Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wilczek, Krzyśków, Matłach... kolejna konwencja wyborcza w powiecie


Rafał Wilczek to kolejny kandydat na burmistrza Szczytno. We wtorek oficjalnie przedstawiono jego kandydaturę. Odbyło się to na konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego, mimo że Wilczek startuje z komitetu lokalnego Wszystko dla Szczytna. Do samorządowej gry wraca też Adam Krzyśków.Wilczek to kolejny po Krzysztofie Mańkowskim kandydat, który już oficjalnie przyznał się, że w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegał się o funkcję burmistrza Szczytna. Taka deklaracja padła we wtorek, 21 sierpnia, na konwencji powiatowej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przedstawiono tam też liderów i kandydatów do rad powiatowych, miejskich i gminnych oraz do sejmiku wojewódzkiego, którzy wystartują z list stronnictwa bądź z ich poparciem. Zarysowano też program PSL w poszczególnych samorządach.

 

 

Wilczek zaprasza do współpracy

 

Rafał Wilczek to 43-latek. Mieszkaniec Szczytna od urodzenia. Bezpartyjny. Nigdy nie był radnym, ani burmistrzem. Ale z samorządem i to szczycieńskim, był związany przez 20 lat jako urzędnik zajmujący się gospodarką nieruchomości, a potem naczelnik wydziału promocji i projektów europejskich. Obecnie jest sekretarzem gminy Purda.

 

- W niewielkich społecznościach szyld partii nie powinien mieć znaczenia i nie powinien dzielić, bo polityka w tak małych samorządach nie powinna być wyznacznikiem współpracy – mówi Rafał Wilczek. - Najważniejsi są ludzie. Najważniejsze jest Szczytno i jego mieszkańcy. Oczywiście cieszę się z poparcia PSL, bo to największe ugrupowanie w naszym powiecie, ale liczę również na poparcie innych ugrupowań, czy komitetów. Zapraszam wszystkich do współpracy. Jestem otwarty na propozycje, które przyniosą lepsze jutro mieszkańcom naszego miasta. A do zrobienia jest tu naprawdę dużo.

 

Miejska konwencja 5 września

 

Przedstawienie kandydata na burmistrza było jednym z elementów konwencji PSL. Komitet Wszystko dla Szczytna swoją konwencję planuje na 5 września. Tam ma zostać też przedstawiony program wyborczy komitetu.

 

We wtorek Jarosław Matłach, szef powiatowych struktur PSL przedstawił też kandydatów do sejmiku wojewódzkiego i do rady powiatu oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów. Do sejmiku wystartują Sylwia Jaskulska oraz Adam Krzyśków. Dla tego drugiego będzie to powrót do samorządu, bo przez ostatnie lata był prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.


 

Wójtowie z poparciem

 

Na poparcie PSL mogą liczyć wójtowie: Grzegorz Zapadka, Sławomir Wojciechowski oraz Sławomir Ambroziak. Kandydami rekomendowanymi na wójta gminy Świętajno, Dźwierzut i Pasymia są odpowiednio Janusz Pabich, Czesław Wierzuk i Bernard Mius. Ten ostatni nie podjął jednak jeszcze decyzji o starcie. Nowa ustawa wyborcza trochę komplikuje kandydatom życie, bo muszą wybrać tylko jeden samorząd, o który będą walczyli. Czyli jeśli ubiegają się o fotel wójta to nie mogą jednocześnie walczyć o funkcję radnego w tym samorządzie. Nie mogę też, jak było do tej pory, ubiegać się o atrakcyjny finansowo mandat radnego powiatowego.

 

 

Na listach kandydatów do rady powiatu znajdą się:

 

Szczytno: Jarosław Matłach, Jan Napiórkowski, Danuta Maroszek, Tomasz Bober, Grzegorz Achremczyk, Robert Arbatowski, Marzena Seledyn, Justyna Chrapkiewicz-Jagaczewska.

 

Gmina Szczytno: Jarosław Kostiuk, Władysław Kulas, Teresa Siemiątkowska, Wanda Góras, Zbigniew Wiszniewski.

 

Pasym – Dźwierzuty: Dariusz Woźniak, Elżbieta Dyrda, Bernard Mius, Kamila Świderska, Krystian Gut.

 

Rozogi – Świętajno: Marek Sochalski, Krzysztof Buła, Teresa Samsel, Hanna Łukowska, Adam Mierzejewski.

 

Wielbark – Jedwabno: Jerzy Szczepanek, Barbara Pac, Mariusz Dobrzyński, Małgorzata Redynk, Jolanta Drężek.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

007

Na stronie urzędu marszałkowskiego jest jawne oświadczenie majątkowe tego Krzyśkowa. Polecam wszytskim

Ze Świętajna

Teraz czekam na wybory do parlamentu i na ciąg dalszy porażki PSL.

Kroll Василина

Też chcę wiedzieć czy proces lustracyjny Krzyśkowa dobiegł końca czy jest w trakcie. Można prosić o oficjalne stanowisko PSL, które go wystawia?

Wilkołak

Wilczek ogłaszał w gazecie że będzie sekretarzem w purdzie jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Skoro znał już jego wynik to czy nie brał przypadkiem udziału w przestępstwie?

Gmina Purda

Chętnie oddamy wam wilczka z powrotem. Ale źle wam nie życzymy więc lepiej na niego nie głosujcie.

wyborca

Nikt w sieci nie jest anonimowy, każdy komputer można zlokalizować.Do wiadomości "hihi,", "a tego" czy "hehe", to kandydaci na radnych są pod ochroną prawną.Nie zdziwię się jeśli szkalowany kandydat zgłosi się na policję, żeby namierzyć dowcipnisia bez nazwiska i imienia.

Hihi

A jeden z kandydatow na rozogi-swietajno alkoholik... serio takich wystawiacie??? Albo...aj szkoda gadac o tych i tamtych chodźta, pójdziem zrobim... myślałem ze ta partie stać na kandydatow na poziomie...

a tego

krzyśków przeszedł lustrację za jego przeszłość ubecką? hehe... kilka lat odczekał i teraz znowu się pcha? won do jego matki rosji.

hehe

uważajcie, bo Wilczek to lisek ;)

Napisz


Komentarze

 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
  Autor: Koleżanka
  2019-03-21 09:42:19
 • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
  Hotel to będzie ale na bilbordach
  Autor: Zozola
  2019-03-20 19:35:57
 • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
  Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
  Autor: Mazur
  2019-03-20 10:38:23
 • Łachmański rozstał się z Trusewicz
  Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
  Autor: Łukasz Z Tylkowa
  2019-03-19 21:08:43
 • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
  A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
  Autor: Obserwator
  2019-03-19 17:49:11
 • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
  A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
  Autor: Bąbelek
  2019-03-19 17:20:54
 • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
  Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
  Autor: Lucjan
  2019-03-18 23:30:11
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
  Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
  2019-03-18 23:13:04