Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wielkie przedszkole z wieloma przyjaciółmi (zdjęcia)


W Wielbarku odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanego budynku przedszkola publicznego. Inwestycja kosztowała ponad 1,2 mln zł. Trwała niemal rok. Na uroczystości byli między innymi przyjaciele przedszkola państwo Spychałowie, czy Igor Chmieliński.Inwestycja była niezbędna, bo w Wielbarku przybywa dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku do przedszkola publicznego uczęszcza, aż 108 dzieciaków w wieku o 3 do 6 lat.

 

- Dobudowaliśmy dwie sale, łącznik ze starą bryłą przedszkola, odremontowaliśmy stary budynek i na nowo w pełni wyposażyliśmy – wylicza Grzegorz Zapadka, wójt gminy Wielbark.

 

Uroczyste otwarcie nowej bryły odbyło się w sobotę, 22 września. W spotkaniu wzięli udział przede wszystkim rodzice dzieci uczących się w przedszkolu, ale też przyjaciele placówki, którzy na różne sposoby jej pomagają, również finansowo. Nie zabrakło między innymi państwa Spychałów, właścicieli WPZ Lemany, czy Igora Chmielińskiego z firmy Novum.

 

- Tak trochę to wam zazdroszczę – zwrócił się do przedszkolaków Mariusz Spychał. - Tych emocji, które towarzyszą temu wiekowi. Korzystajcie w pełni z tego obiektu, zdobywajcie w nim pierwsze doświadczenia, bo wspomnienia z tego czasu pamięta się do końca życia. To jedne z piękniejszych chwil.


 

Z kolei Igor Chmieliński przekazując przedszkolu gry edukacyjne stwierdził:

 

- Dla mnie niezmierne ważne jest to, że my, jako lokalni przedsiębiorcy, możemy współpracować z takimi instytucjami. Współtworzymy je. To naprawdę fajne uczycie, gdy można komuś pomóc.

 

Ale takich przyjaciół jest więcej. - Bardzo się cieszę z ich obecności – mówi Małgorzata Redynk, dyrektorka przedszkola. - To dzięki nim nasze dzieci mogą liczyć na dużo więcej niż w innych placówkach. I naprawdę nie mam tu na myśli wyłącznie wsparcia rzeczowego, czy finansowego. Jest naprawdę bardzo wiele osób, które pomagają nam na różne sposoby. I bardzo im za to dziękuję.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50