Wtorek, 7 Maj
Imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry -

Igor Morawski mistrzem Polski w Brazylijskim Jujitsu

W sobotę, 15 kwietnia, odbyła się jedna z najważniejszym imprez w krajowym kalendarzu startowym. Mistrzostwa Polski ADCC to niemal święto wszystkich sympatyków formuły Submission Grapplingu. W zawodach wystartowało siedmioro reprezentantów Katany Szczytno, która ponownie może pochwalić się zdobytymi medalami.

Mistrzostwa Polski ADCC uznawane są na jedne z najważniejszych zawodów parterowych. Z tego też tytułu na warszawskich matach walczyło ponad 1400 startujących z Polski oraz klubów zagranicznych. Nie zabrakło reprezentantów Litwy, Łotwy, Czech i Słowacji.

Pierwszy raz w tak wysokiej rangi imprezie startowali podopieczni trenera Jacka Szewczaka. Z siedmiorga startujących, tylko jeden z nich stanął na najwyższym stopniu podium. Mowa o Igorze Morawskim, zawodniku wagi 44 kg, który pierwszy raz walczył z możliwością zakończenia walk przed czasem. Szczycieński wojownik wygrał swoją kategorię dzięki „skończeniu” wszystkich trzech przeciwników poprzez duszenie.

Niestety, pozostali uczestnicy: Sebastian Delowicz, Igor Szlaga, Wiktor i Bartek Iwańczyk, Alek Kołodziejski, Nowotka Mikołaj zakończyli swoje uczestnictwo na etapie eliminacji.

- Dwoje moich byłych już zawodników, którzy po skończeniu studiów wrócili do swoich miast, zdobyło medale. Patryk Gajda (79 kg) zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii, a Magda Nowak (70 kg) skończyła zawody ze złotem. To cieszy – mówi trener Jacek Szewczak. – Mistrzostwa w Warszawie były też swoistym moim debiutem, bo po raz pierwszy pojawiłem się w roli sędziego. Zostałem wrzucony na głęboką wodę, bo sędziowałem kategorie Pro, czyli najlepszych zawodników w kraju. Walki z mojej maty były transmitowane na żywo, więc nie było mowy o błędach – dodaje Szewczak.