Reklama


Reklama

Warstwy sposobem na przetrwanie zimy!


Zima dla jednych jest ulubioną porą roku, kojarzącą się z lepieniem bałwanów, wieczornymi spacerami w śniegu lub wyjazdami na narty. Inni zupełnie nie podzielają tego entuzjazmu. Narzekają na bardzo krótkie dni i panujący na zewnątrz chłód, czasami też na przejezdne, bo nieodśnieżone drogi. Niezależnie od podejścia do zimy, warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki, które zapewnią nam ciepło. Dobrze skomponowane stylizacje sprawią, że ujemne temperatury nie będą aż tak straszne, a wyjście każdego ranka z łóżka stanie się nieco łatwiejsze. Poszukując konkretnych rozwiązań, pojawia się wielu osobom dobrze znana moda warstwowa. Posiada ona naprawdę wiele zalet, poza rzeczywiście dobrą ochroną przed mrozem. To właśnie tym tematem zajmiemy się dzisiaj, chcąc sprawić, żeby tegoroczna zima była chociaż trochę bardziej przyjazna.Moda warstwowa, czyli co właściwie?

 

Hasło „moda warstwowa” pojawia się naprawdę często w kontekście mody zimowej. Można spotkać także inne określenie, czyli ubiór „na cebulkę”. Oba z nich oznaczają dokładnie to samo – tworzenie stylizacji opartych na kilku warstwach ubrań. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę ich ułożenie. Powinno być zgodnie z zasadą od najcieńszej do najgrubszej tkaniny. Wówczas bez najmniejszego problemu można dostosować strój do panujących warunków.

 

Na zewnątrz być opatulonym w sweter i płaszcz, żeby po wejściu do ogrzewanego biura móc pozostać w samej koszuli i uniknąć przy tym zbędnych komplikacji. To nie jest jedyna korzyść, bo bez wątpienia jest nią również skuteczna ochrona przed chłodem. Tym bardziej, jeżeli przypomnimy sobie, jak wiele razy zimą czekaliśmy na spóźniony autobus, niemal odmrażając sobie wszystkie kończyny. Stylizacje „na cebulkę” są także możliwością do stworzenia oryginalnych i niebanalnych stylizacji. Zaprzeczają tym samym temu, że ciepłe nie oznacza modne, a funkcjonalne nie może być estetyczne.

 

Zachowaj równowagę

 

Chociaż moda warstwowa brzmi ekscytująco i jest znakomitą okazją do eksperymentów, warto się w niej zbytnio nie zatracić. Przesadna ilość ubrań będzie uciążliwa w noszeniu przez cały dzień, a tym samym nie będzie spełniać swoich funkcji należycie. Warto ograniczyć się do trzech, maksymalnie czterech warstw. Jest to liczba optymalna, dzięki której nie zmarzniemy, a także łatwo zdejmiemy wierzchnie okrycia.

 

Dzięki przestrzeganiu tej reguły będziemy mieli pewność, że nie dodajemy sobie kilogramów oraz nie będziemy mieli ograniczonych ruchów. Z tych samych powodów należy nakładać jak najlżejsze warstwy. Będzie to też znacznie bardziej estetyczne. Jak więc może wyglądać dobra stylizacja „na cebulkę”? Dobrymi, wręcz książkowymi przykładami są połączenia koszul ze swetrami czy cienkich golfów z marynarkami. Tym bardziej, jeżeli zostanie narzucony na nie stylowy wełniany płaszcz oraz dołączone zostaną akcesoria w postaci szalika i czapki.

 

Baw się

Jak już wspomnieliśmy, stroje „na cebulkę” są znakomitą opcją na eksperymentowanie z własnym stylem. Warto sprawdzać nowe rozwiązania, na które nie ma miejsca latem czy wiosną. Warto łączyć ze sobą różnorodne faktury, dzięki czemu całość będzie rzeczywiście efektowna. Może być to chociażby połączenie cienkich i zwiewnych sukienek z futrami. Jest to szansa na próbę połączenia ze sobą różnych kolorów i wzorów.

 

Żeby uzyskać efekt minimalizmu i harmonii dobrymi rozwiązaniem jest zestawianie ze sobą kolorów neutralnych lub różnych odcieni jednego koloru. Dla bardziej ekstrawaganckiego i szalonego efektu można zadziałać kontrastami, czyli skorzystać z kolorów, które na kole barw są naprzeciwko siebie. Możliwości zestawienia ze sobą różnych elementów jest naprawdę wiele. Dlatego nawet posiadając ograniczoną ilość ubrań, da się wyczarować zjawiskowe stroje na każdą okazję.Komentarze do artykułu

Łyżwa

A w Mrągowie lodowisko jest.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04