Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?


Jest duża szansa, że w przyszłym roku ruszą budowy dwóch hoteli w okolicach Szczytna. Jedna inwestycja zlokalizowana jest w okolicach Lipowej Góry nad Jeziorem Dużym Domowym, a druga w Wałpuszu na Cichej Polanie.Na razie dawny ośrodek wypoczynkowy „Cicha Polana” wygląda, jak tereny wokół Czarnobyla. Na razie, bo przedstawiciel inwestora, z którym „Tygodnik Szczytno” rozmawiał we wtorek zapowiedział, że inwestycja na pewno zostanie rozpoczęta. - Myślę, że za dwa tygodnie ruszą prace porządkowe, czyli na przykład rozbiórka największego budynku na Cichej Polanie, powinny pojawić się tam inne prace ziemne – tłumaczył „Tygodnikowi” przedstawiciel inwestora.

 

Pozwolenia już są

 

Projektowo i dokumentacyjnie hotel w Wałpuszu jest bardzo zaawansowany. Inwestor ma bowiem już pozwolenie na budowę. A właściwie nawet trzy. Na budowę dwóch pomostów rekreacyjnych na jeziorze, budowę dojazdu i dróg wewnętrznych oraz, to najważniejsze, na budowę hotelu na bazie budynku, który znajduje się w ośrodku Cicha Polana w Wałpuszu. Pozwolenia zostały wydane w 2015 roku. Działkę od gminy kupiła firma Integral Spółka z o.o. I to ona otrzymała pierwsze pozwolenie na budowę. Od tego czasu pozwolenia „zmieniały” właściciela aż trzykrotnie.

 

 

100 milionów na hotel

 

I być może to miało wpływ, że inwestycji wciąż nie widać. - Złożyło się na to wiele czynników, ale zapewniam, że hotel w Wałpuszu powstanie – mówi przedstawiciel inwestora. - Mieliśmy podpisaną umowę z bankiem na kredytowanie budowy, mieliśmy podpisaną umowę z generalnym wykonawcą tej inwestycji. Niestety, ostatnie miesiące są tak dynamiczne na rynku budowlanym, że musimy od nowa negocjować te warunki. Wynika to głównie z rosnących kosztów pracy. Są to czynniki niezależne od nas. A inwestycja nie jest mała, bo przypomnę, że opiewa na 100 milionów złotych.

Hotel, który ma powstać w Wałpuszu ma być klasy Hilton. W ramach tego przedsięwzięcia zagospodarowana zostanie czterohektarowa nieruchomość, na której powstanie obiekt ze 150 pokojami i zapleczem spa i wellness.


 

 

Lipowa Góra z basenem

 

Druga potężna hotelowa inwestycja ma powstać jeszcze bliżej Szczytna, bo w Lipowej Górze nad Jeziorem Dużym Domowym. Inwestorem jest warszawska spółka. Właśnie wystąpiła o pozwolenie na budowę. Ruszyły procedury w urzędzie gminy i starostwie. Z informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom „Tygodnika Szczytno” wynika, że hotel miałby powstać na działkach o łącznej powierzchni 38 hektarów. Powierzchnia działek jest imponująca, ale sam hotel miałby zamknąć się w powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt zakłada, że powstanie tam też restauracja, bar, sala bankietowa, taneczna, część basenowa oraz około 60 pokoi.

 

Warchały wzorem

 

Zadowolony z obu inwestycji jest wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. - Pewnie, że każdy samorządowiec będzie się cieszył, gdy na jego terenie powstaną takie obiekty, bo po pierwsze to nowe miejsca pracy, po drugie wpływy z podatków, a po trzecie doskonała promocja i zwiększenie ruchu turystycznego – wylicza wójt. - W takich obiektach sezon turystyczny może trwać okrągły rok, a nie jedynie kilka miesięcy. Zresztą wystarczy spojrzeć na naszego sąsiada, czyli gminę Jedwabno i hotel w Warchałach. Tam ruch turystyczny wydłużył się właściwie na cały rok.

 

Fot. Na razie teren po Cichej Polanie straszy. Być może za kilkanaście miesięcy powstanie tu ekskluzywny hotel o wartości 100 mln złotych

 Komentarze do artykułu

antoni buszylo /zielonka

jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46