Poniedziałek, 24 Wrzesień, Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

16-letnią Karolinę zabił pijany kierowca (zdjęcia)


Karolina poznała Rafała G. w noc poprzedzającą tragiczny sobotni poranek. Mimo to wsiadła z obcym mężczyzną do samochodu. Miał to być krótki wyjazd do pobliskiego sklepu. Zakończył się ogromną tragedią. Nastolatka nie przeżyła tej wyprawy...



Mieszkańcy powiatu przasnyskiego - 16-latka i 30-latek poznali się najprawdopodobniej w Sasku Małym. Spędzali tam weekend. Oddzielnie, ale dokładne relacje ustalają śledczy. Wiadomo, że w sobotę rano para wybrała się do sklepu, po papierosy. Bmw, którym jechali wypadło z drogi i uderzyło w drzewa. 30-latek z poważnymi obrażeniami auto opuścił samodzielnie. 16-letnia Karolina została w nim uwięziona.

 

Trudna akcja ratownicza

 

Nieprzytomną dziewczynę z bmw wycinali strażacy. Na miejscu wypadku pojawił się strażnik graniczny pracujący na pobliskim lotnisku w Szymanach. To on, jako pierwszy rozpoczął reanimację dziewczyny. Trwała ona do przyjazdu karetek pogotowia. - Samochód znajdował się w bardzo trudnym terenie – mówi Grzegorz Achremczyk, ratownik medyczny i koordynator na powiat szczycieński. - Strażacy utorowali nam dostęp do poszkodowanej. Nastolatka była bez oznak życia, ale udało się jej przywrócić funkcje życiowe.

 

 

Obrażenia były zbyt duże

 

W drodze do szpitala ponownie trzeba było ją reanimować. I ponownie ratownikom udało się przywrócić jej funkcje życiowe. Nastolatka trafiła na Oddział Intensywnej Terapii szpitala w Szczytnie. Tam lekarze walczyli o jej życie przez kilka godzin. Niestety, dziewczyna zmarła.


 

Kierowca nie był trzeźwy

 

30-letni kierowca Rafał G., został przewieziony do szpitala w Olsztynie. Miał uraz głowy, brzucha i kręgosłupa. Cztery godziny po wypadku policjantom udało się przebadać go alkotestem na zawartość alkoholu w wydychanym, powietrzu. - Wydmuchał 0,7 promila alkoholu – mówi Artur Bekulard, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie. - Oczywiście pobrana została mu też krew do badań. Jest duże prawdopodobieństwo, że w momencie wypadku stężenie alkoholu było wyższe.

 

 

Trzy zarzuty za 12 lat

 

Śledczy ustalili też, że samochód, którym jechał 30-latek nie był jego. Co więcej został zabrany bez wiedzy właściciela. Mężczyzna będzie miał poważne kłopoty, bo już usłyszał trzy zarzuty: spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu, jazdę po alkoholu oraz zabór cudzego samochodu w celu krótkotrwałego użycia. - Grozi mu nawet 12 lat wiezienia – mówi prokurator Bekulard. - Sąd przychylił się do naszego stanowiska i mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Decyzja o areszcie zapadła w poniedziałek.



Komentarze do artykułu

Alicja

Za zabicie w wypadku samochodowym mojego męża facet dostał 90 dni w zawieszeniu czy to jest sprawiedliwość

Michał

12 lat za zabicie człowieka... po pijaku, przywłaszczonym samochodem. To się kompletnie w głowie nie mieści. Ja się nie dziwię, że tysiące oszołomów jeździ po alkoholu skoro kary są tak niskie.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
    Autor: Kaja
    2018-09-24 13:12:06
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Obwodnica??? to Przemysłowa i Łomżyńska tworzą jakąś obwodnicę. Buhahahahaha..... :))))))))))) Szczytno to na prawdę stan umysłu...
    Autor: tworki.pl
    2018-09-24 12:38:20
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Hahahaaaa
    Autor: On
    2018-09-24 11:30:40
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Przyłączam się do słów Pani Anny. Niech Radna Wierzbicka przeprowadzi się do centrum, np. na ulicę Kościuszki. Tu dopiero Radna zobaczy co to jest hałas (w tym ruch pojazdów służb na sygnale, wojsko przez 24h/7dni), wibracje wszystkiego co stoi na stole lub na pułkach, smród spalin, chamstwo kierowców na przejściach dla pieszych i wiele innych uciążliwości generowanych przez DK53. Mam apel do Radnej Wierzbickiej, podejmie Pani temat wyprowadzenia tranzytu poza miasto, na obwodnicę. Wtedy i Pani będzie miała spokój.
    Autor:
    2018-09-24 11:21:14
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Tyklko nie Górska. DOSYĆ miasta dla emerytów. Masakra. W tym mieście nic nie ma dla ludzi w wieku 20-30 paru lat. Żadnych imprez co by ściągnęło turystów. Tylko jakieś domy seniora. Te stare baby zamiast się wziąć za robotę to siedzą całymi dniami na ławkach i plotkują. Wielu osób w tym mieście chciało by iść na koncert jakiegoś zespołu lub artysty. Gdzie się podział hip hop w tym mieście. W 2012 odbył się koncert GURALA który sobie zapalił zielonego papieroska i wielkie oburzenie. Ale to była najlepsza młodzieżowa impreza. Drugim wydarzeniem był EOS osoby po 40, 50 nawet nie wiedzą że była taka impreza. REASUMUJĄC jak dalej chcesz mieszkać w mieście dla dziadków i babć głosuj na Górską lub tego Pisiora co jest przeciwny invitro. JA GŁOSUJĘ NA PANA MAŃKOWSKIEGO, I NA PEWNO NA PANA ARKADIUSZA LESKE!!! SĄ TO OSOBY, KTÓRE MAJĄ CHĘĆ TWORZENIA CZEGOŚ NOWEGO W MIEŚCIE. PONADTO, gdyby nie MORSY, BIEGACZE Z JURUNDA, AUTRIMPUS I WIELE INNYCH ORGANIZACJI NIC, NIC, NIC BY SIĘ NIE DZIAŁO W TYM MIEŚCIE. MORSY ORGANIZUJĄ RÓŻNE IMPREZY JAK BIEGI NP.EKSTREMALNA TRÓJKA. JURUND WZNOWIŁ MARATON JURANDA! AUTRIMPUS POSPRZĄTAŁ JEZIORO CZY TEŻ NAUCZA PIERWSZEJ POMOCY CO JEST BARDZO WAŻNE. DOBRZE ŻE CHOCIAŻ TE IMPREZY SĄ "BEZPIECZNE'' BO JUŻ SKATE Jam Session JEST TAK NIEBEZPIECZNY ZE TRZEBA ODWOŁAĆ ...
    Autor: MŁODY- CHCĘ ABY NASZE MIASTO BYŁO JAK MRĄGOWO
    2018-09-24 10:21:59
  • Konwencja PiS - pokazali kandydatów na burmistrza i wójtów (zdjęcia)
    PiS? Nigdy! Już dosyć złego zrobili. PiS to najgorsze co mogło się nam przytrafić!
    Autor: Liliana
    2018-09-23 23:57:08
  • Miasto, gmina i Kreolia łączą siły, by aktywizować seniorów
    A dlaczego nie zostało w prasie lokalnej ogłoszone, że jest taki konkurs, do którego miasto i gmina poszukuje partnera spośród stowarzyszeń? te trzy Panie po prostu się umówiły. bardzo brzydko to wygląda. Ponieważ nie czytam w papierowej wersji - więc mogę czegoś nie wiedzieć - ale pachnie mi to wyborami i Panią Górską. W Szczytnie działa Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów - pewnie by chętnie wzięło udział w projekcie jako partner. Działą też Uniwersytet Trzeciego Wieku (nie wiem, czy oddział, czy samodzielna jednostka). A tu padło na "Kreolię" - no ciekawe, co Jerutki i Szczytno mają ze sobą wspólnego, poza interesami trzech pań.
    Autor: Śmieszek
    2018-09-23 21:19:37
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Widać po wszystkich wypowiedziach, że kandydaci na burmistrza miasta albo znają miasto tylko z jezdni, bo na pewno nie z ciągów pieszych, nie ze ścieżek rowerowych i ZKM. InnoPolice się nie interesowali - oprócz inicjatorki p. Górskiej. P. Mańkowski słusznie stwierdził, że nie jest to inwestycja, z której miasto naprawdę skorzysta. Droga do Olsztyna ze Szczytna rzeczywiście potrzebuje poprawy komunikacji. Czym w Szczytnie zatrzymać "przejezdnych" - nikt na to nie ma pomysłu. Czekam na spotkania przedwyborcze, bo do tej pory to tylko p. Mańkowski opublikował swój program. reszta - nic. Pan Gontarzewski ma "siłę" - no to, jeżeli ma siłę pracować w ARiMR- to niech pracuje. A jak już pracuje - to niech wyjaśni jakie ma ku temu kwalifikacje. Bo rolnictwo (bez urazy) nie jest chyba priorytetem rozwoju miasta , chyba że chce rozwiązać problemy działkowców. Na ten temat nic. Chyba, że chodzi o "wzięcie z twarz", bo to policjanci - zwłaszcza byli i niespełnieni - robią profesjonalnie. Szkoda gadać. Lepszy stary wróg, niż nowy przyjaciel. Stary wróg już się najdł, a nowy ma wielki apetyt, jest wygłodniały.
    Autor: Waga
    2018-09-23 19:50:33
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”