Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Wodociągowa pajęczyna rozbudowuje się w gminie Jedwabno


Zakończyła się budowa wodociągu w Nartach (gmina Jedwabno). Powstał tam odcinek 8,5 km. - Trwa odbiór tej inwestycji – mówi wójt Sławomir Ambroziak. - Liczymy, że do sieci przyłączy się co najmniej 100 odbiorców, stałych mieszkańców, choć samych posesji jest tam około 300. Ale to głównie domki rekreacyjne. Fajnie byłoby, gdyby i one wpiły się w tą sieć.Wodociąg dotarł do dawnego ośrodka wypoczynkowego Kodaka, ośrodka dyrekcji dróg krajowych. - Weszliśmy z tą instalacją w każdą, nawet najmniejszą uliczkę – mówi wójt Ambroziak.

Był to ostatni element zwodociagowania terenów wokół jeziora Świętajno. Kanalizacja położona została tam dużo wcześniej, między innymi dlatego jezioro jest zachowane w tak dużej czystości.


Reklama

W 2019 roku powstała 11-kilometrowa sieć w Brajnikach, a w 2018 roku powstało 8,5 km w Warchałach.

Poza wygodą dla mieszkańców wodociągowe inwestycje miały i mają także inny, środowiskowy cel. Chodzi o notowaną degradację, jeziora, które ma status najczystszego w powiecie i nie tylko. Dokładniej – poważny niepokój od wielu lat budziło zmniejszanie się poziomu wody. Badania i analizy wskazywały na różne tego przyczyny, a jedną z nich był właśnie brak wodociągów, co zmuszało okolicznych mieszkańców, ale tez ośrodki wypoczynkowe czy nawet hotele, do czerpania z zasobów wód podziemnych.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze