Poniedziałek, 24 Wrzesień, Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Kacper z Rozóg oddał życie ratując człowieka


Niemal tysiąc osób towarzyszyło Kacprowi Zdunkowi w jego ostatniej drodze. Kościół w Rozogach pękał w szwach. 28-latek oddał życie ratując 22-latka z Łomży, który rzucił się z mostu Hubala do Narwi. Ciało Kacpra spoczęło na cmentarzu w Rozogach.



Do tego dramatu doszło w sobotę (5 maja) około godziny 17. Jakiś mężczyzna rzucił się z mostu Hubala w Łomży. Wpadł do Narwi. Zauważył to 28-letni Kacper z Rozóg. Zareagował natychmiast. Wszedł do rzeki i zaczął płynąć w stronę topielca.

 

Skok po śmierć?

 

- Ze zgłoszenia o zdarzeniu wynikało, że mężczyzna skoczył do Narwi z mostu, a drugi zauważył to i rzucił mu się na ratunek mówi asp. Ewelina Szlesińska z łomżyńskiej policji. - Świadkowie widzieli, że przez jakiś czas obaj płynęli z nurtem rzeki, a potem stracili ich z pola widzenia.

 

 

Pomagać i... żyć

 

- Kacper właśnie taki był – mówi nam jego bliski znajomy. - Zawsze pomagał innym. Wcale się nie dziwię, że rzucił się temu mężczyźnie na ratunek. Współczuję jego rodzinie, bo to był chłopak, który miał mnóstwo planów, marzeń... chciał żyć. Naprawdę bardzo mi przykro. Aż trudno uwierzyć w to, co się stało.

 

 

Intensywne poszukiwania

 

Akcja poszukiwawcza na Narwi trwała z przerwami od soboty. - We wtorek na rzece pojawiły się dwa sonary, przeszukiwały one aż 45-kilometrowy odcinek rzeki – mówi Ewelina Szlesińska. - Narew jest trudną rzeką. W akcji poszukiwawczej brali udział policjanci, strażacy, nurkowie, strażnicy rybaccy oraz płetwonurkowie ze specjalnej grupy poszukiwawczej Nadzieja, a nawet pies tropiący.


 

Potwierdza się tragedia

 

W środę do akcji poszukiwawczej włączyła się nawet Specjalna Grupa Płetwonurków RP z Katowic. Po godz. 12 na jedno z ciał natrafiali strażacy ochotnicy z Nowogrodu. - Znaleźli ciało mężczyzny, które znajdowało się około 15 kilometrów od mostu Hubala, w okolicy Nowogrodu – potwierdza „Tygodnikowi Szczytno” Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji.

Było to ciało Kacpra. Kilka godzin później ratownicy odnaleźli też ciało 22-latka, którzy skoczył z mostu Hubala.

Fot. https://grupanadzieja.pl/

 

Więcej w papierowym, aktualnym numerze „Tygodnika Szczytno”.



Komentarze do artykułu

ja to ja

Kacper kurla co w ciebie wstapilo rzeka to nurt ciągnie zniwo brak mi słow i to po takim czasie kondolencje dla rodziny

Kolega ze studiów

Spoczywaj w spokoju Kacper [*]

Marcin

SZACUNEK

Napisz


Komentarze

  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
    Autor: Kaja
    2018-09-24 13:12:06
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Obwodnica??? to Przemysłowa i Łomżyńska tworzą jakąś obwodnicę. Buhahahahaha..... :))))))))))) Szczytno to na prawdę stan umysłu...
    Autor: tworki.pl
    2018-09-24 12:38:20
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Hahahaaaa
    Autor: On
    2018-09-24 11:30:40
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Przyłączam się do słów Pani Anny. Niech Radna Wierzbicka przeprowadzi się do centrum, np. na ulicę Kościuszki. Tu dopiero Radna zobaczy co to jest hałas (w tym ruch pojazdów służb na sygnale, wojsko przez 24h/7dni), wibracje wszystkiego co stoi na stole lub na pułkach, smród spalin, chamstwo kierowców na przejściach dla pieszych i wiele innych uciążliwości generowanych przez DK53. Mam apel do Radnej Wierzbickiej, podejmie Pani temat wyprowadzenia tranzytu poza miasto, na obwodnicę. Wtedy i Pani będzie miała spokój.
    Autor:
    2018-09-24 11:21:14
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Tyklko nie Górska. DOSYĆ miasta dla emerytów. Masakra. W tym mieście nic nie ma dla ludzi w wieku 20-30 paru lat. Żadnych imprez co by ściągnęło turystów. Tylko jakieś domy seniora. Te stare baby zamiast się wziąć za robotę to siedzą całymi dniami na ławkach i plotkują. Wielu osób w tym mieście chciało by iść na koncert jakiegoś zespołu lub artysty. Gdzie się podział hip hop w tym mieście. W 2012 odbył się koncert GURALA który sobie zapalił zielonego papieroska i wielkie oburzenie. Ale to była najlepsza młodzieżowa impreza. Drugim wydarzeniem był EOS osoby po 40, 50 nawet nie wiedzą że była taka impreza. REASUMUJĄC jak dalej chcesz mieszkać w mieście dla dziadków i babć głosuj na Górską lub tego Pisiora co jest przeciwny invitro. JA GŁOSUJĘ NA PANA MAŃKOWSKIEGO, I NA PEWNO NA PANA ARKADIUSZA LESKE!!! SĄ TO OSOBY, KTÓRE MAJĄ CHĘĆ TWORZENIA CZEGOŚ NOWEGO W MIEŚCIE. PONADTO, gdyby nie MORSY, BIEGACZE Z JURUNDA, AUTRIMPUS I WIELE INNYCH ORGANIZACJI NIC, NIC, NIC BY SIĘ NIE DZIAŁO W TYM MIEŚCIE. MORSY ORGANIZUJĄ RÓŻNE IMPREZY JAK BIEGI NP.EKSTREMALNA TRÓJKA. JURUND WZNOWIŁ MARATON JURANDA! AUTRIMPUS POSPRZĄTAŁ JEZIORO CZY TEŻ NAUCZA PIERWSZEJ POMOCY CO JEST BARDZO WAŻNE. DOBRZE ŻE CHOCIAŻ TE IMPREZY SĄ "BEZPIECZNE'' BO JUŻ SKATE Jam Session JEST TAK NIEBEZPIECZNY ZE TRZEBA ODWOŁAĆ ...
    Autor: MŁODY- CHCĘ ABY NASZE MIASTO BYŁO JAK MRĄGOWO
    2018-09-24 10:21:59
  • Konwencja PiS - pokazali kandydatów na burmistrza i wójtów (zdjęcia)
    PiS? Nigdy! Już dosyć złego zrobili. PiS to najgorsze co mogło się nam przytrafić!
    Autor: Liliana
    2018-09-23 23:57:08
  • Miasto, gmina i Kreolia łączą siły, by aktywizować seniorów
    A dlaczego nie zostało w prasie lokalnej ogłoszone, że jest taki konkurs, do którego miasto i gmina poszukuje partnera spośród stowarzyszeń? te trzy Panie po prostu się umówiły. bardzo brzydko to wygląda. Ponieważ nie czytam w papierowej wersji - więc mogę czegoś nie wiedzieć - ale pachnie mi to wyborami i Panią Górską. W Szczytnie działa Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów - pewnie by chętnie wzięło udział w projekcie jako partner. Działą też Uniwersytet Trzeciego Wieku (nie wiem, czy oddział, czy samodzielna jednostka). A tu padło na "Kreolię" - no ciekawe, co Jerutki i Szczytno mają ze sobą wspólnego, poza interesami trzech pań.
    Autor: Śmieszek
    2018-09-23 21:19:37
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Widać po wszystkich wypowiedziach, że kandydaci na burmistrza miasta albo znają miasto tylko z jezdni, bo na pewno nie z ciągów pieszych, nie ze ścieżek rowerowych i ZKM. InnoPolice się nie interesowali - oprócz inicjatorki p. Górskiej. P. Mańkowski słusznie stwierdził, że nie jest to inwestycja, z której miasto naprawdę skorzysta. Droga do Olsztyna ze Szczytna rzeczywiście potrzebuje poprawy komunikacji. Czym w Szczytnie zatrzymać "przejezdnych" - nikt na to nie ma pomysłu. Czekam na spotkania przedwyborcze, bo do tej pory to tylko p. Mańkowski opublikował swój program. reszta - nic. Pan Gontarzewski ma "siłę" - no to, jeżeli ma siłę pracować w ARiMR- to niech pracuje. A jak już pracuje - to niech wyjaśni jakie ma ku temu kwalifikacje. Bo rolnictwo (bez urazy) nie jest chyba priorytetem rozwoju miasta , chyba że chce rozwiązać problemy działkowców. Na ten temat nic. Chyba, że chodzi o "wzięcie z twarz", bo to policjanci - zwłaszcza byli i niespełnieni - robią profesjonalnie. Szkoda gadać. Lepszy stary wróg, niż nowy przyjaciel. Stary wróg już się najdł, a nowy ma wielki apetyt, jest wygłodniały.
    Autor: Waga
    2018-09-23 19:50:33
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”