Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Tragiczna śmierć przy wycince drzew


Potężne drzewo zmiażdżyło 66-letniego mężczyznę. Pracował samotnie w lesie w okolicach wsi Kot. Ciało 66-latka znalazł jego brat. Do lasu wysłała go żona zmarłego, która niepokoiła się długą nieobecnością męża. Sprawę bada prokuratura.Do tego makabrycznego wypadku doszło w sobotę, 18 kwietnia, w lesie około 12 kilometrów od wsi Kot w gminie Jedwabno. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 66-letni mieszkaniec gminy Wielbark samotnie pracował w lesie. Wycinał drzewa. Jedno z nich tak pechowo się przewróciło, że uderzyło w klatkę piersiową mężczyzny i przygniotło go do pnia innego drzewa. Ratownicy mówią, że mężczyzna nie miał najmniejszych szans. Z daleka wyglądało tak, jakby 66-latek stał oparty plecami o drzewo. W takim stanie odnalazł go jego brat, którego na poszukiwanie męża wysłała żona drwala.


Reklama

 

- Zaniepokoiła się jego długą nieobecnością w domu – mówi Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie.

 

 

Na miejscu tragedii niemal natychmiast pojawili się ratownicy medyczni, strażacy oraz pracownicy nadleśnictwa.

 

- Zabezpieczyliśmy miejsce, potem piłą łańcuchową odcięliśmy drzewo, które przygniatało mężczyznę – mówi Paweł Kozłowski ze szczycieńskiej straży pożarnej.

 

Sprawą zajęła się też policja i prokuratura. Ciało mężczyzny ujawniono około godziny 17. Ale najprawdopodobniej do śmierci doszło kilka godzin wcześniej, bo wskazywały na to ślady pośmiertne. Obecni na miejscu tragedii ratownicy medyczni odstąpili od próby reanimacji.

Reklama

 

 

- Na tym etapie śledztwa trudno mówić o szczegółach wypadku – mówi prokurator Batycki. - Na razie postępowanie toczy się z artykułu 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Udział osób trzecich raczej wykluczamy. Będziemy przesłuchiwać ewentualnych świadków, rodzinę tego pana. Ustalać, co dokładnie robił w lesie i na czyje zlecenie. Czekamy też na dokładne wyniki sekcji zwłok, która odbyła się we wtorek. Tyle na razie mogę powiedzieć w tej sprawie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze