Wtorek, 13 Listopad, Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Pozdrowienia od praktykantów z Irlandii


Minęły wakacje. Nie wszyscy uczniowie wrócili jednak do swoich sal lekcyjnych. Grupa 19 trzecioklasistów, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej, odbywa praktyki zawodowe w hotelach i restauracjach na terenie hrabstwa Cork w Irlandii.Od trzech tygodni młodzież pod opieką dwóch nauczycielek przebywa na praktykach zawodowych w Youghal w Irlandii. W czasie praktyk uczniowie nabywają pierwsze doświadczenia w międzynarodowej (a ściślej rzecz ujmując – w irlandzkiej) branży gastronomiczno-hotelarskiej. A czym właściwie się zajmują? Pracują w lokalnych hotelach i restauracjach, gdzie utrzymują porządek, obsługują gości, sporządzają potrawy i napoje, serwują gościom śniadania, lunche i brunche... A wszystko to w języku angielskim, co jest dla nich dodatkowym wyzwaniem.

 

Oprócz pracy uczą się języka i poznają uroki „Zielonej wyspy”. Byli już na wycieczce w Cork, zdobyli górę Knockmealdown - 792 m n.p.m. (było trudno i wyczynowo, ale warto). Przejechali również blisko 45 km przepiękną trasą The Waterford Greenway (niezapomniane widoki, czasami wręcz zapierające dech w piersiach, cudna irlandzka roślinność, fantastyczne architektoniczne perełki - akwedukty, tunel pod rzeką, małe typowe miejscowości irlandzkie z jakże życzliwą turystom miejscową ludnością). Jeden dzień spędzili na urokliwej wyspie Garinish Island, słynącej z pięknych ogrodów, białych orłów i wylegujących się na skałach stad fok. Przed nimi jeszcze blisko dziesięć dni praktyk i niejedna atrakcja turystyczna.


 

Praktyki zawodowe odbywają się w ramach projektu Zagraniczna praktyka zawodowa – moją inwestycją w przyszłość w ramach programu Erasmus+ we współpracy z partnerem zagranicznym firmą Your International Training z Mallow w Irlandii. Pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia pozyskały: Agnieszka Andrzejczyk (nauczycielka j. angielskiego) i Aldona Kleszczewska (nauczycielka hotelarstwa).Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2016-05-25 09:56:16

Uczniowie ZS 2 pouczą się w Irlandii


Komentarze

 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jacek, za co tak bardzo Konstytucji nie lubisz, skoro przez jej \"obecność\" w tej firmie JUZ tam nie zajrzysz? Bez Konstytucji było cacy, a z nią jest beee? To nie o firmie, a o Tobie wiele mówi.
  Autor: Obserwator
  2018-11-10 14:47:28
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Firma wie jak starcic klientów . Ja już do was nie zajrzę . Żegnam
  Autor: Jacek
  2018-11-09 22:18:36
 • Aktywne Szczytno – Aktywni Obywatele, zajrzyj do MDK-u w środę, 14 listopada
  Projekt centrum zabaw i aktywnej rekreacji tzn CZAR jest moim autorskim projektem i owszem. Powstał on kiedy nie byłem radnym. Była to inicjatywa moja i moich sąsiadów z ulicy Lanca, Solidarności, Boh. Września i Leyka. Pokazałem tym samy,że my mieszkańcy możemy wspólnie coś zrobić nie oglądając się na władzę. Do czego i Pana zachęcam. Wprowadzanie mylnych twierdzeń nikomu nie przystoi. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Paweł Krassowski
  Autor: Paweł Krassowski
  2018-11-09 21:36:30
 • Działkowcy blokują helikopter LPR (zdjęcia)
  Mieszkam w bloku przy Łomżyńskiej, gdzie nie ma działek , a w godzinach wieczornych jest takie zadymienie i smród, ze nie można otworzyć okna ponieważ można się udusić. Powodem tego jest kotłownia przy budynku gminy. Coś okropnego.
  Autor: Ewa
  2018-11-09 18:55:08
 • Aktywne Szczytno – Aktywni Obywatele, zajrzyj do MDK-u w środę, 14 listopada
  Panie Paweł Krassowski: Zacytujmy Tygodnik Szczytno piszący 28 maja 2015 roku o kolejnej inwestycji realizowanej w ramach budżetu obywatelskiego: \"Przypomnijmy też, że autorem zwycięskiego projektu w ubiegłym roku był Paweł Krassowski\" http://tygodnik.szczytno.pl/CZAR_juz_czaruje-n5413.html Czyli Czar na ul. Lanc nie jest tworem radnego Krassowskiego? Nie było aktywnie wykorzystywany w kampanii stowarzyszenia Aktywne Szczytno którego jesteś Pan członkiem? To straszne, że tak wiele osób mylnie przypisuje Panu te dzieło. To może napisze Pan to na swojej tablicy w popularnym portalu społecznościowym - niech ludzie wiedzą! Więcej pokory Panie Radny - z Waszego stowarzyszenie w całych wyborach wprowadziło tylko jedną osobę do samorządu. Jako radny wielokadencyjnie opozycyjny zanim zacznie Pan ogłaszać \'konkursy\' na projekty proszę sprawdzić co o tym sądzą burmistrz i pozostali radni.
  Autor: Paweł Karczewski
  2018-11-09 17:28:42
 • CZAR już czaruje
  Pozdrawiam radnego
  Autor: Paweł Karczewski
  2018-11-09 17:05:08
 • 10-11 listopada – Powiatowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości
  My się tu lokalnie i ogólnopolsko nawalamy w związku tą historyczną datą. a tymczasem litewskie koleje zorganizowały wykonanie hymnu polskiego przez siedem lokomotyw dobranych specjalnie pod kątem wydawanego dźwięku. Przygotowaniem i wykonaniem zajął się koncertmistrz Litewskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej, Zbigniew Lewicki. To dopiero pomysł wspaniały!
  Autor: Krajan
  2018-11-09 15:28:53
 • Dramatyczny wypadek na Chrobrego, ciężko ranna piesza
  Podobny wypadek był kilka lat temu na ul. Polskiej koło Rossmanna. Wówczas stwierdzono winą pieszej.
  Autor: miki
  2018-11-09 14:09:10
 • Aktywne Szczytno – Aktywni Obywatele, zajrzyj do MDK-u w środę, 14 listopada
  Obserwowałem propozycje mieszkańców i wyniki głosowanie. Oprócz wskazanych potrzeb w tym artykule, sporo osób wskazała duży problem braku obwodnicy. Krótko mówiąc, problem wyprowadzenia tranzytu z centrum miasta.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-09 09:59:51
 • Kto zostanie starostą, kto wicestarostą?
  Może nareszcie pora na zmiany na stanowisku starosty. Niech radnymi kieruje dobro powiatu a nie polityczne \"układziki\". Pan Marcin Nowociński jest młodym, wykształconym, błyskotliwym, o wysokiej kulturze osobistej człowiekiem. Idealna osoba na stanowisko starosty. Co do pani Jaskulskiej, już przecież piastowała urząd wicestarosty i według opinii mnóstwa osób, była to totalna porażka. Czy ludowcy naprawdę nie potrafią wyciągać właściwych wniosków?
  Autor: Ela
  2018-11-09 09:42:47