Wtorek, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Znasz tego mężczyznę? Jest podejrzany o oszustwa „metodą na wnuczka”


Szczycieńscy policjanci śledczy poszukują sprawcy oszustwa „metodą na wnuczka”, do którego doszło w dniu 4 stycznia 2018 roku. Sporządzony został portret pamięciowy mężczyzny, który był kurierem odbierającym pieniądze od pokrzywdzonej osoby. Każdego kto posiada informacje mogące pomóc w identyfikacji mężczyzny prosimy o kontakt z najbliższą jednostką Policji, bądź bezpośrednio na numery telefonów 089- 623-22-08, 089-623-22-00.



5 stycznia 2018 roku pisaliśmy o zdarzeniu, które miało miejsce dzień wcześniej (04.01.2018r.), a mianowicie o oszustwie „metodą na wnuczka”.
 

Przypomnijmy : szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni o dwóch przypadkach oszustw na tzw. wnuczka. Do mieszkanek Szczytna zadzwonili mężczyźni podający się za synów kobiet.
 

Pierwsza rozmowa przebiegła dość krótko. 76-latka, której rzekomy syn przedstawiał wizję wypadku i koniecznej pomocy finansowej, nie dała mu się zwieść i wykrzyczała, że wie iż on kłamie. Po tym komunikacie natychmiast się rozłączyła i zadzwoniła na Policję. Działo się to przed południem.



 

O kolejnym przypadku policjanci dowiedzieli się późnym popołudniem, ale rzecz zadziała się również w porze przedpołudniowej. Otóż 83-latka odebrała połączenie na telefon stacjonarny i w słuchawce usłyszała, że dzwoni syn, i że jest trochę przeziębiony dlatego ma zmieniony głos. Gdy padło imię syna rozmowa potoczyła się już na tyle gładko, że starsza pani dała się oszukać.
 

Mężczyzna podający się za syna powiedział, że spowodował wypadek samochodowy, trzy osoby trafiły do szpitala i on musi teraz zapłacić kaucję bo inaczej zostanie zamknięty w więzieniu. Prosi o uratowanie go i przyśle po pieniądze nieumundurowanego policjanta. Takie argumenty sprawiały, że gdy do drzwi mieszkania 83-latki zadzwonił wysoki mężczyzna bez wahania przekazała mu wszystkie domowe pieniądze.
 


Dopiero później gdy zadzwoniła do prawdziwego syna dowiedziała się, że ktoś obcy w perfidny sposób oszukał ją i pozbawił oszczędności.
 

Szczycieńscy śledczy ustalili opis wyglądu tzw. „kuriera”, który przyszedł do starszej Pani i wziął pieniądze na rzekomą pomoc „synowi”.
 

Mężczyzna ten był w wieku około 35 lat, wzrostu około 180 cm, tęższej budowy ciała ubrany w kurtkę materiałową koloru brązowego.

Na tej podstawie sporządzono portret pamięciowy mężczyzny, który niniejszym publikujemy.

Każdą osobę, która posiada jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny z portretu, lub widział okoliczności tego zdarzenia , prosimy o kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numerem telefonu 997, 112.

Kontakt telefoniczny do prowadzącego postępowanie to: 089-623-22-08 bądź 089-623-22-00.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    No tak, po co władzom ludzie kreatywni, kompetentni, z doświadczeniem i własnym zdaniem na wiele tematów. Nimi przecież nie da się manipulować. Najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej, żeby jeszcze przypadkiem czegoś nie wymyślili... To już trzecia dyrektorka GOK w powiecie szczycieńskim do przysłowiowego odstrzału. Wcześniej była dyrektorka z Rozóg, a jeszcze wcześniej z Pasymia. Najlepiej odgórnie \"zaożcie ten ugór kultury\" w całym powiecie. Po co komu „kulturalna dyrektorka” z całym swoim „kulturalnym dorobkiem”!!! Niebezpieczna jest!!! Trudno z nią walczyć, więc najlepiej się jej pozbyć i zatrudnić osobę nie związaną z kulturą ale wypróbowaną, uległą!!! Przecież na kulturze każdy się zna.
    Autor: TTT
    2018-12-08 09:24:42