Piątek, 19 Kwiecień, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy


Brak pieniędzy i kontuzja najlepszego zawodnika sprawiły, że kadeci Sobiecha nie pojechali na ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski w siatkówce. Co gorsze, związek zdyskwalifikował naszych siatkarzy i przez najbliższe dwa lata nie będą mogli grać w turniejach od ćwierćfinału wzwyż. Tematem naszą redakcję zainteresował jeden z rodziców sportowców.Znakomita postawa siatkarzy z Sobiecha sprawiła, że podopieczni trenerów Piotra Lisewskiego i Krzysztofa Janowskiego przez eliminacje wojewódzkie przeszli jak burza. W ostatnim turnieju nieznacznie ulegli swoim rówieśnikom z Ostródy. Zajęli drugie miejsce, ale i tak wywalczyli awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Niestety, na turniej, który odbył się w Sulechowie, nie pojechali.

 

Kosztowny wyjazd bez szans na sukces?

 

- Nie była to łatwa decyzja – przyznaje trener Piotr Lisewski. - Ale musieliśmy ją podjąć z dwóch powodów. Po pierwsze naszego małego klubu nie było stać na ten wyjazd finansowo, a po drugie nasz najlepszy zawodnik, który stanowi spory procent wartości drużyny doznał kontuzji. Jechać, aby wyłącznie się przejechać nie było sensu. Wyjazd pochłonąłby 80 procent rocznego budżetu klubu, a nam zależy, aby szkoleniem siatkarskim objąć jak najwięcej zawodników. Był dylemat i naprawdę szkoda nam tych zawodów, ale musimy myśleć pragmatycznie. Dzięki tym niewydanym pieniądzom będziemy mogli przyjąć więcej uczniów na szkolenie siatkarskie. Cóż, w takich realiach żyjemy. Wyjazd do Sulechowa to 500 km w jedną stroną. Noclegi. To naprawdę ogromne koszty.

 

Dostają, ale mało

 

Uczniowski Klub Sportowy „Wiktoria” działa w Zespole Szkół nr 3, a dokładniej w sportowym gimnazjum. Podobnie jak inne kluby, korzysta ze środków, przyznawanych organizacjom pozarządowym w ramach tzw. zadań zlecanych. „Wiktoria”, na udział w rozgrywkach, na rok bieżący otrzymała 9 tysięcy złotych, a na szkolenie sportowe młodzieży – 3,5 tysiąca. Przydział kasy nastąpił zanim młodzi siatkarze wywalczyli prawo udziału w ćwierćfinałach. Jak mówi trener Lisewski, już udział w dwóch kolejkach etapu wojewódzkiego pochłonął blisko połowę kwoty przydzielonej na turnieje. Na Sulechów wydaliby resztę i już do końca roku zawodnicy klubu nie mieliby za co uczestniczyć w jakichkolwiek innych rozgrywkach. - Mieliśmy pecha w losowaniu, że trafiliśmy właśnie na to miasteczko za Zieloną Górą, przy niemieckiej granicy – mówi pan Piotr. - Gdyby to chociaż były Suwałki, to już te koszty wyjazdu byłyby niższe.


 

Przyznaje, iż o tym, że klub zostanie ukarany 2-letnią dyskwalifikacją, dowiedział się na 3 dni przed turniejem, kiedy – wg trenerskiej opinii – było już za późno, by szukać pieniędzy na wyjazd. - Poza tym jestem przede wszystkim nauczycielem i trenerem, a to ciągłe szukanie kasy, proszenie o nią jest upokarzające – mówi rozgoryczony.

 

Niewychowawcza „bieda”

 

Do naszej redakcji zadzwonili rodzice młodych sportowców, którzy rozumieją sytuację, ale mają jednak żal do działaczy, dyskrecji szkoły i samorządu, że nie potrafią docenić sportowego sukcesu młodych zawodników. - To podcinanie skrzydeł – mówi nam jeden z rodziców. - Takie sytuacje uczą młodzież, że nie ma sensu się starać, bo wyniki nic nie znaczą, bo ktoś na górze podejmie decyzję, że to koniec, dalej nie gramy. I to z jakich powodów? Z takich, że nie było pieniędzy na autokar, czy nocleg? Zamiast być dumnymi, że mamy taką zdolną młodzież, że chce grać, stara się, to odbiera się jej chęć do trenowania, do wysiłku. Naprawdę tego nie rozumiem. W tym mieście, powiecie wydaje się mnóstwo pieniędzy na jakieś głupoty, a brakuje paru groszy dla dzieci, odnoszących sukcesy na arenie krajowej. Jak one mają się czuć? Przykre.Komentarze do artykułu

Frustrat

Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...

Szczytniak

I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2018-11-12 10:35:46

Odry nie ma jest brak szczepień

 • Piątek, 2018-08-31 12:53:06

Droga gminna na chwilę... dla pieniędzy

 • Poniedziałek, 2018-08-20 15:27:48

Mieszkańcom brakuje pomysłów?

 • Środa, 2018-08-01 15:20:50

Podziękowali radnym za... akordeon


Komentarze

 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Nie dziwne piesi w szczytnie chodzą jak święte krowy
  Autor: edas
  2019-04-17 23:58:37
 • Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg
  Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników
  Autor: Wrona
  2019-04-17 20:36:23
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Łatwo osądzać matki/kobiety jak nie widziało się sytuacji, nie wy od tego jesteście! Ludzie przestańcie komentować!
  Autor: Marta
  2019-04-17 20:25:34
 • Radni krytykują szpital i... łatają jego dziurę budżetową
  Co tu dużo mówić. Jeżeli hospitalizowani pacjenci oddalają się ze szpitala bez kontroli - znajdowani są żywi, lub martwi - po interwencji policji. Jeżeli dochodzi do zakażenia bakterią po - zdawałoby się - niegroźnym zabiegu, a następnie do śmierci i nikt tego nie wyjaśnia - no chyba, że rodzinie - ale powinno być wiadomo, czy szpital - oddział jest \"czysty\", czy nie. Generalizować nie można, ale Jeżeli ludzie mają ogólnie kiepską opinię o szczycieńskim szpitalu, to o czym to świadczy? Dlaczego szefostwo szpitala nic nie robi z takim wizerunkiem? Po zbudowaniu lądowiska dla LPR - kierownictwo szpitala zdaje się na dobre odleciało. To jest po prostu wyraz pogardy dla ludzi, \"bo i tak muszą tu trafić\", jak nie mają kasy, albo mozliwości leczyć się gdzie indziej. Śmiać mi się chce, ale nie wiem, czy to prawda, o utworzeniu oddziału geriatrii w naszym szpitalu. Czy to ma być punkt eutanazji?
  Autor: Waga
  2019-04-17 19:15:35