Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Wilczek, Krzyśków, Matłach... kolejna konwencja wyborcza w powiecie


Rafał Wilczek to kolejny kandydat na burmistrza Szczytno. We wtorek oficjalnie przedstawiono jego kandydaturę. Odbyło się to na konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego, mimo że Wilczek startuje z komitetu lokalnego Wszystko dla Szczytna. Do samorządowej gry wraca też Adam Krzyśków.Wilczek to kolejny po Krzysztofie Mańkowskim kandydat, który już oficjalnie przyznał się, że w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegał się o funkcję burmistrza Szczytna. Taka deklaracja padła we wtorek, 21 sierpnia, na konwencji powiatowej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przedstawiono tam też liderów i kandydatów do rad powiatowych, miejskich i gminnych oraz do sejmiku wojewódzkiego, którzy wystartują z list stronnictwa bądź z ich poparciem. Zarysowano też program PSL w poszczególnych samorządach.

 

 

Wilczek zaprasza do współpracy

 

Rafał Wilczek to 43-latek. Mieszkaniec Szczytna od urodzenia. Bezpartyjny. Nigdy nie był radnym, ani burmistrzem. Ale z samorządem i to szczycieńskim, był związany przez 20 lat jako urzędnik zajmujący się gospodarką nieruchomości, a potem naczelnik wydziału promocji i projektów europejskich. Obecnie jest sekretarzem gminy Purda.

 

- W niewielkich społecznościach szyld partii nie powinien mieć znaczenia i nie powinien dzielić, bo polityka w tak małych samorządach nie powinna być wyznacznikiem współpracy – mówi Rafał Wilczek. - Najważniejsi są ludzie. Najważniejsze jest Szczytno i jego mieszkańcy. Oczywiście cieszę się z poparcia PSL, bo to największe ugrupowanie w naszym powiecie, ale liczę również na poparcie innych ugrupowań, czy komitetów. Zapraszam wszystkich do współpracy. Jestem otwarty na propozycje, które przyniosą lepsze jutro mieszkańcom naszego miasta. A do zrobienia jest tu naprawdę dużo.

 

Miejska konwencja 5 września

 

Przedstawienie kandydata na burmistrza było jednym z elementów konwencji PSL. Komitet Wszystko dla Szczytna swoją konwencję planuje na 5 września. Tam ma zostać też przedstawiony program wyborczy komitetu.

 

We wtorek Jarosław Matłach, szef powiatowych struktur PSL przedstawił też kandydatów do sejmiku wojewódzkiego i do rady powiatu oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów. Do sejmiku wystartują Sylwia Jaskulska oraz Adam Krzyśków. Dla tego drugiego będzie to powrót do samorządu, bo przez ostatnie lata był prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.


 

Wójtowie z poparciem

 

Na poparcie PSL mogą liczyć wójtowie: Grzegorz Zapadka, Sławomir Wojciechowski oraz Sławomir Ambroziak. Kandydami rekomendowanymi na wójta gminy Świętajno, Dźwierzut i Pasymia są odpowiednio Janusz Pabich, Czesław Wierzuk i Bernard Mius. Ten ostatni nie podjął jednak jeszcze decyzji o starcie. Nowa ustawa wyborcza trochę komplikuje kandydatom życie, bo muszą wybrać tylko jeden samorząd, o który będą walczyli. Czyli jeśli ubiegają się o fotel wójta to nie mogą jednocześnie walczyć o funkcję radnego w tym samorządzie. Nie mogę też, jak było do tej pory, ubiegać się o atrakcyjny finansowo mandat radnego powiatowego.

 

 

Na listach kandydatów do rady powiatu znajdą się:

 

Szczytno: Jarosław Matłach, Jan Napiórkowski, Danuta Maroszek, Tomasz Bober, Grzegorz Achremczyk, Robert Arbatowski, Marzena Seledyn, Justyna Chrapkiewicz-Jagaczewska.

 

Gmina Szczytno: Jarosław Kostiuk, Władysław Kulas, Teresa Siemiątkowska, Wanda Góras, Zbigniew Wiszniewski.

 

Pasym – Dźwierzuty: Dariusz Woźniak, Elżbieta Dyrda, Bernard Mius, Kamila Świderska, Krystian Gut.

 

Rozogi – Świętajno: Marek Sochalski, Krzysztof Buła, Teresa Samsel, Hanna Łukowska, Adam Mierzejewski.

 

Wielbark – Jedwabno: Jerzy Szczepanek, Barbara Pac, Mariusz Dobrzyński, Małgorzata Redynk, Jolanta Drężek.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

007

Na stronie urzędu marszałkowskiego jest jawne oświadczenie majątkowe tego Krzyśkowa. Polecam wszytskim

Ze Świętajna

Teraz czekam na wybory do parlamentu i na ciąg dalszy porażki PSL.

Kroll Василина

Też chcę wiedzieć czy proces lustracyjny Krzyśkowa dobiegł końca czy jest w trakcie. Można prosić o oficjalne stanowisko PSL, które go wystawia?

Wilkołak

Wilczek ogłaszał w gazecie że będzie sekretarzem w purdzie jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Skoro znał już jego wynik to czy nie brał przypadkiem udziału w przestępstwie?

Gmina Purda

Chętnie oddamy wam wilczka z powrotem. Ale źle wam nie życzymy więc lepiej na niego nie głosujcie.

wyborca

Nikt w sieci nie jest anonimowy, każdy komputer można zlokalizować.Do wiadomości "hihi,", "a tego" czy "hehe", to kandydaci na radnych są pod ochroną prawną.Nie zdziwię się jeśli szkalowany kandydat zgłosi się na policję, żeby namierzyć dowcipnisia bez nazwiska i imienia.

Hihi

A jeden z kandydatow na rozogi-swietajno alkoholik... serio takich wystawiacie??? Albo...aj szkoda gadac o tych i tamtych chodźta, pójdziem zrobim... myślałem ze ta partie stać na kandydatow na poziomie...

a tego

krzyśków przeszedł lustrację za jego przeszłość ubecką? hehe... kilka lat odczekał i teraz znowu się pcha? won do jego matki rosji.

hehe

uważajcie, bo Wilczek to lisek ;)

Napisz


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02