Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wilczek, Krzyśków, Matłach... kolejna konwencja wyborcza w powiecie


Rafał Wilczek to kolejny kandydat na burmistrza Szczytno. We wtorek oficjalnie przedstawiono jego kandydaturę. Odbyło się to na konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego, mimo że Wilczek startuje z komitetu lokalnego Wszystko dla Szczytna. Do samorządowej gry wraca też Adam Krzyśków.Wilczek to kolejny po Krzysztofie Mańkowskim kandydat, który już oficjalnie przyznał się, że w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegał się o funkcję burmistrza Szczytna. Taka deklaracja padła we wtorek, 21 sierpnia, na konwencji powiatowej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przedstawiono tam też liderów i kandydatów do rad powiatowych, miejskich i gminnych oraz do sejmiku wojewódzkiego, którzy wystartują z list stronnictwa bądź z ich poparciem. Zarysowano też program PSL w poszczególnych samorządach.

 

 

Wilczek zaprasza do współpracy

 

Rafał Wilczek to 43-latek. Mieszkaniec Szczytna od urodzenia. Bezpartyjny. Nigdy nie był radnym, ani burmistrzem. Ale z samorządem i to szczycieńskim, był związany przez 20 lat jako urzędnik zajmujący się gospodarką nieruchomości, a potem naczelnik wydziału promocji i projektów europejskich. Obecnie jest sekretarzem gminy Purda.

 

- W niewielkich społecznościach szyld partii nie powinien mieć znaczenia i nie powinien dzielić, bo polityka w tak małych samorządach nie powinna być wyznacznikiem współpracy – mówi Rafał Wilczek. - Najważniejsi są ludzie. Najważniejsze jest Szczytno i jego mieszkańcy. Oczywiście cieszę się z poparcia PSL, bo to największe ugrupowanie w naszym powiecie, ale liczę również na poparcie innych ugrupowań, czy komitetów. Zapraszam wszystkich do współpracy. Jestem otwarty na propozycje, które przyniosą lepsze jutro mieszkańcom naszego miasta. A do zrobienia jest tu naprawdę dużo.

 

Miejska konwencja 5 września

 

Przedstawienie kandydata na burmistrza było jednym z elementów konwencji PSL. Komitet Wszystko dla Szczytna swoją konwencję planuje na 5 września. Tam ma zostać też przedstawiony program wyborczy komitetu.

 

We wtorek Jarosław Matłach, szef powiatowych struktur PSL przedstawił też kandydatów do sejmiku wojewódzkiego i do rady powiatu oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów. Do sejmiku wystartują Sylwia Jaskulska oraz Adam Krzyśków. Dla tego drugiego będzie to powrót do samorządu, bo przez ostatnie lata był prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.


 

Wójtowie z poparciem

 

Na poparcie PSL mogą liczyć wójtowie: Grzegorz Zapadka, Sławomir Wojciechowski oraz Sławomir Ambroziak. Kandydami rekomendowanymi na wójta gminy Świętajno, Dźwierzut i Pasymia są odpowiednio Janusz Pabich, Czesław Wierzuk i Bernard Mius. Ten ostatni nie podjął jednak jeszcze decyzji o starcie. Nowa ustawa wyborcza trochę komplikuje kandydatom życie, bo muszą wybrać tylko jeden samorząd, o który będą walczyli. Czyli jeśli ubiegają się o fotel wójta to nie mogą jednocześnie walczyć o funkcję radnego w tym samorządzie. Nie mogę też, jak było do tej pory, ubiegać się o atrakcyjny finansowo mandat radnego powiatowego.

 

 

Na listach kandydatów do rady powiatu znajdą się:

 

Szczytno: Jarosław Matłach, Jan Napiórkowski, Danuta Maroszek, Tomasz Bober, Grzegorz Achremczyk, Robert Arbatowski, Marzena Seledyn, Justyna Chrapkiewicz-Jagaczewska.

 

Gmina Szczytno: Jarosław Kostiuk, Władysław Kulas, Teresa Siemiątkowska, Wanda Góras, Zbigniew Wiszniewski.

 

Pasym – Dźwierzuty: Dariusz Woźniak, Elżbieta Dyrda, Bernard Mius, Kamila Świderska, Krystian Gut.

 

Rozogi – Świętajno: Marek Sochalski, Krzysztof Buła, Teresa Samsel, Hanna Łukowska, Adam Mierzejewski.

 

Wielbark – Jedwabno: Jerzy Szczepanek, Barbara Pac, Mariusz Dobrzyński, Małgorzata Redynk, Jolanta Drężek.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Wilkołak

Wilczek ogłaszał w gazecie że będzie sekretarzem w purdzie jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Skoro znał już jego wynik to czy nie brał przypadkiem udziału w przestępstwie?

Gmina Purda

Chętnie oddamy wam wilczka z powrotem. Ale źle wam nie życzymy więc lepiej na niego nie głosujcie.

wyborca

Nikt w sieci nie jest anonimowy, każdy komputer można zlokalizować.Do wiadomości "hihi,", "a tego" czy "hehe", to kandydaci na radnych są pod ochroną prawną.Nie zdziwię się jeśli szkalowany kandydat zgłosi się na policję, żeby namierzyć dowcipnisia bez nazwiska i imienia.

Hihi

A jeden z kandydatow na rozogi-swietajno alkoholik... serio takich wystawiacie??? Albo...aj szkoda gadac o tych i tamtych chodźta, pójdziem zrobim... myślałem ze ta partie stać na kandydatow na poziomie...

a tego

krzyśków przeszedł lustrację za jego przeszłość ubecką? hehe... kilka lat odczekał i teraz znowu się pcha? won do jego matki rosji.

hehe

uważajcie, bo Wilczek to lisek ;)

Napisz


Komentarze

 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
  Autor: rex
  2018-09-20 09:43:38
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
  Autor: Tomasz
  2018-09-20 09:36:08
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
  Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
  2018-09-20 09:10:43
 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
  Autor: Kara
  2018-09-19 22:17:16
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Po prostu kino by sie przydalo.
  Autor: J
  2018-09-19 21:02:01
 • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
  Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
  Autor: Hjob
  2018-09-19 20:08:57
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
  Autor: Marek
  2018-09-19 17:53:26
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:07:25
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:03:48
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
  Autor: Marek
  2018-09-18 21:12:25