Wtorek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?


Jest duża szansa, że w przyszłym roku ruszą budowy dwóch hoteli w okolicach Szczytna. Jedna inwestycja zlokalizowana jest w okolicach Lipowej Góry nad Jeziorem Dużym Domowym, a druga w Wałpuszu na Cichej Polanie.



Na razie dawny ośrodek wypoczynkowy „Cicha Polana” wygląda, jak tereny wokół Czarnobyla. Na razie, bo przedstawiciel inwestora, z którym „Tygodnik Szczytno” rozmawiał we wtorek zapowiedział, że inwestycja na pewno zostanie rozpoczęta. - Myślę, że za dwa tygodnie ruszą prace porządkowe, czyli na przykład rozbiórka największego budynku na Cichej Polanie, powinny pojawić się tam inne prace ziemne – tłumaczył „Tygodnikowi” przedstawiciel inwestora.

 

Pozwolenia już są

 

Projektowo i dokumentacyjnie hotel w Wałpuszu jest bardzo zaawansowany. Inwestor ma bowiem już pozwolenie na budowę. A właściwie nawet trzy. Na budowę dwóch pomostów rekreacyjnych na jeziorze, budowę dojazdu i dróg wewnętrznych oraz, to najważniejsze, na budowę hotelu na bazie budynku, który znajduje się w ośrodku Cicha Polana w Wałpuszu. Pozwolenia zostały wydane w 2015 roku. Działkę od gminy kupiła firma Integral Spółka z o.o. I to ona otrzymała pierwsze pozwolenie na budowę. Od tego czasu pozwolenia „zmieniały” właściciela aż trzykrotnie.

 

 

100 milionów na hotel

 

I być może to miało wpływ, że inwestycji wciąż nie widać. - Złożyło się na to wiele czynników, ale zapewniam, że hotel w Wałpuszu powstanie – mówi przedstawiciel inwestora. - Mieliśmy podpisaną umowę z bankiem na kredytowanie budowy, mieliśmy podpisaną umowę z generalnym wykonawcą tej inwestycji. Niestety, ostatnie miesiące są tak dynamiczne na rynku budowlanym, że musimy od nowa negocjować te warunki. Wynika to głównie z rosnących kosztów pracy. Są to czynniki niezależne od nas. A inwestycja nie jest mała, bo przypomnę, że opiewa na 100 milionów złotych.

Hotel, który ma powstać w Wałpuszu ma być klasy Hilton. W ramach tego przedsięwzięcia zagospodarowana zostanie czterohektarowa nieruchomość, na której powstanie obiekt ze 150 pokojami i zapleczem spa i wellness.


 

 

Lipowa Góra z basenem

 

Druga potężna hotelowa inwestycja ma powstać jeszcze bliżej Szczytna, bo w Lipowej Górze nad Jeziorem Dużym Domowym. Inwestorem jest warszawska spółka. Właśnie wystąpiła o pozwolenie na budowę. Ruszyły procedury w urzędzie gminy i starostwie. Z informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom „Tygodnika Szczytno” wynika, że hotel miałby powstać na działkach o łącznej powierzchni 38 hektarów. Powierzchnia działek jest imponująca, ale sam hotel miałby zamknąć się w powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt zakłada, że powstanie tam też restauracja, bar, sala bankietowa, taneczna, część basenowa oraz około 60 pokoi.

 

Warchały wzorem

 

Zadowolony z obu inwestycji jest wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. - Pewnie, że każdy samorządowiec będzie się cieszył, gdy na jego terenie powstaną takie obiekty, bo po pierwsze to nowe miejsca pracy, po drugie wpływy z podatków, a po trzecie doskonała promocja i zwiększenie ruchu turystycznego – wylicza wójt. - W takich obiektach sezon turystyczny może trwać okrągły rok, a nie jedynie kilka miesięcy. Zresztą wystarczy spojrzeć na naszego sąsiada, czyli gminę Jedwabno i hotel w Warchałach. Tam ruch turystyczny wydłużył się właściwie na cały rok.

 

Fot. Na razie teren po Cichej Polanie straszy. Być może za kilkanaście miesięcy powstanie tu ekskluzywny hotel o wartości 100 mln złotych

 



Komentarze do artykułu

antoni buszylo /zielonka

jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-09-12 12:22:06

Ruszyły przymiarki do hotelu z basenem

  • Środa, 2018-02-07 11:24:01

Młodzi hotelarze podbili Irlandię

  • Środa, 2016-10-05 13:03:47

Szkoła zamieni się w hotel?

  • Środa, 2016-07-13 13:10:31

Nasi rzemieślnicy na Jasnej Górze

  • Czwartek, 2016-03-24 10:27:59

Sięgnęli gwiazd...hotelowych


Komentarze

  • Naćpany 17-latek uciekał golfem przed radiowozem
    Bandyci jeżdżą tymi golfami
    Autor: Księciu oo
    2018-12-17 11:54:51
  • Nowy burmistrz, nowy przewodniczący – tyle zmian
    Oj nie dobrze, nie dobrze! Bieda będzie, jak się Pan Burmistrz i Pan Przewodniczący Rady wykażą wielkim zaangażowaniem w swojej pracy. Zaskoczą wszystkich poziomem i rozmachem swoich działań. I co?... Skąd wezmą pieniądze na swoje nagrody? Nie mówiąc już o podwyżkach, bo zgodnie z treścią artykułu już dzisiaj wiedzą, że nie będą mogli na nie liczyć. I może tak się zdarzyć, że w takiej sytuacji stracą zapal do pracy. A tak w ogóle prawdę mówiąc, to wszyscy Ci Państwo Radni, głosujący za maksymalnym poziomem wynagrodzenia dla obu Panów, chyba nigdy nie mieli okazji zatrudniania pracownika, bo wiedzą na ten temat niestety się nie popisali. ... Zaraz, zaraz, a może ja się jednak mylę?! Może chodziło Państwu Radnym o danie przykładu wszystkim dyrektorom w Szczytnie, jak należy traktować przyszłego pracownika. Tak, to jest myśl! Super!... Przyszły pracowniku, widzisz jaką szansę dostałeś? Na początek zawalcz o kasę, a pracę będziesz mógł wykonywać bez specjalnego wysiłku. Wszak i tak osiągnąłeś wynagrodzenie najwyższe w swoich widełkach i podwyżka Ci już nie grozi.
    Autor: TTT
    2018-12-14 18:27:38
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Oj.....bylo by cudnie.....kierowcy gdyby mogli to wjechali by do sklepu swoim autem....parking na placu Juranda jest za darmo....gitara co nie? A ruszyc dupsko.Ruch to zdrowie. Samochody można zostawic na parkingach przy centrach handlowych i w dalszych bocznych ulicach.Kiedys mniej było aut i ludzie też żyli.Najwyższy czas zadbac o kondycję.
    Autor: Aga
    2018-12-14 15:53:48
  • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 4)
    A może by tak nie wprowadzać w błąd czytelników? Pod zdjęciem Jana Gauzego, które jest związane ze wspomnieniami Waltera Późnego - Woźniaka - należałoby może napisać \"Jan Gauze i służba zdrowia we wspomnieniach W.P-W\".
    Autor: Krajan
    2018-12-14 15:47:25
  • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
    Nic z tego nie rozumiem! Jak radni - którzy w tajnym głosowaniu personalnym wybierają daną osobę na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczytnie - mieliby w jawnym głosowaniu nad uchwałą o wyborze tejże osoby na to stanowisko - sobie samym zaprzeczać - głosując przeciwko jej przyjęciu? Chyba, że w tych klubach, stronnictwach i - jakby tam ich nie nazywać - klik w Radzie Miejskiej - jest więcej Niewiernych Tomaszów, o których nie wiedzą wodzowie.
    Autor: Waga
    2018-12-14 15:26:36
  • Śmiertelny wypadek podczas prac w lesie, nie żyje 40-latek
    Mam nadzieje ze polcja z Chorzel nie bedzie zajmowalala sie ta sprawa. I postepowanie bedzie prowadzone rzetelnie. Niech sprawca otrzyma taka kare na jaka zasluzyl.
    Autor: Gosc
    2018-12-14 14:15:41
  • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
    Bazując wyłącznie na treści artykułu możnego domniemać, iż „złośliwy obserwator” jest nie tylko złośliwy, ale i leniwy w pracy. Pani Skowrońska ma w 100% rację. Ustawodawca wyraźnie wskazał, w jaki sposób przeprowadza się wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, o której mowa. Wyboru dokonuje się w „głosowaniu tajnym” zapewniającym swobodne, nieskrępowane udzielenie głosu, większością bezwzględną przy udziale, co najmniej połowy ustawowego składu rady. Uchwała o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących ma charakter informacyjny, jak kto woli deklaratywny i nie podlega głosowaniu. Napisała to pani Justyna. Niedopuszczalnym jest przegłosowywanie uchwały o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów przy udziale połowy składu rady, którzy mandat ten już uzyskali w przeprowadzonym wcześniej głosowaniu tajnym bezwzględną ilością głosów itd. Istnienie takiego wymogu (a nie istnieje) dozwalałoby wybranym radnym ( lub jej części) skutecznie blokować, paraliżować pracę rady miasta poprzez brak wyboru jego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Reasumując przyznają racje pani Justynie
    Autor: Tomasz znajomy Tomasza
    2018-12-14 09:36:09
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    A czy kierowcy nie są mieszkańcami miasta? W naszym mieście jest mało parkingów. Chcąc załatwić coś w urzędzie to co mam zostawić samochód w Korpelach i iść dalej piechotą? Parking przy Kauflandzie czy PZU jest zapchany. Robiąc zakupy w centrum mam je nieść do samochodu 2-3 kilometry? Kierowcy też mają chyba coś do powiedzenia. A lodowisko w Szczytnie nie sprawdzi się, miasto małe a mróz trzyma góra 2-3 tygodnie. Te pomysły przypominają mi słynny slogan \"Igrzyska zamiast chleba\"
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-14 07:17:40
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej! Tyle razy to robiłeś! Byłeś od pierwszych Dni I Nocy Szczytna, odpalałeś fajerwerki od lat - nie żeby osobiście. Dasz sobie radę i mam głęboką nadzieję, że poradzisz sobie jak zwykle
    Autor: Śmieszek
    2018-12-14 00:38:26
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Świetny pomysł, wizja jak w starych filmach amerykańskich w czasie Świat Bożego Narodzenia.
    Autor:
    2018-12-13 16:06:38