Sobota, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?


Jest duża szansa, że w przyszłym roku ruszą budowy dwóch hoteli w okolicach Szczytna. Jedna inwestycja zlokalizowana jest w okolicach Lipowej Góry nad Jeziorem Dużym Domowym, a druga w Wałpuszu na Cichej Polanie.Na razie dawny ośrodek wypoczynkowy „Cicha Polana” wygląda, jak tereny wokół Czarnobyla. Na razie, bo przedstawiciel inwestora, z którym „Tygodnik Szczytno” rozmawiał we wtorek zapowiedział, że inwestycja na pewno zostanie rozpoczęta. - Myślę, że za dwa tygodnie ruszą prace porządkowe, czyli na przykład rozbiórka największego budynku na Cichej Polanie, powinny pojawić się tam inne prace ziemne – tłumaczył „Tygodnikowi” przedstawiciel inwestora.

 

Pozwolenia już są

 

Projektowo i dokumentacyjnie hotel w Wałpuszu jest bardzo zaawansowany. Inwestor ma bowiem już pozwolenie na budowę. A właściwie nawet trzy. Na budowę dwóch pomostów rekreacyjnych na jeziorze, budowę dojazdu i dróg wewnętrznych oraz, to najważniejsze, na budowę hotelu na bazie budynku, który znajduje się w ośrodku Cicha Polana w Wałpuszu. Pozwolenia zostały wydane w 2015 roku. Działkę od gminy kupiła firma Integral Spółka z o.o. I to ona otrzymała pierwsze pozwolenie na budowę. Od tego czasu pozwolenia „zmieniały” właściciela aż trzykrotnie.

 

 

100 milionów na hotel

 

I być może to miało wpływ, że inwestycji wciąż nie widać. - Złożyło się na to wiele czynników, ale zapewniam, że hotel w Wałpuszu powstanie – mówi przedstawiciel inwestora. - Mieliśmy podpisaną umowę z bankiem na kredytowanie budowy, mieliśmy podpisaną umowę z generalnym wykonawcą tej inwestycji. Niestety, ostatnie miesiące są tak dynamiczne na rynku budowlanym, że musimy od nowa negocjować te warunki. Wynika to głównie z rosnących kosztów pracy. Są to czynniki niezależne od nas. A inwestycja nie jest mała, bo przypomnę, że opiewa na 100 milionów złotych.

Hotel, który ma powstać w Wałpuszu ma być klasy Hilton. W ramach tego przedsięwzięcia zagospodarowana zostanie czterohektarowa nieruchomość, na której powstanie obiekt ze 150 pokojami i zapleczem spa i wellness.


 

 

Lipowa Góra z basenem

 

Druga potężna hotelowa inwestycja ma powstać jeszcze bliżej Szczytna, bo w Lipowej Górze nad Jeziorem Dużym Domowym. Inwestorem jest warszawska spółka. Właśnie wystąpiła o pozwolenie na budowę. Ruszyły procedury w urzędzie gminy i starostwie. Z informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom „Tygodnika Szczytno” wynika, że hotel miałby powstać na działkach o łącznej powierzchni 38 hektarów. Powierzchnia działek jest imponująca, ale sam hotel miałby zamknąć się w powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt zakłada, że powstanie tam też restauracja, bar, sala bankietowa, taneczna, część basenowa oraz około 60 pokoi.

 

Warchały wzorem

 

Zadowolony z obu inwestycji jest wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. - Pewnie, że każdy samorządowiec będzie się cieszył, gdy na jego terenie powstaną takie obiekty, bo po pierwsze to nowe miejsca pracy, po drugie wpływy z podatków, a po trzecie doskonała promocja i zwiększenie ruchu turystycznego – wylicza wójt. - W takich obiektach sezon turystyczny może trwać okrągły rok, a nie jedynie kilka miesięcy. Zresztą wystarczy spojrzeć na naszego sąsiada, czyli gminę Jedwabno i hotel w Warchałach. Tam ruch turystyczny wydłużył się właściwie na cały rok.

 

Fot. Na razie teren po Cichej Polanie straszy. Być może za kilkanaście miesięcy powstanie tu ekskluzywny hotel o wartości 100 mln złotych

 Komentarze do artykułu

Zozola

Hotel to będzie ale na bilbordach

antoni buszylo /zielonka

jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19