Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

W Pasymiu i Wielbarku powstaną nowe fabryki?


W Pasymiu niemal na pewno, w Wielbarku – być może. Dwie zupełnie niezależne, odrębne firmy chcą na terenie każdej z tych gmin uruchomić przedsiębiorstwa – fabryki produkcji i montażu budynków modułowych i kontenerowych.- W przypadku naszej gminy wiem, że zainteresowany inwestor prowadzi rozmowy z właścicielami prywatnych gruntów odnośnie do ich zakupu – mówi burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka. - Znam, oczywiście, cel, na jaki te grunty miałyby być przeznaczone. Na razie jednak można mówić o tym, że jest firma zainteresowana inwestowaniem w Wielbarku.

 

Znacznie bardziej zaawansowane są działania inwestycyjne na terenie Pasymia.

 

- Spółka, która chce uruchomić produkcję modułów budynków i kontenerów zakupiła już nieruchomość pod tę działalność. Za półtorahektarową działkę zapłaciła w przetargu 380 tysięcy złotych netto – mówi drugi z burmistrzów Cezary Łachmański. - To teren posadowiony przy drodze krajowej, za szkołą, w kierunku stacji PKP.


Reklama

 

W tej samej okolicy Pasym posiada jeszcze kilkanaście hektarów, przeznaczonych na działalność produkcyjną, gospodarczą.

 

- Jedyne czego tam obecnie brakuje, to zaplanowanie i wykonanie zjazdów z tych terenów przemysłowych i skomunikowania ich z przylegającą drogą krajową – dodaje Łachmański. - Tę część przystosowania terenu na cele inwestycyjne, jako samorząd, wzięliśmy na siebie.

 

Pierwsza poważniejsza inwestycja przemysłowa w Pasymiu ma być gotowa za dwa lata, w najgorszym przypadku – za trzy. W fabryczce ma znaleźć zatrudnienie około 50 osób.

Reklama

 

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

aaa

Od Ewa: Przecież masz obóz pracy w Olsztynku zalando.

Estera

Uwierzę jak zobaczę. W Pasymiu już miał powstać duży, atrakcyjny hotel. Mijają lata i temat zanikł. Szkoła stoi pusta i się marnuje. Teren przy Szkole aż do ul. Jeziornej zarastają chaszcze. Nawet Łodzi nie można zwodować z ulicy jeziornej bo na środku wyrósł dziki krzak wierzby i Pan burmistrz nie raczy tego zauważyć i wyciąć porządkując to miejsce. O chodniku spacerowym który już dawno powinien powstać do tego miejsca już nawet nie wspomnę. Ech, zacznijcie coś robić w tym urzędzie dla tego miasta, Pan Panie burmistrzu też. Radzę częściej spacerować żeby coś zauważać. I co z tym hotelem ? Z fabryka będzie tak samo ?

Ewa

Szkoda że u nas nie ma zakładu Amazon. A przydała by się... Ja poszukuje pracy do magazynu Amazon ale na Warmi Mazurach nie ma. Pomyślnie o Amazonie . :/

Napisz

Reklama


Komentarze

 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Ze swojego nie daje. Chojny bo cudze. Jak słyszę że ktoś komuś coś daje, to od razu zastanawiam się komu zabiera. Lepszej zmiany maseczki też nie obowiązują. Są tylko dla pospólstwa.

  Mieszkaniec


  2020-11-30 06:28:08
 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08