Środa, 3 Czerwiec, Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary -

Reklama


Reklama

Tragiczna śmierć przy wycince drzew


Potężne drzewo zmiażdżyło 66-letniego mężczyznę. Pracował samotnie w lesie w okolicach wsi Kot. Ciało 66-latka znalazł jego brat. Do lasu wysłała go żona zmarłego, która niepokoiła się długą nieobecnością męża. Sprawę bada prokuratura.Do tego makabrycznego wypadku doszło w sobotę, 18 kwietnia, w lesie około 12 kilometrów od wsi Kot w gminie Jedwabno. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 66-letni mieszkaniec gminy Wielbark samotnie pracował w lesie. Wycinał drzewa. Jedno z nich tak pechowo się przewróciło, że uderzyło w klatkę piersiową mężczyzny i przygniotło go do pnia innego drzewa. Ratownicy mówią, że mężczyzna nie miał najmniejszych szans. Z daleka wyglądało tak, jakby 66-latek stał oparty plecami o drzewo. W takim stanie odnalazł go jego brat, którego na poszukiwanie męża wysłała żona drwala.


Reklama

 

- Zaniepokoiła się jego długą nieobecnością w domu – mówi Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie.

 

 

Na miejscu tragedii niemal natychmiast pojawili się ratownicy medyczni, strażacy oraz pracownicy nadleśnictwa.

 

- Zabezpieczyliśmy miejsce, potem piłą łańcuchową odcięliśmy drzewo, które przygniatało mężczyznę – mówi Paweł Kozłowski ze szczycieńskiej straży pożarnej.

 

Sprawą zajęła się też policja i prokuratura. Ciało mężczyzny ujawniono około godziny 17. Ale najprawdopodobniej do śmierci doszło kilka godzin wcześniej, bo wskazywały na to ślady pośmiertne. Obecni na miejscu tragedii ratownicy medyczni odstąpili od próby reanimacji.

Reklama

 

 

- Na tym etapie śledztwa trudno mówić o szczegółach wypadku – mówi prokurator Batycki. - Na razie postępowanie toczy się z artykułu 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Udział osób trzecich raczej wykluczamy. Będziemy przesłuchiwać ewentualnych świadków, rodzinę tego pana. Ustalać, co dokładnie robił w lesie i na czyje zlecenie. Czekamy też na dokładne wyniki sekcji zwłok, która odbyła się we wtorek. Tyle na razie mogę powiedzieć w tej sprawie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Uderz w stół, a nożyce się zawsze odezwą.

  Śmieszek do Mieszkańca


  2020-06-03 13:45:58
 • 30 lat Samorządu Miejskiego w Szczytnie (wideo)
  No obejrzałem. Przykro pisać, ale szału nie ma. A wręcz nie ma czym się chwalić :( Najwięcej chyba o obiektach sportowych (ciekawe dlaczego?), trochę o oświacie, nieco o ulicach. I ciągłe podczepianie się pod tzw. Port Lotniczy, który wiemy jak intensywnie funkcjonuje i... co z niego nasz samorząd i mieszkańcy mają? Nawet porządna droga do Olsztyna nie powstała. Mdłe to wszystko, bez konkretów. Oceniam, że żaden z wymienionych włodarzy nie ma na koncie jakiejś sensownej inwestycji. A korki przy opuszczonych szlabanach i obraz wieży ciśnień z dostawką chyba najlepiej wkomponowują się w 30 lat udanej samorządności w naszym mieście. I zapowiada się takie sobie dalsze trwanie.

  taki sobie obywatel


  2020-06-03 12:47:28
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Wszyscy na łeb na szyję się tam budowali....aż żal było patrzeć

  Niko


  2020-06-03 10:14:07
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Śmieszek, jak Ty jesteś taki idealny to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem, a może nawet Posłem lub Premierem...?

  Mieszkaniec


  2020-06-02 21:44:25
 • Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?
  I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

  Jarek


  2020-06-02 15:09:29
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32