Wtorek, 7 Maj
Imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry -

Trzyosobowa grupa, dwanaście medali. Brawo Marta, Alicja i Wojciech

W Olsztynie odbyły się mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w pływaniu. Klub Sportowy Płetwal Szczytno reprezentowała trójka zawodników, która — jak komentuje trener — dokonała czegoś szczególnego.

Utrzymujący się od trzech lat brak basenu w Szczytnie, dojazdy na treningi... nic nie jest w stanie przeszkodzić szczycieńskim pływakom. Trzyosobowa grupa szczytnian wywiozła z Olsztyna w sumie aż 12 medali.

Najwięcej udało się zdobyć Martynie Pieńkowskiej (13 lat), która wszystkie pięć startów zamieniła w złoto. Dzięki temu zajęła ona pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej za trzy najlepiej punktowane wyniki. Na podium uplasowała się również starsza o rok Alicja Walc, która zdobyła trzy srebra i jeden brąz. Dłużny nie pozostał Wojciech Wąsik (12 lat), który wywalczył jedno złoto i dwa srebra.