Reklama


Reklama

Ziemia Szczycieńska wkracza do gry


Ziemia Szczycieńska dotychczas kojarzyła się wyłącznie politycznie, jako komitet wyborczy, który aktywizował się przed – oczywiście – wyborami samorządowymi. Obecnie zmienia swój profil. Chce zajmować się działalnością społeczną jako stowarzyszenie, chociaż od polityki całkowicie nie odchodzi.



- Nie chcemy naszej działalności szufladkować, nie ograniczamy się np. do działalności sportowej czy kulturalnej. Planujemy po prostu pracować na rzecz lokalnej społeczności m.in. poprzez jej aktywizowanie. Mamy szereg dobrych kontaktów np. z biznesem, co poszerza perspektywy i daje sporo różnych możliwości działania – mówi Marcin Nowociński, radny powiatowy, mieszkaniec Pasymia.

 

W skład grupy założycielskiej wchodzą poza Nowocińskim, Aleksander Godlewski, też radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu oraz Robert Rubak, przedstawiciel biznesu – obaj z terenu gminy Szczytno. Co prawda proces rejestracji jako stowarzyszenia zwykłego jeszcze trwa, ale pierwszy przejaw aktywności Ziemi Szczycieńskiej w nowym kształcie już był. - Przekazaliśmy sprzęt sportowy siatkarzom z UKS „Olimpijczyk” w Szczytnie – informuje Marcin Nowociński.


Reklama

 

Reklama

Członkowie – założyciele chcą zasięgiem swojej działalności objąć nie tylko miasto, ale cały powiat. Zachęcają do współpracy wszystkich tych, którym idea małej ojczyzny jest bliska.

 

- Nie brakuje nam pomysłów, co nie znaczy, że się do nich ograniczymy. Jestem przekonany, że wśród mieszkańców powiatu szczycieńskiego wiele jest osób, którym wszechstronny rozwój naszego regionu leży na sercu, które mają wizję tego rozwoju, chcą i mogą aktywnie działać. I te osoby zapraszamy do współpracy – mówi Marcin Nowociński. - Zainteresowanych współpracą zachęcam do kontaktu pod nr telefonu: 608-628-264.

 

 

Fot. Założyciele stowarzyszenia Ziemia Szczycieńska (od lewej): Aleksander Godlewski, Marcin Nowociński, Robert Rubak.



Komentarze do artykułu

Pan da

Może od razu fundację !

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

    Rychu


    2020-12-01 20:12:42
  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    debil

    w4567


    2020-12-01 14:25:28
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

    obserwator


    2020-11-30 23:56:03
  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

    pawełek


    2020-11-30 23:54:45
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

    !!!!! do Do


    2020-11-30 22:35:40
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

    Nikt


    2020-11-30 20:43:25
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

    Do !!!!!


    2020-11-30 17:44:00
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

    teresa


    2020-11-30 14:31:37
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

    mieszkaniec


    2020-11-30 14:09:11
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

    !!!!!


    2020-11-30 12:25:42