Kieroskowski ze stowarzyszenia Wszystko dla Szczytno. - Pewnego dnia zadzwoniłem do serdecznego kolegi - ratownika medycznego. Powiedział mi, że od ponad 70 godzin jest w pracy, bo inni ratownicy są na kwarantannach i nie ma kto go zmienić. Uświadomiłem sobie, że cały czas dużo się mówi o pomaganiu lekarzom, pielęgniarkom, a o ratownikach medycznych chyba zapomnieliśmy, a przecież oni są na pierwszej linii frontu! To cisi bohaterowie. Muszą wiedzieć, że nie są sami, że są z nimi mieszkańcy Szczytna. Postanowiliśmy podarować ratownikom namiastkę domu na dyżurze, ciepły smaczny posiłek, ale i coś do poczytania. Właśnie w Mikołajki, symboliczny dzień obdarowywania prezentami.


Reklama

 

Akcja pomogła nie tylko ratownikom, ale wielu mieszkańcom Szczytna, bo poczuliśmy się wspólnotą. Nikt nie odmówił wsparcia, zaangażowało się 17 firm, każdy pytał tylko ile i na kiedy. Zebraliśmy 350 kg jedzenia, to taka paczka zbiorowa od nas dla ratowników, bohaterów dnia codziennego. Dobro powraca, więc podajemy je dalej! Zachęcamy inne miasta do podobnych inicjatyw. Ratownicy otrzymali od nas też kupony lotto.

 

W trudnym czasie musimy powrócić do idei solidaryzmu społecznego, w realizowaniu której mamy piękne tradycje. Jak wiemy z historii, Polacy wielokrotnie udowodnili, że potrafią się zjednoczyć w dobrej sprawie i wspólnym interesie całego społeczeństwa. Tylko wspólnym zbiorowym wysiłkiem sprawimy, że gospodarka odbije po dramatycznej recesji i sytuacja w wielu branżach zacznie się normować.

Reklama

 

Robimy chellengMegaPakadlaRatownika nominujemy Miasto Mrągowo Miasto Lidzbark Warmiński Miasto Biskupiec – dodaje Rafał Kiersikowski.

 

 Komentarze do artykułu

Kobita

To chyba dla całego peronelu szpitala ta paczka , czy dla reszty będzie dwa razy większa bo i ludzi dwa razy więcej!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  W polityce czasem tak jest, że aby gdzieś dojść trzeba umieć szukać kompromisów. W wyborach najlepiej udało się to Mańkowskiemu. Niestety od razu po objęciu stanowiska pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nie ma własnego zdania i nie potrafi podejmować decyzji. Nawet gdyby jego zasadniczym celem było tylko zostanie Burmistrzem i pobieranie sowitej pensji już po wyborze mógł pokazać co chce w mieście zrobić. Niestety nawet szef jego kampanii wyborczej szybko dowiedział się dla kogo robił kampanię :( Do kolejnych wyborów zostało jeszcze trochę, na referendum i odwołanie nie ma co liczyć ale można sprawdzić człowieka czy chce jeszcze cokolwiek robić. Jak na wejściu dostał maksymalne wynagrodzenie i nic nie zrobił to teraz trzeba mu je na maksa obniżyć aby mógł pokazać że jednak potrafi pracować. Tylko czy radnym obecnej kadencji starczy samozaparcia i czy oni też nie przyszli tylko po to aby otrzymywać dietę a nie pracować dla mieszkańców? Zgadzam się z autorem tekstu, że nikt nie myśli o mieście dalej niż tylko z roku na rok, no może też zahacza trochę o rok wyborczy. Wszyscy boją się odważnych i perspektywicznych decyzji. Nie byłem zwolennikiem Innopolice w formie zaproponowanej przez Górską ( z tyloma niewiadomymi) ale odstąpienie od Innopolice a realizacja rewitalizacji ruin zamku to zły wybór. Większe zainteresowanie byłoby centrum Innopolice niż zobaczeniem odrestaurowanych riun i wystawą. Ale będzie tłok turystów :)

  tadeusz


  2021-03-05 12:15:40
 • Szczytnianie na podium Mistrzostw Regionu
  Brawo!

  Seba


  2021-03-05 10:41:23
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  Morsy chociaż coś tam próbują robić,a ten kompletny na nieudacznik ,Mankowski nie robi nic,radni powinni mu odebrać połowę pensji

  Adalbert


  2021-03-05 10:13:53
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Burmistrz otoczył się tylko swoimi pociotami niuedacznikami i kolesiami od imprezowania,a to jest zwykly nepotyzm,doprawiony mobbingiem dla nieswoich.teraz ludzie mówią Mankowski nie dorósł do roli,nie daje rady,nie sprawdził się,a to są eufemizmy,burmistrz nie nadaje się do tej roboty

  Adalbert


  2021-03-05 09:53:58
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Powiedział ktoś kto jest krystaliczny :) Przez to trudno o wiarygodność takiej wypowiedzi jeżeli autor jest znany z swojej wcześniejszej działalności a jak słyszę także z aktywności na polu blokowania inwestycji nart wodnych na jez. Małym Domowym. Wynika z tego, że najlepszym rozwiązaniem jest aby Pan Mądrzejowski sam wystartował i pokazał jak trzeba działać. Seria tych wypocin kojarzy mi z mapetami oraz wypowiedziami dwóch starych dziadków. Mam nadzieję że Pan Mądrzejowski zechce zaprezentować swój pomysł na miasto no i oczywiście wystartować w wyborach :)

  krajan


  2021-03-05 08:20:34
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Na poczcie przelał pieniądze na swoje konto i dalej poszedł jak niby nic z pustymi kieszeniami. Teraz szukajcie wiatru w polu.

  WSK


  2021-03-05 06:30:40
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  A może niech miasto sprzeda ziemie na której jest stadion na Śląskiej i za te pieniądze w końcu zrobi / wyremontuje ulice w Szczytnie. Natomiast nowoczesny stadion lekkoatletyczno-piłkarski, porządny kryty basenu z infrastrukturą oraz lodowisko niech zbudują w lasie miejskim w okolicach stadionu leśnego na ulicy Ostrołęckiej. Wykorzystajmy pomoc Pana Bukowieckiego w pozyskiwaniu zezwoleń i funduszy na te inwestycje. Niech władze negocjują z MSWiA o przejęcie stadionu leśnego od WSPol. A z Ministerstwem Sportu pomoc w pozyskaniu dofinansowania na te inwestycje. Do tego jeszcze niech Ratusz pozyska fundusze europejskie. I mamy problem rozwiązany.

  AGNIESZKA


  2021-03-04 21:17:03
 • Z siekierą rzucił się na audi, "porąbał" je i zasypał popiołem (zdjęcia)
  Nic mu nie zrobią co policjanci już stwierdzili podczas interwencji. Tak więc nic mu nie grozi i nic mu nikt nie zrobi.

  Kamil


  2021-03-04 17:49:03
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Do Pofajdoka. Trafne podsumowanie.

  dr


  2021-03-04 14:58:47
 • Mistrzowski debiut zawodniczek klubu LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Pani Trener.

  dr


  2021-03-04 14:55:31