Reklama


Reklama

300 milionów popłynie w... czekoladzie


Po sześciu latach starań inwestor, który chce zainwestować w Piwnicach Wielkich w gminie Wielbark 300 mln zł, odebrał pozwolenie na budowę. Przypomnijmy, ma powstać tam, bardzo to upraszczając, fabryka... czekolady.Rzeczywiście, ta „fabryka czekolady” przyjęła się medialne, choć sama inwestycja ma znacznie większy zakres – mówi Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka. - Produkcja pamiątek z czekolady ma być zaledwie jednym z jej działów.


Reklama

 

Inwestor pochodzi z Zakopanego. Z szacunków wynika, że budowa fabryki może kosztować nawet 300 mln zł.

Jerzy Szczepanek, wicestarosta szczycieński.

 

- Ma powstać między innymi stacja paliw, dwie hale produkcyjne, duża restauracja i 50 pokoi noclegowych nad nią – opisuje projekt Jerzy Szczepanek, wicestarosta szczycieński i mieszkaniec Wielbarka. - Same taśmy produkcyjne mają kosztować 10 milionów euro. Bardzo cieszy mnie ta inwestycja, bo to miejsca pracy, ale też podatki dla mojej rodzinnej gminy. To dalszy jej rozwój.

 

Inwestycja ma powstać na około 5-hektarowej działce, kupionej przed laty od byłej Agencji Nieruchomości Rolnych.

Reklama

 

Gmina Wielbark stała się centrum gospodarczym powiatu szczycieńskiego. Podczas kadencji najpierw wójta, a potem burmistrza Grzegorza Zapadki zainwestowało tam aż osiem potężnych firm. Wśród nich między innymi IKEA.

 

Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka.

 

- Nie znam do końca odpowiedzi na pana pytanie, dlaczego Wielbark stał się tak atrakcyjny biznesowo – mówi burmistrz Zapadka. - Myślę, że złożyło się na to wiele czynników. Tani grunt, siła robocza i to, że nasi mieszkańcy mniej w takich inwestycjach dostrzegają uciążliwości, a więcej korzyści. Podobnie urzędnicy. Procedury bywają skomplikowane, ale my staramy się każdego inwestora przeprowadzić przez nie jak najszybciej. Wiemy, że liczy się dla nich czas. W innych samorządach bywa z tym różnie. Zanim zacznie coś się robić, to inwestor, inwestycja zostaną już opluci i oprotestowani. Biznes unika takich miejsc.

 

 

Fot. Jerzy Szczepanek, wicestarosta szczycieński i Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka nie ukrywają zadowolenia z kolejnego inwestora w gminie Wielbark.

 Komentarze do artykułu

ali

Jeżeli to będą praliny góralskie, to są całkiem niezłe w smaku, ale cena \"zwala\" z nóg. Facet ma tyle kasy, że na Krupówkach w Zakopanym wszystkie cukiernie obstawił i musi gdzieś tą kasę zainwestować. Jak ze zdjęć widać to będzie tam także sala weselna, bo hotel to przy okazji powstanie, ale dla gości weselnych. Jeżeli jednak zatrudni osoby z powiatu, to byłoby super, zawsze część podatku od osób fizycznych pozostanie w gminie, a i podatek od nieruchomości będzie niezły. Jak znam życie to najpierw powstanie sala weselna i stacja paliw, a reszta będzie budowana później - obym się mylił.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2020-06-02 10:54:25

Hunter zagra online w... Dźwierzutach

 • Środa, 2020-04-22 12:55:42

Szczytnianie o koronawirusie w... Europie

 • Piątek, 2020-04-03 11:08:21

O perspektywach przedsiębiorców...

 • Piątek, 2020-04-03 10:53:40

Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04