Piątek, 19 Kwiecień, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji


Dość „pracowity” wtorek miała 31-letnia mieszkanka gminy Wielbark. Najpierw ukradła koleżance samochód z kluczykami, telefon komórkowy oraz kartę bankomatową. Potem postanowiła przejechać się autem i przy pomocy skradzionej karty wypłacić z bankomatu 800 zł. Wpadła, bo zatrzymali ją policjanci z Chorzel.



We wtorek (12.03.2019) oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że 31-letnia mieszkanka gminy Wielbark, będąc pod wpływem alkoholu, porusza się skradzionym renault clio po drogach powiatu szczycieńskiego.

 

- Dodatkowo podczas rozmowy pokrzywdzona powiedziała, że kobieta dokonała również kradzieży jej telefonu komórkowego oraz karty bankomatowej, przy pomocy której z bankomatu wypłaciła pieniądze w kwocie 800 zł – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji.

 

Dyżurny szczycieńskiej jednostki wydał komunikat podległym patrolom oraz innym jednostkom policji z opisem skradzionego pojazdu i prawdopodobnie nietrzeźwej kobiety siedzącej za jego kierownicą.

 

 

- Upłynęło niewiele czasu, kiedy 31-latka została zatrzymana – mówi Anna Walerzak. - Przyczynił się do tego wracający po służbie policjant z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Wcześniej funkcjonariusz zapoznał się z informacją wysłaną od policjantów ze Szczytna. Gdy zauważył jadące przed nim skradzione renaulta clio, pojechał za nim, jednocześnie o wszystkim informując policjantów z komisariatu w Chorzelach. Tamtejsi policjanci zatrzymali 31-latkę. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że w swoim organizmie miała prawie 1,5 promila alkoholu.


 

Śledczy przedstawili  kobiecie cztery zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu wraz z kluczykami, włamania na konto bankowe i wypłatę pieniędzy, kradzieży telefonu oraz jazdy pod wpływem alkoholu.

Kobieta przyznała się do części zarzutów i złożyła wyjaśnienia. Teraz za swoje zachowanie miłośniczka cudzych rzeczy odpowie przed sądem. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.



Komentarze do artykułu

Bąbelek

A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-04-19 12:04:27

Smaki polskiej tradycji w Wielbarku

  • Poniedziałek, 2019-04-08 15:04:50

Szczycieńska komenda policji na celowniku BSW

  • Środa, 2019-03-27 12:51:30

Wielbark chce być w herbie powiatu

  • Poniedziałek, 2019-03-25 12:22:46

Odnowią stary ratusz w Wielbarku

  • Poniedziałek, 2019-02-18 18:39:41

Oddali krew w Wielbarku, by ratować życie


Komentarze

  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Nie dziwne piesi w szczytnie chodzą jak święte krowy
    Autor: edas
    2019-04-17 23:58:37
  • Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg
    Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników
    Autor: Wrona
    2019-04-17 20:36:23
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Łatwo osądzać matki/kobiety jak nie widziało się sytuacji, nie wy od tego jesteście! Ludzie przestańcie komentować!
    Autor: Marta
    2019-04-17 20:25:34
  • Radni krytykują szpital i... łatają jego dziurę budżetową
    Co tu dużo mówić. Jeżeli hospitalizowani pacjenci oddalają się ze szpitala bez kontroli - znajdowani są żywi, lub martwi - po interwencji policji. Jeżeli dochodzi do zakażenia bakterią po - zdawałoby się - niegroźnym zabiegu, a następnie do śmierci i nikt tego nie wyjaśnia - no chyba, że rodzinie - ale powinno być wiadomo, czy szpital - oddział jest \"czysty\", czy nie. Generalizować nie można, ale Jeżeli ludzie mają ogólnie kiepską opinię o szczycieńskim szpitalu, to o czym to świadczy? Dlaczego szefostwo szpitala nic nie robi z takim wizerunkiem? Po zbudowaniu lądowiska dla LPR - kierownictwo szpitala zdaje się na dobre odleciało. To jest po prostu wyraz pogardy dla ludzi, \"bo i tak muszą tu trafić\", jak nie mają kasy, albo mozliwości leczyć się gdzie indziej. Śmiać mi się chce, ale nie wiem, czy to prawda, o utworzeniu oddziału geriatrii w naszym szpitalu. Czy to ma być punkt eutanazji?
    Autor: Waga
    2019-04-17 19:15:35