Poniedziałek, 25 Czerwiec, Imieniny: Danuty, Jana, Janiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

16-letnią Karolinę zabił pijany kierowca (zdjęcia)

Karolina poznała Rafała G. w noc poprzedzającą tragiczny sobotni poranek. Mimo to wsiadła z obcym mężczyzną do samochodu. Miał to być krótki wyjazd do pobliskiego sklepu. Zakończył się ogromną tragedią. Nastolatka nie przeżyła tej wyprawy...



Mieszkańcy powiatu przasnyskiego - 16-latka i 30-latek poznali się najprawdopodobniej w Sasku Małym. Spędzali tam weekend. Oddzielnie, ale dokładne relacje ustalają śledczy. Wiadomo, że w sobotę rano para wybrała się do sklepu, po papierosy. Bmw, którym jechali wypadło z drogi i uderzyło w drzewa. 30-latek z poważnymi obrażeniami auto opuścił samodzielnie. 16-letnia Karolina została w nim uwięziona.

 

Trudna akcja ratownicza

 

Nieprzytomną dziewczynę z bmw wycinali strażacy. Na miejscu wypadku pojawił się strażnik graniczny pracujący na pobliskim lotnisku w Szymanach. To on, jako pierwszy rozpoczął reanimację dziewczyny. Trwała ona do przyjazdu karetek pogotowia. - Samochód znajdował się w bardzo trudnym terenie – mówi Grzegorz Achremczyk, ratownik medyczny i koordynator na powiat szczycieński. - Strażacy utorowali nam dostęp do poszkodowanej. Nastolatka była bez oznak życia, ale udało się jej przywrócić funkcje życiowe.

 

 

Obrażenia były zbyt duże

 

W drodze do szpitala ponownie trzeba było ją reanimować. I ponownie ratownikom udało się przywrócić jej funkcje życiowe. Nastolatka trafiła na Oddział Intensywnej Terapii szpitala w Szczytnie. Tam lekarze walczyli o jej życie przez kilka godzin. Niestety, dziewczyna zmarła.

 

Kierowca nie był trzeźwy

 

30-letni kierowca Rafał G., został przewieziony do szpitala w Olsztynie. Miał uraz głowy, brzucha i kręgosłupa. Cztery godziny po wypadku policjantom udało się przebadać go alkotestem na zawartość alkoholu w wydychanym, powietrzu. - Wydmuchał 0,7 promila alkoholu – mówi Artur Bekulard, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie. - Oczywiście pobrana została mu też krew do badań. Jest duże prawdopodobieństwo, że w momencie wypadku stężenie alkoholu było wyższe.

 

 

Trzy zarzuty za 12 lat

 

Śledczy ustalili też, że samochód, którym jechał 30-latek nie był jego. Co więcej został zabrany bez wiedzy właściciela. Mężczyzna będzie miał poważne kłopoty, bo już usłyszał trzy zarzuty: spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu, jazdę po alkoholu oraz zabór cudzego samochodu w celu krótkotrwałego użycia. - Grozi mu nawet 12 lat wiezienia – mówi prokurator Bekulard. - Sąd przychylił się do naszego stanowiska i mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Decyzja o areszcie zapadła w poniedziałek.



Komentarze do artykułu

Alicja

Za zabicie w wypadku samochodowym mojego męża facet dostał 90 dni w zawieszeniu czy to jest sprawiedliwość

Michał

12 lat za zabicie człowieka... po pijaku, przywłaszczonym samochodem. To się kompletnie w głowie nie mieści. Ja się nie dziwię, że tysiące oszołomów jeździ po alkoholu skoro kary są tak niskie.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Karetki w naszym powiecie zostają bez lekarzy, bo minister wie lepiej
    Do "Poirytowanej" Szanowna Pani - do osoby chorej na raka aby zrobić zastrzyk powinna przyjechać pielęgniarka z hospicjum a nie ZRM. Pogotowie powinno wyjeżdzać tylko do stanów nagłych a nie przewlekłych czy termalnych.
    Autor: Obserwator
    2018-06-24 11:21:58
  • Dbają o mazurskie cmentarze w naszym powiecie (zdjęcia)
    Tak trzymać. Należy szanować przeszłość regionu. Bez korzeni każda roślina uschnie. Człowiek też nie jest wyjątkiem.
    Autor: Bienschen
    2018-06-23 18:14:09
  • Brutalny napad na kobietę w centrum Szczytna
    Oby zdechł w kiciu
    Autor: 12345
    2018-06-23 12:13:38
  • Wygrał ponad milion złotych w Multi Multi
    A gdzie kupił kupon. Która to kolektura ?
    Autor: Borys
    2018-06-22 17:47:56
  • Karetki w naszym powiecie zostają bez lekarzy, bo minister wie lepiej
    Ze słucham 4 karetki przez 24 godziny na dobę?no ciekawe. Gdy dzwoniłam w maju po 22 po karetkę odmówili przyjazdu ponieważ jedyna karetka która dysponowali wyjechała w teren . więc gdzie były pozostałe 3 ? W ogóle jakim prawem karetki odmawiają pomocy potrzebującym? np. ludziom chorym na raka . To wola o pomstę do nieba . Jak taka osoba może zrobić sobie zastrzyk z morfiny. Ja się pytam jak ? Przecież w domu nie mogą mieć takich zastrzykow a zlecenie na zrobienie iniekcji jest. Wówczas pamiętnego wieczoru osobiście odebrałam dr. Falkowskiego ze szpitala z opieki nocnej i zawiozlam do potrzebującej osoby. Doktor Falkowski wspaniały człowiek nie odmówił pomocy . Przyjął pacjenta do końca zlecił co trzeba i wychodząc ze mną przeprosil pacjentów na korytarzu . Do samej pacjentki podszedł z dużym szacunkiem . Podał zastrzyk, przepisał dodatkowe leki i wychodząc życzył szybkiego ustania bólu oraz powiedział że jest do dyspozycji tego wieczora i nocy. Odwiezlismy Doktora do szpitala . Pacjentka po minięciu bólu zasnęła spokojnie i przespała całą noc . Takich lekarzy trzeba w Szczytnie . Którzy szanują pacjenta i spieszą z pomocą. bo co nie którzy to zapomnieli przysięgę lekarską która składali.
    Autor: Poirytowana
    2018-06-22 16:40:31
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Pierwsze co trzeba zrobić , to dać warunki do zakładania firm prywatnych i tych małych. Co z tego , że są markety , gdzie ludzie zarabiają 1500-2000 zł. Ile już małych sklepików i firemek otworzono w tym grajdole. Po 3-5 miesiącach się zamykają. W puszczone zostały markety, i mamy biedę .Co z tego ,że jest praca, za którą ludzie klepią biedę. Mamy zalany rynek dodatkowo Chińczykiem. Do tego Szczytno to miasto "zagłębie" ciucholandów. Szkolnictwo leży, bo dyrektorzy boją się wychylać, bo burmistrz ich "odstrzeli " z ciepłej posady. Do tego nagradzanie uczniów , jest w zależności , właśnie, od czego? Kogo znam. Ale może praktycznie. Mamy miasto i okolica, liczy może 30 tyś osób. Duża ilość to starzy ludzie z niskimi emeryturami, lub byli zomowcy i żołnierze z PRL. Do tego dzieci i kobiety, nie pracujące. Większość pracuje za najniższą krajową u ludzi co mają swoje firmy. Z założenia jest tak, że płacą jak najniżej, bo potrzebuje na nowe BMW lub Mercedesa. Taka wiejska mentalność dorobkiewicza. Do tego lekarze co przyjmują prywatnie i za pieniądze podatnika, mają prywatne zaplecze w szpitalu w Szczytnie. Gdzie , ogólnie się nie leczy, tylko zabija się pacjenta , podawanymi im lekami. Za które dostają bonus od korporacji medycznych. Taki szpital doświadczalny. Nie mówiąc o największym specjaliście , chyba nie w ginekologi, mieszkającym na konopnickiej. Można powiedzieć, że ogólnie miasto i okolica jest w rękach kilku gangów miejscowych. Od gangu co posiada większość nieruchomości w swoich rękach, od gangu lekarzy, co mają monopol na rynku , sprzedaży "dragów" dla pacjentów. Gangi powiązane politycznie, gangi w zależności od stanowiska urzędniczego, więc żyjący na koszt podatników. Wszyscy żyją bardzo dobrze i nawet nie wiedzą z kont znajdują się u nich na koncie pieniądze co miesiąc. Ogólnie od punktu siedzenia, jest punkt widzenia. Patrząc z perspektywy na miasto, to leży i kwiczy. Niech każdy zada sobie pytanie i sobie wyobrazi, że nie mieszka w Szczytnie. A pytanie jest takie, dlaczego chciałbym przyjechać do Szczytna lub w nim zamieszkać? Bo dla osoby ,która ma ustawione życie na dobrym poziomie w Szczytnie, to prawdo podobnie będzie super. Jak to mówią człowiek bogaty i z układami, nie zrozumie ludzie potrzebujących. Ponieważ , jego dochody wysokie ,są wynikiem zaniżania dochodów biednym.
    Autor: Andi
    2018-06-22 15:13:18
  • Wiara w ludzi ratuje życie
    Ja również życzę dużo siły i wiary w ludzi chociaż z własnego doświadczenia zauważyłam że w naszym Szczytnie pomaga się tylko intetesownie. Przykre to ale prawdziwe. Media i władze prawie wogole nie są zainteresowane tym czego potrzebują mieszkańcy ehhh. Życzę dla żony powrotu do zdrowia i jestem z wami całym sercem.
    Autor: Gosia
    2018-06-22 09:28:27
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Aż mi się buźka uśmiechnęła???? Trzymam mocno kciuki????
    Autor: Anna
    2018-06-21 23:39:08
  • Gdy bliski nie chce już żyć... możemy temu zapobiec (rozmowa "Tygodnika")
    w rozmowie z bliską mi osobą dowiedziałem się że ma myśli samobójcze kilka miesięcy później już nie żyła nie wiedziałem co z tym zrobić
    Autor: x80
    2018-06-21 21:02:09
  • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
    Wydaje mi się, że pora na kogoś "świeżego". Nasza scena polityczna od wielu lat jest zdominowana przez te same osoby. Wielkie obietnice i przedstawianie świetlanych perspektyw, a potem "kicha". Chciałem ale nie wyszło , bo to albo tamto. Pomysł z Innopolice jest podobny do pomysłów asystenta Pani Wójt ze Świętajna- przypomnę: fabryka większa od wielbarskiej Ikei, lotnisko itp. Zostałem wybrany a potem aby do końca kadencji dotrwać. Zbliża się koniec kadencji samorządów- zobaczycie jaka epidemia opanuje ratusz. Większość naszych decydentów wyląduje na zwolnieniach lekarskich. Według mnie radni nie powinni otrzymywać żadnych pieniążków, ewentualnie jakiś ryczałt za czas faktycznie spędzony na posiedzeniach. Diety zryczałtowane to przekupywanie radnych, w ten sposób tworzy się towarzystwo wzajemnej adoracji.
    Autor: dr
    2018-06-21 20:00:39