Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Vistula w Galerii Jurand


Galeria Jurand w Szczytnie przyciąga topowe marki. W poniedziałek, 1 czerwca swój salon w Szczytnie otworzy Vistula, która wchodzi w skład VRG SA – jednego z czołowych przedsiębiorstw odzieżowych w Polsce.



Spółka posiadała cztery zakłady produkcyjne. Siedziba główna znajduje się w Krakowie, zakłady filialne w Staszowie (sprzedane w 2005 roku), Myślenicach i Łańcucie. W 1991 roku Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Vistula” zostały przekształcone w jednoosobową spółkę skarbu państwa. Dwa lata później nastąpiła prywatyzacja spółki poprzez sprzedaż akcji w ofercie publicznej. Debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie miał miejsce 30 września 1993 roku. 25 lipca 2006 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Vistula S.A. z siedzibą w Krakowie, podjęło uchwałę w sprawie połączenia ze spółką Wólczanka S.A. z siedzibą w Łodzi.


Reklama

 

Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją klasycznych ubiorów męskich z tkanin własnych i powierzonych. Podstawowy asortyment wyrobów produkowanych przez spółkę stanowią ubrania męskie, marynarki oraz spodnie.

 

Vistula & Wólczanka S.A. skupia się na ekspansji na rynku detalicznym. Obecnie własna sieć sprzedaży liczy ponad 170 salonów, w tym 5 za granicą.

 

26 listopada 2008 roku na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki Vistula&Wólczanka podjęto decyzję o połączeniu ze spółką W. Kruk S.A. Po połączeniu grupa zmieniła nazwę na Vistula Group S.A.

Reklama

 

30 listopada 2018 nastąpiła rejestracja połączenia spółki VISTULA GROUP Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (spółka przejmująca) ze spółką BYTOM Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie (spółka przejmowana). 30 listopada 2018 nastąpiła zmiana nazwy spółki z VISTULA GROUP Spółka Akcyjna na: VRG Spółka Akcyjna (VRG S.A.).

 

 

VRG skupia takie marki jak Vistula, Wólczanka, Bytom i Deni Cler (marki modowe), oraz W.Kruk (marka biżuteryjna).

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-09-11 13:06:11

Czekolada popłynie w Galerii Jurand

  • Czwartek, 2020-08-13 11:44:41

Jurand jednak wróci do Szczytna

  • Poniedziałek, 2020-07-06 20:42:38

Cinema Lumiere zastąpiło Kino Jurand

Reklama


Komentarze

  • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
    Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

    Korniszon


    2020-09-26 17:44:39
  • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
    Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

    Taki Tam


    2020-09-26 14:26:30
  • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
    Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

    Pies gończy


    2020-09-26 08:46:41
  • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
    RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

    Ziomal


    2020-09-26 04:27:50
  • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
    Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

    Śmieszek


    2020-09-25 14:14:20
  • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
    napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

    zuch


    2020-09-25 11:33:40
  • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
    Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

    Krzysztof Bączek


    2020-09-25 11:22:05
  • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
    Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

    obserwator


    2020-09-24 13:11:27
  • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
    Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

    Adrian


    2020-09-24 07:22:19
  • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
    Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

    Ja