Reklama


Reklama

Ukradł chodzik i... wolność starszej pani


Bezczelny złodziej ukradł chodzik - balkonik niepełnosprawnej kobiecie. Krystyna Janicka (75 lat) nie kryje łez i złości. - Dostałam ten chodzik od córki – mówi. - Był jedynym sposobem na to, aby wyjść z domu, pójść zrobić zakupy... Jak ktoś mógł tak okrutnie potraktować osobę starszą i niepełnosprawną?Do kradzieży doszło najprawdopodobniej pomiędzy godziną 16, a 17 w poniedziałek, 20 lipca. Pani Krystyna wybrała się na zakupy do carrefoura przy ulicy Wielbarskiej.

 

- Chodzik miał wygodne siedzisko, dzięki temu mogłam zatrzymać się i odpocząć - wspomina pani Krystyna. - Do sklepu mam około pół kilometra. Dla mnie to bardzo daleko. Z przodu miał też specjalny koszyk na zakupy. Był bardzo lekki. To prezent od mojej córki z Niemiec. Chodzik to moje drugie nogi. Bez niego boję się wyjść z domu. A na pewno nie dam rady dojść do sklepu na zakupy – mówi ze łzami w oczach staruszka. - Jak ktoś mógł mi to zrobić? – pyta. - Co ja teraz zrobię? Jak dam sobie radę?

 


Reklama

Pani Krystyna jest po dwóch udarach. Kiedyś się przewróciła i złamała rękę. Od 15 lat jest na skromnej emeryturze. Wcześniej pracowała w dawnej Przetwórni „Las”. Chodzik dawał jej bezpieczeństwo i wolność.

Reklama

 

- Mogłam sama pójść do sąsiadki, wyjść na ulicę, przejść się na zakupy – wylicza. - Bez niego boję się, że się przewrócę. Została mi laska, ale ona nie daje takiej stabilizacji, a już na pewno nie przyniosę sprawunków ze sklepu. Z tego co wiem, to tego samego dnia, ktoś ukradł też rower spod tego sklepu – mówi pani Krystyna. - Nie rozumiem, jak ludzie mogą robić takie rzeczy innym. Niech taki złodziej zapracuje na ten rower, czy chodzik, zobaczy wówczas, ile to kosztuje. Nie ma pojęcia, jak bardzo mnie skrzywdził. Uwięził w domu...

 

Chodzik był aluminiowy, koloru szarego. Jeśli ktoś ma wiedzę, kto go ukradł to prosimy o kontakt z naszą redakcją tel. 721-675-958 lub szczycieńską policją, która już prowadzi postępowanie w tej sprawie.

 

- Przyjęliśmy zawiadomienie i dążymy do odzyskania mienia oraz ustalenia sprawcy tej kradzieży – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Mamy też apel do osób, które mogą mieć jakąś wiedzę w tej sprawie, o kontakt z nami.Komentarze do artykułu

Proponuję...

... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

Korniszon

Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

Aluminium w cenie.

Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
  A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

  biegacz


  2021-01-19 16:58:47
 • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
  Tylko nie bardzo działa tajemnica...

  biegacz


  2021-01-19 16:46:02
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39