Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

W Pasymiu i Wielbarku powstaną nowe fabryki?


W Pasymiu niemal na pewno, w Wielbarku – być może. Dwie zupełnie niezależne, odrębne firmy chcą na terenie każdej z tych gmin uruchomić przedsiębiorstwa – fabryki produkcji i montażu budynków modułowych i kontenerowych.- W przypadku naszej gminy wiem, że zainteresowany inwestor prowadzi rozmowy z właścicielami prywatnych gruntów odnośnie do ich zakupu – mówi burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka. - Znam, oczywiście, cel, na jaki te grunty miałyby być przeznaczone. Na razie jednak można mówić o tym, że jest firma zainteresowana inwestowaniem w Wielbarku.

 

Znacznie bardziej zaawansowane są działania inwestycyjne na terenie Pasymia.

 

- Spółka, która chce uruchomić produkcję modułów budynków i kontenerów zakupiła już nieruchomość pod tę działalność. Za półtorahektarową działkę zapłaciła w przetargu 380 tysięcy złotych netto – mówi drugi z burmistrzów Cezary Łachmański. - To teren posadowiony przy drodze krajowej, za szkołą, w kierunku stacji PKP.


Reklama

 

W tej samej okolicy Pasym posiada jeszcze kilkanaście hektarów, przeznaczonych na działalność produkcyjną, gospodarczą.

 

- Jedyne czego tam obecnie brakuje, to zaplanowanie i wykonanie zjazdów z tych terenów przemysłowych i skomunikowania ich z przylegającą drogą krajową – dodaje Łachmański. - Tę część przystosowania terenu na cele inwestycyjne, jako samorząd, wzięliśmy na siebie.

 

Pierwsza poważniejsza inwestycja przemysłowa w Pasymiu ma być gotowa za dwa lata, w najgorszym przypadku – za trzy. W fabryczce ma znaleźć zatrudnienie około 50 osób.

Reklama

 

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

aaa

Od Ewa: Przecież masz obóz pracy w Olsztynku zalando.

Estera

Uwierzę jak zobaczę. W Pasymiu już miał powstać duży, atrakcyjny hotel. Mijają lata i temat zanikł. Szkoła stoi pusta i się marnuje. Teren przy Szkole aż do ul. Jeziornej zarastają chaszcze. Nawet Łodzi nie można zwodować z ulicy jeziornej bo na środku wyrósł dziki krzak wierzby i Pan burmistrz nie raczy tego zauważyć i wyciąć porządkując to miejsce. O chodniku spacerowym który już dawno powinien powstać do tego miejsca już nawet nie wspomnę. Ech, zacznijcie coś robić w tym urzędzie dla tego miasta, Pan Panie burmistrzu też. Radzę częściej spacerować żeby coś zauważać. I co z tym hotelem ? Z fabryka będzie tak samo ?

Ewa

Szkoda że u nas nie ma zakładu Amazon. A przydała by się... Ja poszukuje pracy do magazynu Amazon ale na Warmi Mazurach nie ma. Pomyślnie o Amazonie . :/

Napisz

Reklama


Komentarze