Piątek, 19 Kwiecień, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jednorazowy incydent czy zmiana układu w Radzie Miejskiej?


Na ostatniej miejskiej sesji doszło do małej konfrontacji pomiędzy radnymi z klubu federacyjnego Wszystko dla Szczytna i PSL, a burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim. W efekcie tej bitwy może okazać się, że języczkiem u wagi zostanie radny Paweł Krassowki (Aktywne Szczytno).W sesji wzięło udział 19 spośród 21 radnych. Obie strony próbowały zademonstrować swą siłę podczas głosowania nad uchwałami wprowadzającymi zmiany w tegorocznym budżecie. Największy klub w Radzie Miejskiej czyli Wszystko dla Szczytna i PSL wstrzymał się od głosu. Efekt był taki, że za przyjęciem projektów uchwał było 10 radnych, a 9 radnych się wstrzymało, nieobecni byli radni Sławomir Staszak (Wszystko dla Szczytna i PSL) oraz Tomasz Żuchowski (PiS).

 

 

Krassowski języczkiem u wagi

 

W Radzie Miejskiej w Szczytnie siła głosów rozkłada się następująco: 10 radnych ma klub Wszystko dla Szczytna i PSL, 5 radnych ma Stowarzyszenie Razem dla Mieszkańców (z tego ugrupowania wywodzi się burmistrz Mańkowski), 5 radnych ma Prawo i Sprawiedliwości i jednego Aktywne Szczytno. Budżetowe głosowania pokazały, że kluby RdM i PiS stanęły po tej samej stronie, a radni z Wszystko dla Szczytna i PSL zachowali się jak opozycja. Jeśli ten nowy „układ” miałby przetrwać, to przy głosowaniach w pełnym składzie rady decydujący głos będzie należał do... Pawła Krassowskiego z Aktywnego Szczytna.

 

 

Brak konsultacji

 

- Będę popierał wszystkie postulaty, które będą służyły rozwojowi Szczytna i nie jest ważne, kto je zgłosi – mówi radny Paweł Krassowski. - Na pewno nie będę angażował się politycznie po którejś ze stron – zapowiada. - Dla mnie najważniejsze jest Szczytno i to, aby mieszkańcom mojego miasta żyło się tu jak najlepiej.


 

Co było powodem tej próby sił pomiędzy radnymi, a burmistrzem?

 

- Wstrzymaliśmy się od głosu nad zmianami do budżetu, bo nikt wcześniej z nami ich nie konsultował – wyjaśnia Rafał Kiersikowski z Wszystko dla Szczytna i PSL. - To był sprzeciw wobec takiego sposobu zarządzania miastem. Nie zgadzamy się z taką formą współpracy, że o pewnych rzeczach dowiadujemy się od osób trzecich, czy z mediów. Mimo to dalej liczymy na dobrą współpracę z panem burmistrzem. To dopiero początek tej kadencji i pewne standardy trzeba po prostu wypracować.

 

Dyscyplina partyjna

 

Zachowaniem radnym zdziwiony był nieco burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

- 20 listopada, gdy było zaprzysiężenie na burmistrza, dokładnie z tej mównicy powiedziałem, że samorząd nie powinien mieć przynależności partyjnej – mówił podczas sesji. - Przy podejmowaniu uchwał budżetowych odniosłem jednak wrażenie, że były to głosowania partyjne, gdzie obowiązywała dyscyplina. Ubolewam nad tym. Każdy może mieć i zapewne ma poglądy polityczne, ale tu w tej sali bądźmy przede wszystkim samorządowcami i róbmy wszystko, aby Szczytno się rozwijało, a mieszkańcom żyło się, jak najlepiej. Nie bawmy się w politykę, bo ona szkodzi samorządowi.Komentarze do artykułu

Krajan

To skąd ty jesteś człowieku i dla kogo? Czy dla Szczytna, czy dla PSL. Żenada: \"Wstrzymaliśmy się od głosu nad zmianami do budżetu, bo nikt wcześniej z nami ich nie konsultował – wyjaśnia Rafał Kiersikowski z Wszystko dla Szczytna i PSL\". A ze mną ktoś konsultował? Ja jestem znikąd, czyli ze Szczytna. Czy pan radny zwrócił się w jakiejkolwiek formie do swoich wyborców, co myślą o budżecie? Ot co!

Tomasz TK

To mi się podoba. Taka powinna być mała scena polityczna w mieście. Rozumna prawica i odnowiona rozumna lewica. Monopartyjność już mieliśmy:-D. PSL i PO wrzucić w ziemniaki.

WALDEK KOSINSKI

JAKI MĄDRY TEN KRASSOWSKI MOZE ZMIENIA NAZWISKO

Rafal

No i Krzysiu szybciej niż myśli podzieli los Danki.

Napisz


Komentarze

 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Nie dziwne piesi w szczytnie chodzą jak święte krowy
  Autor: edas
  2019-04-17 23:58:37
 • Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg
  Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników
  Autor: Wrona
  2019-04-17 20:36:23
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Łatwo osądzać matki/kobiety jak nie widziało się sytuacji, nie wy od tego jesteście! Ludzie przestańcie komentować!
  Autor: Marta
  2019-04-17 20:25:34
 • Radni krytykują szpital i... łatają jego dziurę budżetową
  Co tu dużo mówić. Jeżeli hospitalizowani pacjenci oddalają się ze szpitala bez kontroli - znajdowani są żywi, lub martwi - po interwencji policji. Jeżeli dochodzi do zakażenia bakterią po - zdawałoby się - niegroźnym zabiegu, a następnie do śmierci i nikt tego nie wyjaśnia - no chyba, że rodzinie - ale powinno być wiadomo, czy szpital - oddział jest \"czysty\", czy nie. Generalizować nie można, ale Jeżeli ludzie mają ogólnie kiepską opinię o szczycieńskim szpitalu, to o czym to świadczy? Dlaczego szefostwo szpitala nic nie robi z takim wizerunkiem? Po zbudowaniu lądowiska dla LPR - kierownictwo szpitala zdaje się na dobre odleciało. To jest po prostu wyraz pogardy dla ludzi, \"bo i tak muszą tu trafić\", jak nie mają kasy, albo mozliwości leczyć się gdzie indziej. Śmiać mi się chce, ale nie wiem, czy to prawda, o utworzeniu oddziału geriatrii w naszym szpitalu. Czy to ma być punkt eutanazji?
  Autor: Waga
  2019-04-17 19:15:35