Reklama


Reklama

W Pasymiu i Wielbarku powstaną nowe fabryki?


W Pasymiu niemal na pewno, w Wielbarku – być może. Dwie zupełnie niezależne, odrębne firmy chcą na terenie każdej z tych gmin uruchomić przedsiębiorstwa – fabryki produkcji i montażu budynków modułowych i kontenerowych.- W przypadku naszej gminy wiem, że zainteresowany inwestor prowadzi rozmowy z właścicielami prywatnych gruntów odnośnie do ich zakupu – mówi burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka. - Znam, oczywiście, cel, na jaki te grunty miałyby być przeznaczone. Na razie jednak można mówić o tym, że jest firma zainteresowana inwestowaniem w Wielbarku.

 

Znacznie bardziej zaawansowane są działania inwestycyjne na terenie Pasymia.

 

- Spółka, która chce uruchomić produkcję modułów budynków i kontenerów zakupiła już nieruchomość pod tę działalność. Za półtorahektarową działkę zapłaciła w przetargu 380 tysięcy złotych netto – mówi drugi z burmistrzów Cezary Łachmański. - To teren posadowiony przy drodze krajowej, za szkołą, w kierunku stacji PKP.


Reklama

 

W tej samej okolicy Pasym posiada jeszcze kilkanaście hektarów, przeznaczonych na działalność produkcyjną, gospodarczą.

 

- Jedyne czego tam obecnie brakuje, to zaplanowanie i wykonanie zjazdów z tych terenów przemysłowych i skomunikowania ich z przylegającą drogą krajową – dodaje Łachmański. - Tę część przystosowania terenu na cele inwestycyjne, jako samorząd, wzięliśmy na siebie.

 

Pierwsza poważniejsza inwestycja przemysłowa w Pasymiu ma być gotowa za dwa lata, w najgorszym przypadku – za trzy. W fabryczce ma znaleźć zatrudnienie około 50 osób.

Reklama

 

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

aaa

Od Ewa: Przecież masz obóz pracy w Olsztynku zalando.

Estera

Uwierzę jak zobaczę. W Pasymiu już miał powstać duży, atrakcyjny hotel. Mijają lata i temat zanikł. Szkoła stoi pusta i się marnuje. Teren przy Szkole aż do ul. Jeziornej zarastają chaszcze. Nawet Łodzi nie można zwodować z ulicy jeziornej bo na środku wyrósł dziki krzak wierzby i Pan burmistrz nie raczy tego zauważyć i wyciąć porządkując to miejsce. O chodniku spacerowym który już dawno powinien powstać do tego miejsca już nawet nie wspomnę. Ech, zacznijcie coś robić w tym urzędzie dla tego miasta, Pan Panie burmistrzu też. Radzę częściej spacerować żeby coś zauważać. I co z tym hotelem ? Z fabryka będzie tak samo ?

Ewa

Szkoda że u nas nie ma zakładu Amazon. A przydała by się... Ja poszukuje pracy do magazynu Amazon ale na Warmi Mazurach nie ma. Pomyślnie o Amazonie . :/

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Klenczon będzie miał swoją ulicę w Szczytnie
  A gdzie będzie ulica Bee Gees ?

  Fan


  2021-03-07 18:22:10
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ten ślimak pobił wszystko. Dorównaliśmy do Reszla i Bisztynka, nic im nie ujmując.

  Grazyna


  2021-03-07 17:21:01
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie Mądrzejowski - wolę Pana w \"loży złośliwców\", a nie na stołku burmistrza. Pewnie się Pan domyśli, ale napiszę to otwartym tekstem: nec Hercules contra plures. Z taką radą złożoną z niedouczonych doktorów nauk wszelakich, wykształciuchów po kursokonferencjach za węgorze i jednoosobowych biznesmenów - daleko by Pan nie zaszedł, mimo umiejętności negocjacyjnych. Aż tak nikomu źle nie życzę. Czekam na jakąś wielką porażkę samorządu miejskiego, aby była ona powodem wprowadzenia zarządu komisarycznego, który wyeliminowałby z decyzji tę nie nadającą się do niczego radę miejską. Wiem, że to straszne, ale nic na to nie poradzę, że obserwacja postępowania radnych doprowadziła mnie do takiego wniosku - odciąć tę gangrenę.

  Krajan \"prawdziwy\"


  2021-03-07 17:02:12
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.- kto nie wierzy, niech sprawdzi na sobie jej skuteczność i nie zmusza innych do poddania się eksperymentowi medycznemu. https://nczas.com/2021/03/03/izrael-szczepionka-pfizera-zabila-40-razy-wiecej-seniorow-niz-covid-19/

  kroll


  2021-03-07 15:00:21
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Choć czasem jestem w tym kościele gdzie proboszczem jest ks. Andrzej, (bo należę do innego) , to bardzo cenię i szanuję Księdza. Jego oddanie Bogu i ludziom jest niezwykłe!!! Organizuje różne formy urozmaicenia Mszy Świętej, aby przyciągnąć boże owieczki do Boga. Proszę Boga o szybki powrót Księdza do zdrowia. Niechaj Łaska Boża jest zawsze z Księdzem. W obecnych czasach, takiemu Księdzu można zaufać! Boże, miej w swojej opiece Księdza Andrzeja i nie zabieraj Go nam!!!!

  WCz


  2021-03-07 14:57:54
 • „Przesiali” szkoły i przedszkola, wiemy ilu jest chorych
  Zatem mamy 242 normalnych nauczycieli, w końcu świadomośc dotarła do ludzi...a reszta niech się szybciutko wyszczepi. - \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.-

  kroll


  2021-03-07 14:53:08
 • Mazurskie delicje Michała Denesiuka - rosół z perliczki
  Rosół to tylko z makaronem domowej roboty

  Grazynka


  2021-03-07 14:35:09
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  A Ziemia jest płaska

  Ala


  2021-03-07 14:30:48
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Wspaniała wiadomość! Precz z ludobójstwem!!!

  Emilia


  2021-03-07 13:14:28
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Brawo! Brawo! Brawo!

  ola


  2021-03-07 09:29:52