Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nieinwazyjna terapia nietrzymania moczu już w Szczytnie


PROMOCJA. Medyczna nowoczesność wkracza do Szczytna. Centrum Rehabilitacyjne Kacpra Stepokury dysponuje urządzeniem, które skutecznie radzi sobie z wieloma różnymi dolegliwościami. - Alternatywą są zabiegi operacyjne, ale osobiście uważam, że należy ich unikać. A nasze najnowsze urządzenie taką możliwość zapewnia – mówi szczycieński specjalista rehabilitacji. I opowiada o nowym nabytku.Czyli to znowu jakaś nowość na szczycieńskim rynku rehabilitacyjnym?

 

Tak. Jest to najnowsze urządzenie do terapii nietrzymania moczu, terapii przeciwbólowej i przeciwzapalnej. Salus-Talent, bo tak nazywa się ten sprzęt, wykorzystuje głęboką stymulację elektromagnetyczną, która przenika w nasze ciało aż na 10 cm.

 

 

10 cm to bardzo dużo. Czy terapia jest bolesna?

 

Nie. Jest bezbolesna i sprawia, że pacjent zauważa poprawę już po pierwszym zabiegu.

 

Czy nietrzymanie moczu często zdarza się u kobiet? Jak wygląda terapia?

 

Bardzo często, lecz nie tylko u kobiet, u mężczyzn też. Zabieg jest bardzo komfortowy, nie trzeba się do niego rozbierać. Wystarczy, że usiądziemy na specjalnym fotelu w cienkich spodniach lub krótkich spodenkach i czytamy gazetę.

 

Jak to czytamy gazetę?

 

Nie musimy nic robić. Urządzenie emituje wysokoenergetyczne pole magnetyczne, które przenikając w głąb naszego ciała pobudza nasze mięśnie głębokie. My czytamy gazetę, a mięśnie ćwiczą pod wpływem pola magnetycznego.

 

 

Więc zabieg jest dla kobiet i dla mężczyzn?


 

Oczywiście wskazań do zbiegu jest bardzo dużo np.: bóle uroginekologiczne, dysfunkcje seksualne, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, regeneracja poporodowa, rehabilitacja po prostatektomii.

 

 

 

Wspomniał Pan, że urządzenie działa przeciwbólowo?

 

Salus-Talent wspaniale sprawdza się przy schorzeniach kręgosłupa, zaburzeniach układu nerwowego, w rehabilitacji sportowej, czy przy zaniku mięśni.

 

Czyli uzdrowi też mój kręgosłup bolący od siedzenia przy komputerze?

 

Ból ostry lub przewlekły kręgosłupa szyjnego czy lędźwiowego, rwa kulszowa, uszkodzenie nerwów obwodowych, zmiany zwyrodnieniowe stawów, zamrożony bark, reumatoidalne zapalenie stawów - te i wiele innych dolegliwości jesteśmy w stanie leczyć tym urządzeniem.

 

Skąd pewność, że na te wszystkie dolegliwości ta terapia pomoże?

 

Jeśli nie sprawdzimy na sobie, to się nie przekonamy, a życie z bólem lub częstym chodzeniem do ubikacji to mało optymistyczna perspektywa. Trzeba walczyć ze swoimi dolegliwościami i żyć pełnią życia. Oczywiście, większość tych chorób da się wyleczyć operacyjnie, tylko - wg mnie - to ostateczność. Od moich kolegów rehabilitantów wiem, że najbliżej tego typu urządzenie jest w Olsztynie i od pół roku cieszy się bardzo pozytywną opinią wśród pacjentów.

 Komentarze do artykułu

Ciekawe

Ciekawe ile takich zabiegów trzeba przejść żeby ewentualną poprawę zauważyć. No i jaki jest koszt? Dajcie znać uczestnicy. Z góry dziękują zainteresowani.

Justyna Szydlik

Borykam się z problemem nie trzymania moczu jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Proszę napisać mi ile taki zabieg kosztuje.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
  O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
  Autor: takisobie
  2019-03-23 13:06:08
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
  Autor: Nuna
  2019-03-23 12:19:35
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
  Autor: tom
  2019-03-23 07:29:19
 • Ogień nie zna się na zegarku
  do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
  Autor: Grzesiek
  2019-03-22 10:45:29
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
  Autor: ina
  2019-03-22 10:27:31
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
  Autor: Sebastian T.
  2019-03-22 05:31:55
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
  Autor: Frustrat
  2019-03-21 21:10:57
 • Pierwszy piec z dotacją
  To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
  Autor: Rafal
  2019-03-21 18:18:05
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56