Środa, 25 Kwiecień, Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom

Wczoraj dwóch młodych śmiałków, swoimi autami, ćwiczyło tzw. bączki na oblodzonej łące przy ulicy Ostrołęckiej. „Lodową zabawę” przerwali im policjanci. Wypatrzył ich miejscowy komendant powiatowy policji.

 Panujący mróz sprawił, że na podmokłym terenie w okolicach ulicy Ostrołęckiej utworzyła się tafla lodu.

 

- Wydawałoby się, że jeżdżąc po niej nic złego się nie może stać – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Nic bardziej mylnego. Na lodzie łatwo stracić panowanie nad kierownicą. Chęć sprawienia sobie frajdy przysłoniła dziewiętnastoletnim kierowcom obraz możliwych tragicznych konsekwencji. Ich zabawa mogła naprawdę skończyć się źle.

 

 

Rozpędzone auta zobaczył Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Bzymek, który przejeżdżał ul. Ostrołęcką i postanowił zadbać o bezpieczeństwo kierowców.

 

Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali na wskazane miejsce ustalili, że dwaj kierowcy, których staż posiadania uprawnień do kierowania liczy się dopiero w miesiącach, postanowili podszkolić swoje umiejętności jazdy ekstremalnej.

 

- Nie pomyśleli jednak, że jazda po oblodzonym terenie może być niebezpieczna a nawet tragiczna w skutkach - mówi podkom. Szczepanek. -  Policjanci uświadomili kierowcom zagrożenie na jakie narażali siebie oraz 20-letniego pasażera jednego z aut. Tym samym policjanci udaremnili amatorom ekstremalnych doznań dalszą jazdę.Komentarze do artykułu

Piotr

Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.

Igor

Moim zdaniem jest to idiotyczne, w Szczytnie jest bardzo wielu młodych kierowców interesujących się motosportami (najczęściej driftem) i nie mają miejsca gdzie mogli by rozwijać swoje zainteresowania i pasje, bo przecież nawet o 3.00 w nocy nie można zażucić bokiem na jakiejś mało uczęszczanej drodze bo policja zaraz przyjedzie, wlepi mandat i odjedzie cuesząc się jak to oni tym małolatom nie dali w kość. Apeluję do władz miasta aby wydawać pieniądze na jakieś niepotrzebne i nikomu nieprzydatne sprawy pieniędzy tylko na takie które będą dawały niezmierną frajdę a zarazem obniża stopień zatrzymań/interwencji policji czy innych incydentów na drogach.

Pan Michał

Ludzie ogarnijcie się to nie jest żadne zagrożenie a tym chłopakom bez doświadczania przyda się to jak samochód zachowuję się w niekorzystnych warunkach.

cycek

no dzięki policji przestępczość w kraju maleje xd

Smieszne

Jak chciał zadbać o ich bezpieczeństwo to mógł im pozwolić się uczyć panowania nad autem.. A potem wypadki bo po śniegu nie potrafią jeździć. :)

Karlos

W Finlandii policja pomogłaby jeszcze w zorganizowaniu tego typu jazdy, bo wtedy można się przekonać jakim cienkim szoferem się jest, a to darmowa możliwość podniesienia umiejętności w bezpiecznych warunkach. W Polsce mentalność dyszla od wozu powoduje frustrację, bo k***a nic nie wolno, bo to bo tamto, masz chodzić i dawać się lać niewolniku.

W tamtym roku

Panie Jacku może Pan nie wie albo Pan zapomniał jak w tamtym roku w podobnych okolicznościach doszło do tragedii.

mieszkaniec Szczytna

Po co ta policja zajmuje się takimi głupotami chcą niech jeżdżą po zamarzniętej łące. Krzywdy nikomu nie zrobią jedynie sobie wtedy będą mieć nauczkę za swoje!! jest to za pasem drogowym więc POLICJA nie powinna wnikać! jest więcej spraw w powiecie których policja nasza ze Szczytna się słabo wywiązuje!!

sygnalista PIS

Szkoda że policjanci chodzący lub przejeżdżając samochodem po cywilnemu, w tym pan komendant być może, nie widzą w okolicach Mazura przemytników handlujących papierosami bez akcyzy. Wielka szkoda :)))

Priv

A jeżeli to prywatny teren to co?

Xxx

A może by tak miasto zaczeło myśleć o utworzwniu obiektu dla kierowców miejsca w którym by mogli trenować tak zwany poślizg kontrolowany napewno wtedy zimą i przy oblodzonych drogach nie dochodziło by do aż tylu wypadków .

Janusz

Panowie jak zawsze czujni i w pogotowiu, szkoda tylko, że gdy na prawdę dzieje się coś złego to ich dziwnym trafem nie ma. Jedyne co potrafią to wlepiać mandaty i zatrzymywać gówniarzy na przeszukania osobiste czy przypadkiem trawki nie popalają. Gratulacje dla dzielnych funkcjonariuszy, zasluzyli na premie.

Monika Budzisz

Powinniśćie zająć się bardziej przyziemnymi sprawami niż ganiać cały czas młodych za głupstwa :> A póżniej się dziwicie że takie to nasze społeczeńśtwo patologiczne i nie wychowane do policji . Nie dziwcie się jak jesteście takimi kozakami :>

jacek

moim zdaniem lepiej żeby dzieciaki ćwiczyły zachowanie się w poślizgu w takim miejscu, niż miałyby nie wiedzieć jak się zachować podczas niekontrolowanego poślizgu na drodze... No ale widać policjanci mają na ten temat inne zdanie. Czy jeżdżących tam niedawno łyżwiarzy też pouczali, że może stać się tragedia, bo ktoś może robić głowę? Paranoja.

Napisz


Komentarze

 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Zastanawia mnie jedna rzecz. Na jakiej podstawie Redaktor sugeruje w artykule, że może powstać tutaj McDonalds? McDonalds Polska - sama wybiera lokalizacje dla swoich jednostek to po 1, po 2 potrzeba 1.2 MLN zlotych, aby rozpocząć rozmowę o franczyzie tej placówki. Po 3 co najważniejsze - franczyze otrzymuje się, na istniejący już lokal - na okres 20 lat. Niestety, Szczytno nie jest atrakcyjnym rejonem dla tej sieci. Niska ilość mieszkańców oraz grupa wiekowa robi swoje. Bardziej traktują nas jako miejscowość "przelotową". Przykre i smutne. P.S Drodzy mieszkańcy nie nastawiajcie się na McDonalda czy KFC. Lepiej otwórzmy fabrykę paneli fotowoltaicznych - będą miejsca pracy, będą odnawialne źródła energii w Szczytnie,
  Autor: Ksawery
  2018-04-24 12:59:10
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Utrzymają się na luzie, wiem bo sam pracuję w jednym ze sklepów odzieżowych w Szczytnie. Nawet sobie nie wyobrażacie ile ludzie potrafią wydać kasy na ubrania, i to w Szczytnie.
  Autor: Wiem
  2018-04-24 12:35:10
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Do "Helena Modrejewska" Nie rozumiem Twojej zazdrości. Masakra kobieto. Ktoś pomaga dzieciom, a ty piszesz takie rzeczy? Obrzydliwa zazdrość
  Autor: Obserwator
  2018-04-23 19:44:17
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Takie świętoszkowate a na dzieciach kokosy zbijają
  Autor: Helena Modrejewska
  2018-04-23 19:28:43
 • Szczytno – miasto bez szans?
  jaki burmistrz takie miasto
  Autor: danuta
  2018-04-23 15:20:02
 • PIERWSZA PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW Z WARMII I MAZUR
  Czemu nic nie wspomnieliście o dwóch żołnierzach wyróżnionych przez ministra z naszego miasta?????
  Autor: Szymon Si
  2018-04-23 10:33:08
 • Trzy osoby ciężko ranne, audi uderzyło w drzewo
  Naprawde przez tego chlopaka strach dzieci samych do szkoły puszczac bo jak wariat jeździ a rodzice jego chyba udaja że nie wiedzą powinien już dawno mieć uprawnienia do jazdy zabrane a tatuś niech oczy wkoncu przetrze!!!!!
  Autor: Ja
  2018-04-22 22:39:49
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
  Autor: tak się pytam
  2018-04-22 17:58:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
  Autor: Do I co
  2018-04-22 12:03:03
 • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
  Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
  Autor: wyborca
  2018-04-21 18:35:38