Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Wspólny basen, sala, boisko... Łachacz pyta o współpracę


Czy jest szansa na budowę basenu w Szczytnie wspólnie z gminą wiejską Szczytno i starostwem? Takie rozmowy prowadzone były na początku tej kadencji. - Nadal nie wykluczam wspólnych inwestycji – usłyszał od wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego dziennikarz „Tygodnika Szczytno”.Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szczytnie temat współpracy pomiędzy samorządami ponownie podjął Tomasz Łachacz, przewodniczący rady. Jego interpelacja dotyczyła jednak nie basenu, a budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szczytnie.

 

W budżecie na ten rok przeznaczyliśmy 120 tys. zł na opracowanie dokumentacji na ten obiekt – mówił. - Z kolei w trakcie prowadzonych przeze mnie rozmów z władzami gminy Szczytno zadeklarowano gotowość współpracy i wsparcie tego projektu. Stąd moje pytania do pana burmistrza, czy i jakie działania podjęto dotychczas w sprawie budowy sali przy SP2, czy i w jakim Pytania przewodniczącego Łachacza zostały bez odpowiedzi. Przynajmniej na sesji one nie padły, bo burmistrz zobowiązał się udzielić ich na piśmie.

 

Szczycieńskie żagle nie łopoczą

 

Z naszych informacji wynika jednak, że inicjatywę przewodniczącego trudno nazwać rzetelnymi uzgodnieniami. - Z tego co wiem, to pan Łachacz pojawił się raz w Urzędzie Gminy, spytał wójta czy ten byłby zainteresowany wspólnymi inwestycjami i na tym się skończyło – mówi nam jeden z gminnych radnych. - Bardzo się później zdziwiłem, kiedy na jego profilu facebookowym przeczytałem, jak to wszystko pozałatwiał i co to nie zostanie wybudowane wspólnymi siłami. Na jakiej niby podstawie składał takie deklaracje?


Reklama

 

To, że współpraca pomiędzy samorządami miasta i gminy oraz starostwa wygląda coraz słabiej to bez wątpienia efekt konfliktu części radnych z burmistrzem Szczytna. Nie służy on rozwojowi miasta. Obie strony nie szczędzą sobie przytyków. - Miasto, zamiast rozwijać żagle, stoi jak statek podczas flauty – mówi nam jeden z miejskich radnych, który prosi jednak o zachowanie anonimowości. - Trudno też wypatrywać jakiegoś „silnika elektrycznego”, który by ten statek rozpędził, lub przynajmniej doholował na brzeg, aby „marynarze” mogli się dogadać, lub wymienić załogę. Na tym wszystkim, niestety, cierpią mieszkańcy.

 

Słomiany zapał współpracy

 

To zamieszanie odbija się też na współpracy samorządów. Na początku kadencji burmistrz, wójt i starosta obiecywali wspólne inwestycje. Łącznie z budową basenu.

 

- Rzeczywiście na początku kadencji były takie rozmowy i nadal jestem na to otwarty – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.

 

W podobnym tonie wypowiadają się wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski oraz starosta Jarosław Matłach. Niestety, realnych działań nie widać.

Reklama

 

- To efekt zamieszania w radzie miejskiej i konfliktu części radnych z burmistrzem – mówi nam jeden z gminnych radnych. - Rozmowy o wspólnych inwestycjach były, ale pandemia koronawirusa oraz to, co teraz dzieje się w mieście sprawia, że naprawdę nie ma tam z kim rozmawiać.

 

Wójt chętny, miasto opieszałe

 

Jestem otwarty na współpracę z miastem, ale oczekuję, że ktoś z tamtego samorządu siądzie ze mną do stołu i poważnie porozmawia o tych inwestycjach – mówi wójt Wojciechowski.

 

- Ustalimy szczegóły, podpiszemy umowy i działamy. Budowa basenu, czy sali sportowej przy szkole, do której chodzą uczniowie z naszej gminy byłoby też korzyścią dla naszych mieszkańców, więc dlaczego mam nie wspomóc tych pomysłów? Nie trzeba łączyć samorządów, aby wykonywać wspólne inwestycje, ale po obu stronach muszą siedzieć odpowiedzialni partnerzy. Ja wciąż jestem otwarty na współpracę z miastem.Komentarze do artykułu

Xyz

Basen to najlepsza inwestycja dla dzieci a nie jakieś hale sportowe których jest pełno

WCpiker

Jak cała gmina zacznie robić zakupy \"u siebie\" to wy miastowi będziecie dopiero \"bidę\" klepać, bo i z podatków pieniążków nie będzie

Do no...

To skoro nie chcesz do miasta to nie mów że jesteś ze Szczytna. Zakupy rób u siebie na wiosce, całą resztę też.

No...

ale gmina nie chce do miasta.

dr

Miasto należy przyłączyć do gminy, W gminie jest właściwy stosunek do mieszkańców. Władze gminy są prężne, działają bardzo energicznie. O władzach miasta nie będę się wypowiadał, ponieważ nie znoszę wulgaryzmów,

mieszkaniec

Niestety u nas nie ma konstruktywnego działania i racjonalnego zachowania. Koalicja jest zawsze \"za\" opozycja \"przeciw\" i nic więcej się nie liczy. A już na pewno nie my mieszkańcy. Całe kadencje to tylko polityka, wytykanie sobie na wzajem potknięć lub błędów i walka o wpływy i wyborców, żadnej działalności na rzecz miasta. Taka jest prawda.

Obiektywny

Dopóki władza nie pojmie, że jesteśmy jednym organizmem (gmina i miasto) to będzie dziadostwo. Skoro tak się tej gminie nie podoba miasto to niech siedzą u siebie i odwrotnie. Jak można się w kółko kłócić o jakieś pierdoły. Miasto potrzebuje gminy, gmina potrzebuje miasta.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43