Niedziela, 22 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wielkie przedszkole z wieloma przyjaciółmi (zdjęcia)


W Wielbarku odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanego budynku przedszkola publicznego. Inwestycja kosztowała ponad 1,2 mln zł. Trwała niemal rok. Na uroczystości byli między innymi przyjaciele przedszkola państwo Spychałowie, czy Igor Chmieliński.



Inwestycja była niezbędna, bo w Wielbarku przybywa dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku do przedszkola publicznego uczęszcza, aż 108 dzieciaków w wieku o 3 do 6 lat.

 

- Dobudowaliśmy dwie sale, łącznik ze starą bryłą przedszkola, odremontowaliśmy stary budynek i na nowo w pełni wyposażyliśmy – wylicza Grzegorz Zapadka, wójt gminy Wielbark.

 

Uroczyste otwarcie nowej bryły odbyło się w sobotę, 22 września. W spotkaniu wzięli udział przede wszystkim rodzice dzieci uczących się w przedszkolu, ale też przyjaciele placówki, którzy na różne sposoby jej pomagają, również finansowo. Nie zabrakło między innymi państwa Spychałów, właścicieli WPZ Lemany, czy Igora Chmielińskiego z firmy Novum.

 

- Tak trochę to wam zazdroszczę – zwrócił się do przedszkolaków Mariusz Spychał. - Tych emocji, które towarzyszą temu wiekowi. Korzystajcie w pełni z tego obiektu, zdobywajcie w nim pierwsze doświadczenia, bo wspomnienia z tego czasu pamięta się do końca życia. To jedne z piękniejszych chwil.


 

Z kolei Igor Chmieliński przekazując przedszkolu gry edukacyjne stwierdził:

 

- Dla mnie niezmierne ważne jest to, że my, jako lokalni przedsiębiorcy, możemy współpracować z takimi instytucjami. Współtworzymy je. To naprawdę fajne uczycie, gdy można komuś pomóc.

 

Ale takich przyjaciół jest więcej. - Bardzo się cieszę z ich obecności – mówi Małgorzata Redynk, dyrektorka przedszkola. - To dzięki nim nasze dzieci mogą liczyć na dużo więcej niż w innych placówkach. I naprawdę nie mam tu na myśli wyłącznie wsparcia rzeczowego, czy finansowego. Jest naprawdę bardzo wiele osób, które pomagają nam na różne sposoby. I bardzo im za to dziękuję.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:18:24
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Do Śmieszek. Pani również nie może być dobrym człowiekiem powielajac bzdury. Sprawa była zgłaszana i zamieciona pod dywan. Duuzy ten dywan maja w UM. A na pikiecie P. Myślak nie było.
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:11:26
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:57:52
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:50:55
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.
    Autor: Marek R.
    2019-09-22 02:31:15
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?
    Autor: Paulina
    2019-09-21 22:18:51
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow
    Autor: Natalia
    2019-09-21 22:11:33
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.
    Autor: Tomasz
    2019-09-21 22:01:12
  • Historyczne artefakty zostaną w Szczytnie
    Gdzie są radni w takich sytuacjach? maja wszystko w d.. Zdaje się, że tak. Bo się bawią tylko w dobrze opanowane gierki - kto komu przyłoży, albo kto uniknie ciosu. Układają się już politycznie pod wybory sejmowe.
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-09-21 20:50:48
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Kiedy była Pani pracownikiem schroniska i dlaczego - będąc świadkiem takich przerażających faktów - nie zawiadomiła pani organu odpowiedzialnego za schronisko oraz prokuratury? Wiem, że pani kariera zawodowa ma się dobrze, ma pani prywatną firmę - ale aby jej nie reklamować - nie wymienię nazwy. Mam wrażenie, że ten list służy tylko promocji pani firmy. A nie temu, żeby poprawić funkcjonowanie schroniska w Szczytnie. Gdyby pani na tym zależało - dawno zgłosiłaby pani wszystkie te rzeczy, o których pani pisze w tym liście do prokuratury. Jeśli pani tego nie zrobiła jest pani współodpowiedzialna za te rzekome przestępstwa - to jest tak samo karalne, jak ich dokonywanie. Sądzę, że ma pani w tym prywatny interes - np. przejąć schronisko od miasta, mieć na to dotację i robić biznes. Widziałem panią na pikiecie pod schroniskiem, kiedy był konflikt z burmistrz Górską. Nie jest pani dobrym człowiekiem.
    Autor: Śmieszek
    2019-09-21 20:45:05