Reklama


Reklama

XXIII Dożynki Wiejskie w Rumach (zdjęcia)


Po raz 23 odbyły się w Rumach dożynki Wiejskie. Jest to największe wydarzenie dla całej społeczności, której mieszkańcy angażują się w przygotowanie uroczystości i festynu związanych ze świętem plonów.Mieszkańcy i licznie przybyli goście rozpoczęli świętowanie od mszy polowej dziękczynnej, którą celebrował proboszcz Paweł Ostrowski. Nowością tegorocznej mszy było niesienie darów ziemi przez miejscowych rolników różnych pokoleń: od najstarszych po najmłodszego: Irenę i Stefana Jarząbków, Lilę i Tadeusza Szynkiewiczów, Małgorzatę i Jarosława Damięckich oraz Macieja Walo. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił rodzimy zespół RUMIANKI z repertuarem okazjonalnym.


Reklama

 

Po uroczystościach dożynkowych odbyły się na placu przy świetlicy animacje dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w grach i zabawach prowadzonych przez animatorkę z Biskupca, dorośli natomiast "oddali się" we władanie "Wiedźmuch" z Olsztyna.

 

Na wszystkich chętnych czekały specjały kuchni domowej. Po raz pierwszy odbył się również konkurs kulinarny na najsmaczniejsze ciasto, który w głosowaniu konsumentów wygrała Dorota Witczak, przekazując nagrodę na rzecz sołectwa. A gdy zapadł zmrok bawiono się przy muzyce DJ aż do świtu.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze