Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Łachmański rozstał się z Trusewicz


Pasym traci kierownika referatu rozwoju gminy. Barbara Trusewicz rezygnuje z pracy, a od marca będzie sekretarzem gminy w Dźwierzutach. Właśnie wygrała konkurs na to stanowisko. Zastąpi Mariusza Woźniaka, który przechodzi na emeryturę.



Z odejścia jednego z aktywniejszych urzędników, nie jest zadowolony burmistrz Pasymia Cezary Łachmański.

 

- Trudno komentować sprawy kadrowe – mówi. - Bez wątpienia stanowisko sekretarza jest to awans dla pani Trusewicz. Ale prawda jest też taka, że zrobiła wiele dla promocji Pasymia.

 

Barbara Trusewicz od niemal czterech lat była kierownikiem referatu rozwoju gminy, gdzie bardzo zaangażowała się w promocję miasta. Mimo to żegna się z pasymskim urzędem, bo właśnie wygrała konkurs na sekretarza gminy Dźwierzuty.

 


- Ogłosiliśmy ten konkurs, bo nasz pan sekretarz, czyli Mariusz Woźniak chce odejść na emeryturę – tłumaczy Marianna Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty. - Do konkursu stanęła jedynie pani Barbara Trusewicz i wygrała. Stanowisko sekretarz gminy obejmie od 1 marca.

 

Na razie nie wiadomo, kto ją zastąpi w Pasymiu. - Czekam na sfinalizowanie tego „transferu” - mówi burmistrz Łachmański. - Dopiero wówczas podejmę decyzję, czy ogłoszę konkurs na to zwalniające się stanowisko, czy sytuację rozwiążemy awansem wewnętrznym.



Komentarze do artykułu

Łukasz Z Tylkowa

Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.

jaki

zdejmij obrączkę!!!!

amorek

Na pewno się rozstał?

eoy

Ludzie opanujcie się po co tyle nienawiści...

Kimi

Ja się zastanawiam, jak ta gwiazda była ,,niezastąpiona\'\' to czemu odchodzi.Przeciez dobrych pracowników powinno się trzymać.

Olek

Wielka strata dla Pasymia.

yoe

Wielki upadek gwiazdy Pasymskiej, nie szczęśliwie zakochanej, tak się wysoko nosiła, a tak nisko upadła

miko

cóż za trafny nagłowek

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
    O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
    Autor: takisobie
    2019-03-23 13:06:08
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
    Autor: Nuna
    2019-03-23 12:19:35
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
    Autor: tom
    2019-03-23 07:29:19
  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56