Reklama


Reklama

Wycinka lip na cmentarzu budzi emocje


Gorąco robi się w Spychowie. Część mieszkańców zbiera podpisy pod petycją, która ma zatrzymać wycinkę lip na miejscowym cmentarzu komunalnym.



Takiej reakcji dziwi się wójt gminy Świętajno Alicja Kołakowska.

 

- Wycinka i porządkowanie terenu cmentarza nie wynika z tego, że nie podobają nam się te drzewa, a wyłącznie z ich stanu i zagrożenia, które mogą nieść – mówi. - Są to bardzo stare i zaniedbane drzewa. Poza tym nie wszystkie wycinamy, bywa że podcinamy jedynie konary. Mamy wszystkie wymagane prawem zgody.

 


Reklama

Tymczasem przeciw wycince organizują się byli i obecni mieszkańcy Spychowa. Na profilu Facebook ruszyła nawet akcja zbierania podpisów pod petycją o wstrzymanie wycinki. Organizatorzy chcą, aby aleja lipowa została uznana za pomnik przyrody. Wytykają gminnym urzędnikom krótkowzroczność i patrzenie na przyrodę wyłącznie przez pryzmat pieniędzy.

Reklama

 

- Patrzymy wyłącznie przez pryzmat bezpieczeństwa – odpowiada wójt Kołakowska. - Kilka lat temu w Polsce był przypadek, że właśnie na cmentarzu oderwał się konar z drzewa i uderzył dziecko. Doszło do poważnych obrażeń. Wycinka i usuwanie niebezpiecznych konarów ma zapobiec takim przypadkom na naszym cmentarzu. Rozumiem protesty, ale czy protestujący wezmą na siebie odpowiedzialność, gdy dojdzie do jakiejś tragedii? Nie sadzę. Naprawdę robimy to, co musimy, aby na naszym cmentarzu było po prostu bezpiecznie.

 

Fot. https://www.google.com/maps/



Komentarze do artykułu

Luka

Drzewa wyciąć szkoły zamknąć i zwolenników obsadzać na etaty, bo przecież już wiadomo kto będzie prowadził klub seniora ????

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja