Reklama


Reklama

10 lat klubowego tenisa (zdjęcia, komentarze)


Tenis Club Szczytno na sportowej arenie jest już dobrze znany. I nic dziwnego, skoro działa już dokładnie dziesięć lat. To inicjatywa wielkiego miłośnika gry na kortach – Witolda Mocarskiego.Nie tak dawno temu klubowicze, w otoczeniu wielu gości, dokonali uroczystego, chociaż piknikowego otwarcia tegorocznego sezonu na otwartych boiskach.

 

- W ten sposób weszliśmy w rok jubileuszowy, którego obchody zaczęliśmy właściwie już z początkiem roku chcemy uczcić organizacją dziesięciu wydarzeń sportowych, oczywiście tenisowych, ale nie tylko. Zaczęliśmy w styczniu kuligiem, a w ostatnią niedzielę odbył się w Jerutkach rodzinny piknik z elementami meczowymi. - Sam w tenisa gram wiele, wiele lat. W Szczytnie z grupą znajomych, których początkowo uczyłem, a następnie wspólnie graliśmy, rozważaliśmy sprawę powołania grupy zorganizowanej – wspomina Witek. - Ostatecznie nie utworzyliśmy sformalizowanego stowarzyszenia, wciąż tworzymy luźno związany, ale aktywny zespół, którego, od niedzieli poczynając, jestem prezesem seniorem.

 

W niedzielę bowiem, w połowie jubileuszowego roku, doszło do zmian. Nowym prezesem Tenis Club Szczytno został Mariusz Radziszewski.

 

- To świetny kolega i organizator, a przy tym człowiek, który mówi, że tenis jest jego żoną – opowiada Witold Mocarski. - Został wybrany jednogłośnie. Mi na dotychczasową aktywność nie pozwala zdrowie, które ostatnio szwankuje.

 

Tenisowy jubileusz łączy się też z innym, ważnym wydarzeniem dla tej dyscypliny sportu w Szczytnie. Nie jest tajemnicą, że poza Tenis Club Szczytno istniała i działała także druga tenisowa grupa: Mazurski Klub Tenisowy, którego reprezentantem jest Andrzej Jemielita. Każda z grup miała swoje sukcesy, swoje inicjatywy, organizowała rozgrywki.

 

- W ostatnim czasie doszliśmy do porozumienia i postanowiliśmy się połączyć. Jaką nowy, wspólny klub tenisowy przyjmie nazwę i organizację, jeszcze dokładnie nie wiem, ale najważniejsze, że organizowane dotychczas osobno wydarzenia nabiorą rozmachu i prestiżu – mówi Witek. - Tegoroczna liga tenisowa, która już się rozpoczęła, jest obecnie wspólnym przedsięwzięciem. Gramy w trzech 10-osobowych grupach, a chętnych było jeszcze więcej.

 

To ważne, bo gdy dziesięć lat temu rodził się pomysł utworzenia klubu, liczba jego członków sięgała... pięciu osób.

 

- Było i wtedy w Szczytnie także parę innych, które też uprawiały ten sport, ale tak bardziej kameralnie, tylko dla siebie. My chcieliśmy nie tylko grać, ale sprawić, by było nas – tenisistów – coraz więcej. I uważam, że to nam się udało.


Reklama

 

 

Komentarze:

 

Agata Białobrzewska

 

W działalności Tenis Club Szczytno uczestniczę tak samo krótko jak gram, czyli zaledwie od września ubiegłego roku. Namówiła mnie koleżanka i pomyślałam sobie: jak dam radę, to już wszystkiemu podołam. Bo ja ze sportem, jakimkolwiek, miałam do czynienia tylko siedząc na kanapie, a i to niezbyt chętnie. Chyba żeby do ambicji sportowych doliczyć też bieganie po schodach na czwarte piętro (śmiech). A nie... raz zdecydowałam się pobiegać, to była bodaj „Piątka Jurandówny” czy jakoś tak. O mało nie zeszłam i pomyślałam sobie: nigdy więcej. Ale tenis wszystkie moje deklaracje wywrócił do góry nogami. Nawet nie przypuszczałam, że może być coś tak wspaniałego. To rywalizacja, której zasady są niezwykle jasne. Tu nie ma miejsca na żadne „chwyty”. To najbardziej sprawiedliwy sport na świecie. Trener – Witek Mocarski – mówi, że to sport indywidualny, ale właściwie nie jest tak do końca, bo przecież bez osoby po drugiej stronie kortu nie da się grać. Jest to więc sport indywidualny, a jednocześnie grupowy, w którym występują wzajemne interakcje. Tenis pozwolił mi poznać sporo naprawdę fajnych ludzi, więc nie tylko zmienił moje nastawienie do sportu, ale przysporzył przyjaciół.

 

Mariusz Radziszewski

Nawet nie wiem, skąd się u mnie wzięło to zamiłowanie. Witek trochę przesadza, że tenis zastępuje mi żonę, ale tylko trochę. Jestem samoukiem. Zacząłem jak miałem jakieś może 13 lat. Graliśmy z kolegą na korcie na osiedlu Leyka, później w WSPol. Naszą „nauczycielką” była głównie telewizja. Obserwowaliśmy mecze i później próbowaliśmy naśladować tych najlepszych. W wakacje wytrwale oglądałem rozgrywki na Wimbledonie. Owszem, jak to na podwórku i w szkole, w piłkę też się grało, ale tenis... tenis przewyższał wszystko. Później podczas studiów grywałem tylko sporadycznie, ale od ośmiu lat, już w Tenis Club Szczytno, tenis stał się nieodłączny. Staramy się go rozwijać i promować. Przybywa grających, ale dla mnie to wciąż za mało. Marzy mi się, by tenis wszedł do szkół, by dzieci przynajmniej poznały tę grę, bo wtedy, jak sądzę, będą wśród nich i takie, które jak ja – chwycą bakcyla.

Reklama

 

 

Agnieszka Samojluk

 

Ja ze sportem jestem za pan brat od najmłodszych lat. Zawsze byłam aktywna, w szkole ciągle w czymś startowałam, miałam nawet do czynienia z tenisem, ale tym stołowym. Lubię sport, ale nie jestem jakąś tak aktywistką, a właściwie... nie byłam. Z tym ziemnym pierwszy raz zetknęłam się jakoś wiosną 2018 roku i całkowicie mnie pochłonął. Wcześniej co najwyżej oglądałam czasem mecze w telewizji, ale raczej ze względów – powiedziałabym – estetycznych, takich samych, dla których podobała mi się zawsze jazda figurowa na lodzie. To dyscypliny sportowe, które nie tylko budzą emocje, ale cieszą oko, po prostu pięknie wyglądają. I to mnie zachęciło, a Witek Mocarski przekonał, że tenis jest nie tylko piękny, ale jest dosłownie dla każdego. Dziś sobie nie wyobrażam, że miałabym nie iść na trening dwa razy w tygodniu. To taka odskocznia od życiowej rutyny, a po grze człowiek jest niby zmęczony, ale jednocześnie naładowany energią. Naprawdę warto spróbować i cieszę się, że jest nas w klubie i na kortach coraz więcej.

 

Jerzy Tyczyński

Gram zaledwie od ośmiu lat, ale chyba nieźle mi idzie. Jako dzieciak, oczywiście, byłem czynny fizycznie, grałem w piłkę, nawet ćwiczyłem judo, ale później... Chyba jak większość ludzi z mojego pokolenia – zasiedziałem się i to w końcu nie spodobało się mojemu organizmowi: problemy z ciśnieniem, cholesterolem. Coś musiałem z sobą zrobić, a nie chciałem ograniczać się jedynie do lekarzy i leków. Pozostawała więc zmiana trybu życia, ruch. Nie chciałem się angażować w jakieś gry zespołowe, z większym ryzykiem kontuzji i wymagające dużego wysiłku. Przypadkiem trafiłem na jakiś turniej tenisa i uznałem, że to coś dla mnie, że to taki spokojny sport, nieinwazyjny. Spróbowałem, spodobało się i dziś, chociaż już prawie sześćdziesiątka na karku, nie zamierzam rezygnować. Klub organizuje wiele turniejów, rozgrywek, to emocje, rywalizacja, ale przede wszystkim fajny sposób na spędzenie wolnego czasu z fajnymi ludźmi.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-03 00:12:09
 • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
  Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

  Venom


  2020-08-02 00:16:20
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

  Do Śmieszek


  2020-08-01 18:47:21
 • Powstanie centrum kulturalne
  Również jestem zdania, że można byłoby zainwestować pieniądze przeznaczone na budowę centrum kulturalnego (czyli świetlicę) w coś bardziej potrzebnego. Świetlic w naszej gminie mamy pod dostatkiem!

  Mieszkaniec


  2020-07-31 23:19:35
 • Trociny w ogniu w Pasymiu
  Adaś znowu spał na zmianie i nie dopilnował :)

  Tomasz


  2020-07-31 20:36:26
 • Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry
  Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

  Tomasz


  2020-07-31 20:23:52
 • Rafał Brzeziński – między kosmetykami a motocyklami (zdjęcia)
  Zagalopowaleś się z tymi zasługami tylko twoimi , znaczna część tych zasług to waszej radnej.

  Obiektywy.


  2020-07-31 20:08:13
 • Dyrektorskie stołki dłużej o... rok
  Po co konkursy przecież to tylko ustawka jesteś za wójtem masz stanowisko psychoza która panuje od pierwszej kadencji ale lepiej dajesz .... masz jak w banku

  Wyborca


  2020-07-31 17:29:32