Poniedziałek, 6 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Norbert Kocak z Dźwierzut bezkonkurencyjny

Norbert Kocak z sekcji SKKK w Dźwierzutach był bezkonkurencyjny podczas Mistrzostw Polski Karate Kadetów, które odbyły się w Kaliszu. Wywalczył tam złoto. Jan Rogala został z kolei podwójnym wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych.

• Data:

W Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski PFKK z udziałem ponad 210 zawodników z 33 klubów. W śród nich znalazła się czteroosobowa ekipa ze Szczytna.

Najcenniejszy krążek przypadł w udziale Norbertowi Kocakowi z sekcji SKKK w Dźwierzutach.

- W tym dniu Norbert był bezkonkurencyjny, po dwóch walkach zakończonych przed czasem bez większych problemów wygrał również walkę finałową i tym samym został Mistrzem Polski Kadetów U12 organizacji PFKK – mówi Piotr Zembrzuski, prezes SKKK.

Kolejni nasi zawodnicy: Jan Rogala i Natalia Hajn również stoczyli po trzy walki lecz przegrali swoje walki finałowe i ostatecznie zajęli drugie miejsca. Jakby tego było mało Jaś Rogala do srebra w kumite dołożył srebro w kata i tym samym zastał podwójnym wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych U14 PFKK. Nie powiodło się natomiast Ewie Gołaszewskiej, która w drugiej walce przegrała na punkty z zawodniczką gospodarzy lecz z Kalisza nie wracała z pustymi rękoma. W konkurencji kata na blisko 30 zawodniczek wywalczyła drugie miejsce. W klasyfikacji drużynowej w Kata nasza ekipa zajęła 4 miejsce.

- Bardzo cieszymy się wyniku, który uzyskali w Kaliszu nasi podopieczni – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Lecz traktujemy go jako pokonanie kolejnego wyzwania przed Pucharem Polski, który odbędzie się 14 grudnia we Włocławku.