Poniedziałek, 25 Październik
Imieniny: Arety, Marty, Marcina -

Reklama


Reklama

Zamek z tysiącami odwiedzin


Od momentu otwarcia zrewitalizowanego zamku krzyżackiego, czyli od 5 czerwca jego mury odwiedziło już niemal 87,5 tys osób. Tak wynika z zamontowanych tam czujników, które rejestrują wejścia.Bez wątpienia zamek stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszym powiecie. Krótko po uroczystym otwarciu pytaliśmy zwiedzających o wrażenia. Ich opinie prezentujemy w poniższej sondzie.

 

Nasza sonda

 

Zamek kusi nie tylko najmłodszych, ale również starszych sympatyków historii. Co najbardziej się podoba, a co można by było poprawić? Zapytaliśmy zwiedzających ze Szczytna i okolic oraz wypoczywających w naszym mieście turystów.

 

Grupa przedszkolaków z Nowin była zachwycona zamkiem. Jak sami powiedzieli podobało im się wszystko, ale ich szczególną uwagę przykuły elementy scenograficzne takie jak wóz czy zdjęcia ruin oraz fosa. Maluchy nie mogą doczekać się kolejnej wyprawy na zamek, chcą też odwiedzić muzeum.

 

 


Reklama

Katarzyna Tąpała, mieszkanka Szczytna, jest bardzo zadowolona z efektów renowacji. - W końcu zamek stanie się atrakcją turystyczną, a nie miejscem schadzek młodzieży. Na pewno uatrakcyjni miasto i przyciągnie turystów – mówi. Satysfakcja mieszkańców Szczytna oraz ich opinia jest najważniejsza, oznacza to, że inwestycja była udana.

 

Nie zabrakło opinii turystów odwiedzających nasze miasto.

Marta i Dariusz Wrzeszczowie na co dzień mieszkają w Ostrołęce, ale chętnie przyjeżdżają do Szczytna w wolnym czasie. Zamek nie stanowił dla nich wcześniej atrakcji. Gołe mury nie zachęcały do zwiedzania. Nowa odsłona i promocja skusiły małżeństwo do eksplorowania zamku.

 

Reklama

 

 

Szczytno gościło również wczasowiczów z Krakowa. Miłośnicy historii byli zadowoleni z renowacji, która nie zaburzyła historycznego wyglądu ruin i pozostawiła je autentyczne. Minusem – w ich ocenie - był brak określonego kierunku zwiedzania i ubogie tablice informacyjne. Ogromnym plusem okazały się nowoczesne rozwiązania i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, które również mogą wejść na zamek.

 

 

Szczycieńskie ruiny zamku krzyżackiego zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez zwiedzających. Zachęcają swoim wyglądem i zapraszają do odwiedzania. Stały się prawdziwą atrakcją turystyczną i co najważniejsze podobają się mieszkańcom Szczytna jak i turystom.

 

Dominika BancerekKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama