Reklama


Reklama

Zakończone drogowe inwestycje (zdjęcia)


Dwie ważne dla mieszkańców gminy Jedwabno drogi zostały przebudowane. W Nowych Borowych i Lipnikach.W obu wydarzeniach wzięła udział spora liczba gości, z wojewodą Arturem Chojeckim na czele. Nie zabrakło przede wszystkim mieszkańców miejscowości oraz ich sołtysów. Zarówno Halina Jaśniewicz, sołtys Lipnik, jak i Tadeusz Bajurko, sołtys Nowego Borowego, w imieniu mieszkańców, dziękowali władzom gminy za działania, na które owi mieszkańcy czekali czasem od dziesięcioleci.

 

Jak zwykle bywa podczas podobnych uroczystości, na obu drogach przecięto wstęgi, a miejscowy proboszcz je poświęcił.

 


Reklama

Budowa drogi gminnej w Lipnikach ma swoją długą historię. Najpierw powstała jej część wiodąca przez wieś. Fragment, który tę nową drogę łączył ze „światem” nie należał jednak do gminy lecz do Lasów Państwowych. Sporo czasu zajęły negocjacje, których celem było przejęcie przez samorząd tego fragmentu.

 

Ostatecznie się to powiodło. Powiodło się także pozyskanie środków zewnętrznych na tę inwestycję. Połowę z blisko 1,23 mln złotych gmina otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. Stare płyty żelbetowe, którymi pokryta była droga na długości ponad kilometra, zastąpiła „prawdziwa” jezdnia, z odpowiednią podbudową i asfaltem

Reklama

 

Koszt nieco ponad półkilometrowego odcinka drogi wiodącej przez Nowe Borowe był sporo niższy, ale i w tym przypadku blisko 164 tysiące złotych z prawie 490 tysięcy złotych, gmina uzyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. Poza jezdnią Nowe Borowe uzyskało też chodnik z polbruku przy zatoce autobusowej.

 Komentarze do artykułu

Anatol

Czemu wszyscy urzędnicy ze zdjęcia mają nadwagę ? Niektórzy są wręcz otyli ? Dlaczego nikt nie ma maseczki ?

Krajan

Śmieszku, maseczek też brak...

Śmieszek

A wszędobylskiej Sylwii brak...

WK

Normalnie jak za czasów Gierka

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze