Piątek, 19 Kwiecień, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Siatkówka w Szczytnie wraca do łask


Drużyna Boczek i Przyjaciele – w składzie: Jakub Boczar, Adam Ogrodowczyk, Maciej Mozol, Ariel Tański, Konrad Przekadziński, Mateusz Berenth, Szymon Macyra, Łukasz Paszkowski, Paweł Kozłowski – wygrała Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Starosty Szczycieńskiego.Siatkówka w powiecie szczycieńskim ma się doskonale. A świadczy o tym chociażby liczba drużyn, które wystartowały w Wiosennym Turnieju o Puchar Starosty Szczycieńskiego. W rywalizacji wzięło udział 15 ekip. Na parkiecie w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie można było zobaczyć aż 116 zawodników.

 

 

 

- W moim odczuciu był to pokaz niezłej siatkówki – mówi Ewa Bogusz, dyrektor powiatowego centrum sportu w Szczytnie, organizator zawodów. - Najlepsze widowisko stworzyli siatkarze z drużyn, które ostatecznie zajęły pierwsze i trzecie miejsce. I co ciekawie obie ekipy są z naszego powiatu.

 

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Albert Suszek. Z kolei Jakuba Boczara uznano za najlepszego rozgrywającego. Maciejowi Mozolowi przypadł tytuł najlepszego atakującego, a najlepszym obrońcą został Mateusz Pietrzak.

 

 

Zawody przeprowadzono systemem „grupowym”.

 

Grupa A:

Janusze Siatkówki – Gmina Dźwierzuty 0 : 2

Chemiczni – Zenit Giżycko 0 : 2

Gmina Dźwierzuty – Zenit Giżycko 2 : 1

Janusze Siatkówki – Chemiczni 2 : 1

Chemiczni – Gmina Dźwierzuty 1 : 2

Zenit Giżycko – Janusze Siatkówki 2 : 0

 

Grupa B:

Pasym – Świętajno 0 : 2

Adrenaline.pl Team – Wiktoria Szczytno 2 : 0

Świętajno – Wiktoria Szczytno 2 : 0

Pasym – Adrenaline.pl Team 0 : 2

Adrenaline.pl Team – Świętajno 2 : 1

Wiktoria Szczytno – Pasym 2 : 1

 

Grupa C:

Boczek i Przyjaciele – Volley Pisz 2 : 2

Absolwenci – SKS Olsztyn 0 : 2

Volley Pisz – SKS Olsztyn 0 : 2

Boczek i Przyjaciele – Absolwenci 2 : 0

Absolwenci – Volley Pisz 0 : 2

SKS Olsztyn – Boczek i Przyjaciele 0 : 2

 

Grupa D:

Promil – ZS nr 3 Szczytno 0 : 2

ZS nr 3 Szczytno – Relax 2 : 1

Promil – Relax 2 : 0

 

Ćwierćfinał:

Gmina Dźwierzuty - Świętajno 2 : 1

Zenit Giżycko - Adrenaline.pl Team 2 : 0

Boczek i Przyjaciele - Promil 2 : 0

SKS Olsztyn - ZS nr 3 Szcztno 2 : 1


 

Półfinał:

Gmina Dźwierzuty - Boczek i Przyjaciele 1 : 2

Zenit Giżycko - SKS Olsztyn 2 : 1

 

 

Mecz o 3 miejsce:

SKS Olsztyn - Gmina Dźwierzuty 0 : 2

 

Finał:

 

Zenit Giżycko - Boczek i Przyjaciele 1 : 2

 

 

Kolejność miejsc:

1. Boczek i Przyjaciele

2. Zenit Giżycko

3. Gmina Dźwierzuty

4. SKS Olsztyn

 

 

Komentarze:

 

Jakub Boczar, Szczytno

 

W siatkówkę gram właściwie od dziecka. W Gdańsku byłem na przykład zawodnikiem II-ligowego zespołu. Po tym, co zobaczyłem podczas sobotniego turnieju w Szczytnie śmiało mogę powiedzieć, że nasz powiat ma ogromny potencjał ludzki. Gdyby ktoś zebrał tych siatkarzy w jeden fajny zespół, to w moim odczuciu zbudowałby ekipę, która spokojnie mogłaby wygrać III ligę wojewódzką.

 

Jeśli chodzi o same zawody sobotnie to trudno odnieść je do czegokolwiek, bo w Szczytnie takich imprez jest zdecydowanie za mało. Zdarzyło mi się grać w podobnych turniejach w Kętrzynie, czy Lidzbarku Warmińskim i mogę powiedzieć, że organizacyjnie był to poziom bardzo dobry, Zdecydowanie lepszy niż w innych miastach. Same zawody były turniejem typowo amatorskim, ale z dość dobrym poziomem. Jest tu kilko świetnych zawodników. Mam tu na myśli na przykład kadetów Wiktorii. Żeby grać w dorosłą siatkówkę może mają jeszcze zbyt mało doświadczenia, ale za to jest w nich ogromny potencjał.

 

 

Jędrek Hain, Szczytno

 

 

Turniej stał na wysokim poziomie. Zarówno w rywalizacji drużyn jak i organizacyjnie. Sami organizatorzy przyznawali też, że byli mile zaskoczeni liczbą drużyn, które się zgłosiły na te zawody. Jak widać jest zapotrzebowanie na siatkówkę w Szczytnie. W kuluarach mówi się o reaktywacji III ligi. Moim zdaniem to świetna decyzja. Ze znalezieniem zawodników raczej nie powinno być problemów, co udowodnił sobotni turniej. Grały w nim właściwie wszystkie roczniki, od kilkunastoletnich chłopaków po kilkudziesięcioletnich, doświadczonych zawodników. Organizatorzy zadbali nie tylko o serce turnieju czyli zmagania na parkiecie, ale również o żołądek. Był dostęp do ciepłego posiłku, cukier też można było uzupełnić w postaci przeróżnych wyrobów cukierniczych. Woda bez ograniczeń. Niby banalne, ale zapewnia komfort psychofizyczny zawodników. Drużyna, w której grałem, to właśnie mieszanka doświadczenia i młodości. Stworzyliśmy ekstra klimat w teamie.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Nie dziwne piesi w szczytnie chodzą jak święte krowy
  Autor: edas
  2019-04-17 23:58:37
 • Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg
  Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników
  Autor: Wrona
  2019-04-17 20:36:23
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Łatwo osądzać matki/kobiety jak nie widziało się sytuacji, nie wy od tego jesteście! Ludzie przestańcie komentować!
  Autor: Marta
  2019-04-17 20:25:34
 • Radni krytykują szpital i... łatają jego dziurę budżetową
  Co tu dużo mówić. Jeżeli hospitalizowani pacjenci oddalają się ze szpitala bez kontroli - znajdowani są żywi, lub martwi - po interwencji policji. Jeżeli dochodzi do zakażenia bakterią po - zdawałoby się - niegroźnym zabiegu, a następnie do śmierci i nikt tego nie wyjaśnia - no chyba, że rodzinie - ale powinno być wiadomo, czy szpital - oddział jest \"czysty\", czy nie. Generalizować nie można, ale Jeżeli ludzie mają ogólnie kiepską opinię o szczycieńskim szpitalu, to o czym to świadczy? Dlaczego szefostwo szpitala nic nie robi z takim wizerunkiem? Po zbudowaniu lądowiska dla LPR - kierownictwo szpitala zdaje się na dobre odleciało. To jest po prostu wyraz pogardy dla ludzi, \"bo i tak muszą tu trafić\", jak nie mają kasy, albo mozliwości leczyć się gdzie indziej. Śmiać mi się chce, ale nie wiem, czy to prawda, o utworzeniu oddziału geriatrii w naszym szpitalu. Czy to ma być punkt eutanazji?
  Autor: Waga
  2019-04-17 19:15:35