Sobota, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wielbark wytycza granice miasta

Władze Wielbarka solidnie przygotowują się do zostania miastem. Trwa właśnie wytyczanie granic administracyjnych. Jak wielki będzie Wielbark?


Największy kłopot jest z koloniami, których Wielbark ma aż pięć.

- Po konsultacjach z mieszkańcami doszliśmy do wniosku, że część z nich zostanie włączonych do istniejących ulic – mówi Grzegorz Zapadka, wójt gminy Wielbark. - A w przypadku kolonii numer pięć rada podjęła już uchwały o utworzeniu tam ulicy Akacjowej i Brzozowej.

 

Kolonia pierwsza przypisana zostanie ulicy Kopernika, kolonia druga ulicom Nowowiejskiego i Przemysłowej, kolonia trzecia do ulicy Kętrzyńskiego, kolonia czwarta do ulic Mickiewicza i Polnej. Jak wielki będzie Wielbark? Na to pytanie jeszcze nikt nie zna odpowiedzi, bo wytyczanie granic trwa.

 

- Każdy mieszkaniec, którego zmiany dotyczą, otrzymał indywidualną informację – mówi wójt Zapadka. - Ludzie podchodzą do tych zmian ze zrozumieniem. Spotkałem się tylko z jedną osobą, która miała pretensje.

 

Kiedy Wielbark może zostać miastem? Najwcześniej w styczniu 2019 roku. - We wrześniu, październiku podamy wynik społecznych konsultacji do publicznej wiadomości, potem będzie formalny wniosek do wojewody i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – mówi wójt Zapadka. Jeśli zaś stanie do kolejnych wyborów i je wygra, w trakcie kolejnej kadencji przestanie być wójtem, a zostanie burmistrzem.Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-09-15 10:25:46

Potyczka powietrzna nad Wielbarkiem

  • Środa, 2017-09-13 14:54:18

Jubileuszowe Grzybowanie w Wielbarku

  • Czwartek, 2017-09-07 12:39:08

Pięć dni konsultacyjnych w WielbarkuKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze