Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg


Coraz bliżej powstania szkoły sportowej w Szczytnie. Aby przy jej tworzeniu ustrzec się błędów szczycieńscy samorządowcy pojechali do Elbląga podejrzeć, jak tam działa taka placówka. W skład szczycieńskiej delegacji weszli burmistrz Krzysztof Mańkowski, Zbigniew Orzoł przewodniczący Komisji Oświaty oraz Robert Dobroński - naczelnik Wydziału Edukacji.



Cała trójka spotkała się z Edwardem Pietrulewiczem, wiceprezydentem Elbląga oraz Małgorzatą Sowicką, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu.

 

- Spotkanie miało charakter konsultacyjny – mówi Krzysztof Mańkowski. - Dotyczyło działającej w Elblągu Sportowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków. Delegacja ze Szczytna miała możliwość odwiedzenia szkoły i przyjrzenia się jej funkcjonowaniu. Wizyta ta stanowi jeden z początkowych elementów działań zmierzających do utworzenia podobnej placówki w Szczytnie.

 

Zbigniew Orzoł, miejski radny, cieszy się z tej wizyty.

 


- A to dlatego, że już po pierwszych minutach spotkania otrzymaliśmy garść ważnych informacji – mówi. - Na przykład takich, że ważna jest doskonała kadra nauczycieli. I to nie tylko tych odpowiedzialnych za sport, ale też za naukę innych przedmiotów. Szkoła sportowa nie może bowiem odstawać naukowo od innych placówek, co więcej, powinna mieć nawet wyższy poziom nauczania. Dzięki takiemu połączaniu stanie się szkołą elitarną i nie będzie miała żadnych problemów z rekrutowaniem dzieci.

 

A że zainteresowanie szkołami sportowymi rośnie można obserwować na przykładzie Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, gdzie właśnie ruszył nabór do klasy sportowej wśród uczniów klas V.



Komentarze do artykułu

Wrona

Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników

TTT

To trzeba było jechać aż do Elbląga, by odkryć takie mądrości o szkolnictwie. Moje gratulacje. Pan Orzoł przechodzi samego sobie. Szkoda, że nie skorzysta z wiedzy np. pana Dobrońskiego - wieloletniego specjalisty od edukacji i sportu również.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19