Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Startuje szczycieńska szkółka żeglarska


Od kwietnia w Bazie Wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie będzie działała szkółka żeglarska. Właśnie ruszyły zapisy. Przyjmowane są w siedzibie MOS (przy ulicy Sienkiewicza 1) oraz pod numerem telefonu 89 676-08-70. Dla dzieci do 18 roku szkolenie będzie bezpłatne. Dorośli będą musieli płacić.



Powrót do edukacji żeglarskiej to jeden z punków wyborczych nowego burmistrza Szczytna Krzysztofa Mańkowskiego. Baza szkółki będzie mieściła się w Miejskim Ośrodku Sportu przy ulicy Spacerowej. Nadzór nad szkołą objął doświadczony marynarz Marek Płaczkiewicz, który jest również pełnomocnikiem społecznym burmistrza do spraw żeglarstwa i sportów wodnych.

 

Samym szkoleniem zajmie się Dariusz Orzołek, nauczyciel wychowania fizycznego i miłośnik żeglarstwa.

 

- Zajęcia praktyczne będą odbywały się na łodziach żaglowych klasy Optymist – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS w Szczytnie. - Co ważne wszyscy chętni będą mieli również możliwość uzyskania patentu żeglarskiego.

 


Na zajęcia z żeglarstwa mogą zapisywać się dzieci w wieku od 10 lat. Dla nich zajęcia będą prowadzone bezpłatnie. Dorośli będą musieli za nie zapłacić.

 

- Jeszcze dokładnych stawek nie znamy, bo będą one uzależnione od liczby chętnych – mówi Leska.

 

Miejski Ośrodek sportu przygotowując się do nowego sezonu żeglarskiego oraz uruchomienia szkółki zainwestował w nowy sprzęt. Od maja wszyscy miłośnicy uprawiania sportów wodnych i rekreacji, także rodzinnej będą mogli wypożyczyć nowe kajaki, rowery wodne i kanadyjkę.



Komentarze do artykułu

dr

I znowu sukces. Ile dopłacimy do interesu Panie Burmistrzu? Ile miejsc pracy wygeneruje ta inicjatywa? Może jakas posadka się znajdzie?

Napisz


Komentarze

  • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
    O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
    Autor: takisobie
    2019-03-23 13:06:08
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
    Autor: Nuna
    2019-03-23 12:19:35
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
    Autor: tom
    2019-03-23 07:29:19
  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56