Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Zakręceni w pomaganie Bank Spółdzielczy i Starostwo


Dla takiego uśmiechu na pewno warto pomagać. Patrząc na twarz małej Gabrysi Bednarek, aż trudno uwierzyć, że dziewczynka przeszła już trzy bardzo poważne operacje, a jej życie jeszcze w łonie matki było poważnie zagrożone. Ale przed nią jeszcze jedna bardzo ważna i bardzo kosztowana operacja.Tym razem do grona bohaterów Gabrysi dołączyli Bank Spółdzielczy w Szczytnie oraz Starostwo Powiatowe w Szczytnie, a za ich sprawą bohaterem może stać się każdy. Jak?

 

- To bardzo proste – wyjaśnia Krzysztof Karwowski, prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie. - Wystarczy do ogromnych serc, które pojawiły się przy dwóch naszych placówkach oraz przed domem Gabrysi wrzucić plastikową nakrętkę od butelki. A tych na pewno w żadnym domu nie brakuje. Potem zostaną one zmienione na pieniądze i pomogą małej Gabrysi w walce o zdrowie. Zachęcam do udziału w tej akcji. Dobro naprawdę wraca.

 

Uroczyste postawianie serc i ich odsłonięcie odbyło się w piątek. - Jestem zachwycona tym, co się dzieje – mówi Aleksandra Bednarek, mama Gabrysi. - Dzięki naszej determinacji i pomocy tak wielu ludzi dziś, każdego dnia możemy cieszyć się uśmiechem naszej córeczki. To naprawdę niesamowite uczucie. Bardzo wam wszystkim dziękujemy za pomoc.


Reklama

 

Serca, które stanęły przy ulicach Łomżyńskiej, Placu Juranda i Mławskiej mają być kolejnym narzędziem do dzielenia się dobrem.

 

- Raz, że będą przypominały o tym, że warto pomagać, a dwa ludzie będą wiedzieli, gdzie oddawać nakrętki, bo czasami bywał z tym problem. Ktoś je zbierał i nie bardzo wiedział, co dalej z nimi zrobić. Dziś jest to już jasne. Są konkretne miejsca. A być może za chwilę będzie ich jeszcze więcej.

 

To nie pierwsza tego typu akcja Starostwa Powiatowego, Banku Spółdzielczego w Szczytnie i stowarzyszenia Wszystko dla Szczytna.

 

- Idea pomagania zrodziła się w Starostwie Powiatowym dwa lata temu, powstała tam wtedy grupa wolontariuszy, która aktywnie angażuje się we wszelkie akcje pomocy – mówi Rafał Kiersikowski, naczelnik wydziału promocji. - Efektem wspólnej pracy starostwa i banku była m. in. akcja „Łączy nas sport dla Gabrysi” czy zbiórka środków na leczenie Stefcia Zgiepa.

Reklama

 

Przypomnijmy. Gabrysia urodziła się w niemieckiej klinice pod koniec sierpnia 2019 roku ze złożoną wadą - ma tylko pół serca. To w tej klinice pracujący tam duet polskich kardiochirurgów przeprowadził trzy pierwsze operacje, dzięki którym dziecko żyje. Niezbędny jest jednak kolejny zabieg, który powinien odbyć się między 2 a 3 rokiem życia. I na tę operację obecnie gromadzone są środki.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43