Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Formalnie skargi nie ma, jest za to... polityka


O skardze, złożonej na wójta przez grupę mieszkańców Jedwabna (17 osób) pisaliśmy już dwukrotnie, co najmniej ze względu na jej treść oraz skutki, jakie wywołała. Teraz okazuje się, że... formalnie skargi nie ma.Przypomnijmy, że kością niezgody stał się brak dopłat do ceny wody i ścieków, a w ślad za tym – wyższe koszty, jakie za te media ponoszą mieszkańcy. W złożonej miesiąc temu skardze grupa mieszkańców utożsamia tę „podwyżkę” z „helperowską” aferą, defraudacją środków publicznych i koniecznością zapłaty tych środków z gminnego budżetu. Autorzy pisma sugerują też, że niemal niemożliwe jest, by niektórzy gminni urzędnicy - skarbnik i sekretarz - gdy Helperowi przekazywano niebagatelne pieniądze, nie zdawali sobie sprawy, że nie da się ich wydatkować zgodnie z przeznaczeniem i w wyznaczonym terminie.

 

A jeśli zdawali sobie sprawę i to akceptowali, to... Owo „to...” - w ocenie wójta Sławomira Ambroziaka – stanowić może znieważenie urzędników, a znieważenie jest przestępstwem. Zawiadomił więc prokuraturę o tym, że 17 mieszkańców gminy, podpisanych pod skargą, mogło dopuścić się tego przestępstwa.

 

Brak nadawcy

 

Podczas ostatniej sesji skarga znów stała się obiektem ostrej dyskusji, tym razem jednak w kontekście przepisów prawa administracyjnego, a nie karnego.

 

Chodzi o to, że autorzy skargi ją, co prawda, podpisali, ale brakuje danych, które umożliwiłyby przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego. - Skarga musi zawierać imię i nazwisko oraz adres wnoszącego, a w tym piśmie nie zostało to wskazane. Zgodnie z przepisami takie pismo pozostawia się bez rozpatrzenia – tłumaczył Daniel Dunajski, przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji.

 


Żal – tak, oskarżenia – nie

 

Wójt Sławomir Ambroziak wyrażoną w postaci skargi aktywność mieszkańców uznaje za przejaw lokalnej polityki. - Odnośnie do wysokości opłat za wodę i ścieki wpłynęły też inne pisma, np. z sołectwa Szuć. Wyrażają one niezadowolenie z tej wysokości, ale nie zawierają mniej czy bardziej wyraźnych oskarżeń o czyny wręcz przestępcze.

 

Wójt jest przekonany, że jest to kontynuacja działań, zapoczątkowanych już podczas minionej kampanii wyborczej i... kolejna kampania, którą w sposób zawoalowany (rękoma i pismami swoich zwolenników) prowadzi jego poprzednik. - Ten pan zarzucał mi niegospodarność, gdy na rok wprowadziliśmy dopłaty do wody i ścieków – mówił wójt. - Dziś, gdy dopłaty przestały obowiązywać, „okradam” mieszkańców, bo muszą płacić trochę więcej.

 

- W tej całej gminnej biedzie nie jest dobre, że zaczyna się wojna domowa wokół tej sprawy i wielu innych. Woda i ścieki to pretekst – komentował wójt.

 

Według wójta, kandydaci – chętni do kierowania gminą w przyszłości pojawili się tuż po tym, gdy on ogłosił oficjalnie, że w kolejnej kadencji, za pięć lat, nie będzie brał udziału. I ci chętni wprowadzają zamęt, który ma służyć określonym celom. - Ktoś chce zbić kapitał wyborczy – twierdzi Ambroziak.Komentarze do artykułu

Same przekręty

Napisz


Komentarze

 • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
  O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
  Autor: takisobie
  2019-03-23 13:06:08
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
  Autor: Nuna
  2019-03-23 12:19:35
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
  Autor: tom
  2019-03-23 07:29:19
 • Ogień nie zna się na zegarku
  do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
  Autor: Grzesiek
  2019-03-22 10:45:29
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
  Autor: ina
  2019-03-22 10:27:31
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
  Autor: Sebastian T.
  2019-03-22 05:31:55
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
  Autor: Frustrat
  2019-03-21 21:10:57
 • Pierwszy piec z dotacją
  To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
  Autor: Rafal
  2019-03-21 18:18:05
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56