Poniedziałek, 6 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Szczytno nie do zatrzymania. Kolejne zwycięstwo Gwardii

Za nami wyjazdowe spotkanie Gwardii Szczytno, która w 19 kolejce rozgrywek klasy A zmierzyła się z UKS Junior Świątki. Na listę strzelców wpisali się: Ciebień, Wnuk, Chrzanowsk, czy po bramce samobójczej — zawodnik ze Świątek. Ostatni gwizdek sędziego zakończył mecz z wynikiem 4:0. Brawo Gwardia!

W składzie Gwardii zabrakło kilku doświadczonych zawodników, między innymi: Macieja Balcerzaka, Nikodema Woźniaka, Michała Kwietnia, Patryka Płoskiego oraz Grzegorza Kozickiego, którzy od dłuższego czasu wkomponowali się w pierwszą jedenastkę. Na ławce rezerwowych zasiedli szczycieńscy młodzieżowcy.

Na pierwszą bramkę kibice nie musieli długo czekać. Już w 12 minucie podyktowany rzut wolny wykorzystał Przemysław Ciebień. Pewnym strzałem pokonał bramkarza przeciwników, który próbował piąstkować. Szczytno zaczęło prowadzić na 1:0. Druga piłka w siatce Świątek wpadła w 41 minucie. Po dośrodkowaniu w wykonaniu Mariusza Miłka, jeden z obrońców ze Świątek przekonany, że bramkarz stoi w okolicy linii bramkowej, skierował piłkę głową do własnej bramki na 2:0.

Ostatnia bramka w pierwszej połowie gry padła tuż przed gwizdkiem sygnalizującym zejściem na przerwę. Dzięki rzutowi wolnemu w wykonaniu Mariusza Miłka piłka trafiła w głowę jednego z obrońców gospodarzy. Zamieszanie podbramkowe wykorzystał Arkadiusz Wnuk, który efektownym strzałem z 3 metrów pokonał bramkarza UKS'u. Pierwszą połowę szczycieńscy piłkarze skończyli z trzybramkową przewagą.

W drugiej połowie spotkania na boisku pojawiło się kilku młodzieżowców, którzy po kolei dostawali szansę gry przez trenera Mariusza Korczakowskiego. Ostatnią bramkę w wykonaniu Gwardii ujrzeliśmy w 81. Szymon Chrzanowski po kilku nieudanych próbach pokonał bramkarza gospodarzy na 4:0. Wynik nie zmienił się do końca spotkania. Gwardia do Szczytna wróciła z trzema punktami.

- Nasze wyniki bardzo cieszą. Cieszy również zaangażowanie w trening i szeroka kadra. To bardzo ważne, w przypadku budowy silnego i stabilnego zespołu. W przypadku takich wydarzeń jak święta, majówka, dysponujemy szeroką kadrą, młodsi zawodnicy mogą się ogrywać, grając ramię w ramię z doświadczonymi kolegami z drużyny. Sytuacja w klubie jest stabilna i możemy myśleć o kolejnych inicjatywach i walce o najwyższe cele. Dzieje się tam dzięki zaangażowanemu sztabowi trenerskiemu, zawodnikom, działaczom oraz wszystkich partnerom i sponsorom, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi Prezes Rafał Bałdyga

Aktualnie drużyna SKS Gwardia Szczytno zajmuje 1 miejsce w tabeli rozgrywek. W czołówce, z różnicą 9 punktów, szczycieńską drużynę gonią ekipy: GKS Stawiguda i Fortuna Gągławki.

Gwardia Szczytno: Szymon Chrzanowski (82' Siurnicki), Przemysław Ciebień (67' Zalewski), Łukasz Krajza, Rafał Krajza (C), Maciej Magnuszewski (75' Kunce), Dawid Manowski (72' Kowalczyk), Mariusz Miłek (82' Romanov), Michał Murawski (70' Zaborowski), Igor Nurkowski, Paweł Skrajny (B), Arkadiusz Wnuk (60' Jodełka).

UKS JUNIOR ŚWIĄTKI 0:4 SKS GWARDIA SZCZYTNO
0:1 - 12' Przemysław Ciebień
0:2 - 41' samobójcza zawodnika ze Świątek
0:3 - 44' Arkadiusz Wnuk
0:4 - 81' Szymon Chrzanowski