Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wilczek, Krzyśków, Matłach... kolejna konwencja wyborcza w powiecie


Rafał Wilczek to kolejny kandydat na burmistrza Szczytno. We wtorek oficjalnie przedstawiono jego kandydaturę. Odbyło się to na konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego, mimo że Wilczek startuje z komitetu lokalnego Wszystko dla Szczytna. Do samorządowej gry wraca też Adam Krzyśków.Wilczek to kolejny po Krzysztofie Mańkowskim kandydat, który już oficjalnie przyznał się, że w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegał się o funkcję burmistrza Szczytna. Taka deklaracja padła we wtorek, 21 sierpnia, na konwencji powiatowej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przedstawiono tam też liderów i kandydatów do rad powiatowych, miejskich i gminnych oraz do sejmiku wojewódzkiego, którzy wystartują z list stronnictwa bądź z ich poparciem. Zarysowano też program PSL w poszczególnych samorządach.

 

 

Wilczek zaprasza do współpracy

 

Rafał Wilczek to 43-latek. Mieszkaniec Szczytna od urodzenia. Bezpartyjny. Nigdy nie był radnym, ani burmistrzem. Ale z samorządem i to szczycieńskim, był związany przez 20 lat jako urzędnik zajmujący się gospodarką nieruchomości, a potem naczelnik wydziału promocji i projektów europejskich. Obecnie jest sekretarzem gminy Purda.

 

- W niewielkich społecznościach szyld partii nie powinien mieć znaczenia i nie powinien dzielić, bo polityka w tak małych samorządach nie powinna być wyznacznikiem współpracy – mówi Rafał Wilczek. - Najważniejsi są ludzie. Najważniejsze jest Szczytno i jego mieszkańcy. Oczywiście cieszę się z poparcia PSL, bo to największe ugrupowanie w naszym powiecie, ale liczę również na poparcie innych ugrupowań, czy komitetów. Zapraszam wszystkich do współpracy. Jestem otwarty na propozycje, które przyniosą lepsze jutro mieszkańcom naszego miasta. A do zrobienia jest tu naprawdę dużo.

 

Miejska konwencja 5 września

 

Przedstawienie kandydata na burmistrza było jednym z elementów konwencji PSL. Komitet Wszystko dla Szczytna swoją konwencję planuje na 5 września. Tam ma zostać też przedstawiony program wyborczy komitetu.

 

We wtorek Jarosław Matłach, szef powiatowych struktur PSL przedstawił też kandydatów do sejmiku wojewódzkiego i do rady powiatu oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów. Do sejmiku wystartują Sylwia Jaskulska oraz Adam Krzyśków. Dla tego drugiego będzie to powrót do samorządu, bo przez ostatnie lata był prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.


 

Wójtowie z poparciem

 

Na poparcie PSL mogą liczyć wójtowie: Grzegorz Zapadka, Sławomir Wojciechowski oraz Sławomir Ambroziak. Kandydami rekomendowanymi na wójta gminy Świętajno, Dźwierzut i Pasymia są odpowiednio Janusz Pabich, Czesław Wierzuk i Bernard Mius. Ten ostatni nie podjął jednak jeszcze decyzji o starcie. Nowa ustawa wyborcza trochę komplikuje kandydatom życie, bo muszą wybrać tylko jeden samorząd, o który będą walczyli. Czyli jeśli ubiegają się o fotel wójta to nie mogą jednocześnie walczyć o funkcję radnego w tym samorządzie. Nie mogę też, jak było do tej pory, ubiegać się o atrakcyjny finansowo mandat radnego powiatowego.

 

 

Na listach kandydatów do rady powiatu znajdą się:

 

Szczytno: Jarosław Matłach, Jan Napiórkowski, Danuta Maroszek, Tomasz Bober, Grzegorz Achremczyk, Robert Arbatowski, Marzena Seledyn, Justyna Chrapkiewicz-Jagaczewska.

 

Gmina Szczytno: Jarosław Kostiuk, Władysław Kulas, Teresa Siemiątkowska, Wanda Góras, Zbigniew Wiszniewski.

 

Pasym – Dźwierzuty: Dariusz Woźniak, Elżbieta Dyrda, Bernard Mius, Kamila Świderska, Krystian Gut.

 

Rozogi – Świętajno: Marek Sochalski, Krzysztof Buła, Teresa Samsel, Hanna Łukowska, Adam Mierzejewski.

 

Wielbark – Jedwabno: Jerzy Szczepanek, Barbara Pac, Mariusz Dobrzyński, Małgorzata Redynk, Jolanta Drężek.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

007

Na stronie urzędu marszałkowskiego jest jawne oświadczenie majątkowe tego Krzyśkowa. Polecam wszytskim

Ze Świętajna

Teraz czekam na wybory do parlamentu i na ciąg dalszy porażki PSL.

Kroll Василина

Też chcę wiedzieć czy proces lustracyjny Krzyśkowa dobiegł końca czy jest w trakcie. Można prosić o oficjalne stanowisko PSL, które go wystawia?

Wilkołak

Wilczek ogłaszał w gazecie że będzie sekretarzem w purdzie jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Skoro znał już jego wynik to czy nie brał przypadkiem udziału w przestępstwie?

Gmina Purda

Chętnie oddamy wam wilczka z powrotem. Ale źle wam nie życzymy więc lepiej na niego nie głosujcie.

wyborca

Nikt w sieci nie jest anonimowy, każdy komputer można zlokalizować.Do wiadomości "hihi,", "a tego" czy "hehe", to kandydaci na radnych są pod ochroną prawną.Nie zdziwię się jeśli szkalowany kandydat zgłosi się na policję, żeby namierzyć dowcipnisia bez nazwiska i imienia.

Hihi

A jeden z kandydatow na rozogi-swietajno alkoholik... serio takich wystawiacie??? Albo...aj szkoda gadac o tych i tamtych chodźta, pójdziem zrobim... myślałem ze ta partie stać na kandydatow na poziomie...

a tego

krzyśków przeszedł lustrację za jego przeszłość ubecką? hehe... kilka lat odczekał i teraz znowu się pcha? won do jego matki rosji.

hehe

uważajcie, bo Wilczek to lisek ;)

Napisz


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58