Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Pozdrowienia od praktykantów z Irlandii


Minęły wakacje. Nie wszyscy uczniowie wrócili jednak do swoich sal lekcyjnych. Grupa 19 trzecioklasistów, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej, odbywa praktyki zawodowe w hotelach i restauracjach na terenie hrabstwa Cork w Irlandii.



Od trzech tygodni młodzież pod opieką dwóch nauczycielek przebywa na praktykach zawodowych w Youghal w Irlandii. W czasie praktyk uczniowie nabywają pierwsze doświadczenia w międzynarodowej (a ściślej rzecz ujmując – w irlandzkiej) branży gastronomiczno-hotelarskiej. A czym właściwie się zajmują? Pracują w lokalnych hotelach i restauracjach, gdzie utrzymują porządek, obsługują gości, sporządzają potrawy i napoje, serwują gościom śniadania, lunche i brunche... A wszystko to w języku angielskim, co jest dla nich dodatkowym wyzwaniem.

 

Oprócz pracy uczą się języka i poznają uroki „Zielonej wyspy”. Byli już na wycieczce w Cork, zdobyli górę Knockmealdown - 792 m n.p.m. (było trudno i wyczynowo, ale warto). Przejechali również blisko 45 km przepiękną trasą The Waterford Greenway (niezapomniane widoki, czasami wręcz zapierające dech w piersiach, cudna irlandzka roślinność, fantastyczne architektoniczne perełki - akwedukty, tunel pod rzeką, małe typowe miejscowości irlandzkie z jakże życzliwą turystom miejscową ludnością). Jeden dzień spędzili na urokliwej wyspie Garinish Island, słynącej z pięknych ogrodów, białych orłów i wylegujących się na skałach stad fok. Przed nimi jeszcze blisko dziesięć dni praktyk i niejedna atrakcja turystyczna.


 

Praktyki zawodowe odbywają się w ramach projektu Zagraniczna praktyka zawodowa – moją inwestycją w przyszłość w ramach programu Erasmus+ we współpracy z partnerem zagranicznym firmą Your International Training z Mallow w Irlandii. Pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia pozyskały: Agnieszka Andrzejczyk (nauczycielka j. angielskiego) i Aldona Kleszczewska (nauczycielka hotelarstwa).



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2016-05-25 09:56:16

Uczniowie ZS 2 pouczą się w Irlandii


Komentarze

  • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
    Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
    Autor: rex
    2018-09-20 09:43:38
  • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
    A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
    Autor: Tomasz
    2018-09-20 09:36:08
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
    Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
    2018-09-20 09:10:43
  • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
    Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
    Autor: Kara
    2018-09-19 22:17:16
  • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
    Po prostu kino by sie przydalo.
    Autor: J
    2018-09-19 21:02:01
  • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
    Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
    Autor: Hjob
    2018-09-19 20:08:57
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
    Autor: Marek
    2018-09-19 17:53:26
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
    Autor: zbyszek
    2018-09-19 10:07:25
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
    Autor: zbyszek
    2018-09-19 10:03:48
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
    Autor: Marek
    2018-09-18 21:12:25