Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pozdrowienia od praktykantów z Irlandii


Minęły wakacje. Nie wszyscy uczniowie wrócili jednak do swoich sal lekcyjnych. Grupa 19 trzecioklasistów, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej, odbywa praktyki zawodowe w hotelach i restauracjach na terenie hrabstwa Cork w Irlandii.



Od trzech tygodni młodzież pod opieką dwóch nauczycielek przebywa na praktykach zawodowych w Youghal w Irlandii. W czasie praktyk uczniowie nabywają pierwsze doświadczenia w międzynarodowej (a ściślej rzecz ujmując – w irlandzkiej) branży gastronomiczno-hotelarskiej. A czym właściwie się zajmują? Pracują w lokalnych hotelach i restauracjach, gdzie utrzymują porządek, obsługują gości, sporządzają potrawy i napoje, serwują gościom śniadania, lunche i brunche... A wszystko to w języku angielskim, co jest dla nich dodatkowym wyzwaniem.

 

Oprócz pracy uczą się języka i poznają uroki „Zielonej wyspy”. Byli już na wycieczce w Cork, zdobyli górę Knockmealdown - 792 m n.p.m. (było trudno i wyczynowo, ale warto). Przejechali również blisko 45 km przepiękną trasą The Waterford Greenway (niezapomniane widoki, czasami wręcz zapierające dech w piersiach, cudna irlandzka roślinność, fantastyczne architektoniczne perełki - akwedukty, tunel pod rzeką, małe typowe miejscowości irlandzkie z jakże życzliwą turystom miejscową ludnością). Jeden dzień spędzili na urokliwej wyspie Garinish Island, słynącej z pięknych ogrodów, białych orłów i wylegujących się na skałach stad fok. Przed nimi jeszcze blisko dziesięć dni praktyk i niejedna atrakcja turystyczna.


 

Praktyki zawodowe odbywają się w ramach projektu Zagraniczna praktyka zawodowa – moją inwestycją w przyszłość w ramach programu Erasmus+ we współpracy z partnerem zagranicznym firmą Your International Training z Mallow w Irlandii. Pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia pozyskały: Agnieszka Andrzejczyk (nauczycielka j. angielskiego) i Aldona Kleszczewska (nauczycielka hotelarstwa).



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2016-05-25 09:56:16

Uczniowie ZS 2 pouczą się w Irlandii


Komentarze

  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie
    A czemu mojego komentarza nie ma
    Autor: dzezka
    2019-02-21 16:13:55
  • Zwyciężyć własne życie
    Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
    Autor: Regina Roslaniec
    2019-02-21 12:36:01
  • Zwyciężyć własne życie
    Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
    Autor: MSO
    2019-02-21 12:17:21
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
    Autor: Adam
    2019-02-21 12:14:14
  • Zwyciężyć własne życie
    Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
    Autor: Super
    2019-02-21 11:51:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
    Autor: Wiesio
    2019-02-21 11:50:50
  • Zwyciężyć własne życie
    No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
    Autor: szczery
    2019-02-21 10:51:53
  • Zwyciężyć własne życie
    Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
    Autor: Kobieta
    2019-02-21 09:07:07
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
    Autor: bizon