Reklama


Reklama

Tragiczna śmierć przy wycince drzew


Potężne drzewo zmiażdżyło 66-letniego mężczyznę. Pracował samotnie w lesie w okolicach wsi Kot. Ciało 66-latka znalazł jego brat. Do lasu wysłała go żona zmarłego, która niepokoiła się długą nieobecnością męża. Sprawę bada prokuratura.



Do tego makabrycznego wypadku doszło w sobotę, 18 kwietnia, w lesie około 12 kilometrów od wsi Kot w gminie Jedwabno. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 66-letni mieszkaniec gminy Wielbark samotnie pracował w lesie. Wycinał drzewa. Jedno z nich tak pechowo się przewróciło, że uderzyło w klatkę piersiową mężczyzny i przygniotło go do pnia innego drzewa. Ratownicy mówią, że mężczyzna nie miał najmniejszych szans. Z daleka wyglądało tak, jakby 66-latek stał oparty plecami o drzewo. W takim stanie odnalazł go jego brat, którego na poszukiwanie męża wysłała żona drwala.


Reklama

 

- Zaniepokoiła się jego długą nieobecnością w domu – mówi Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie.

 

 

Na miejscu tragedii niemal natychmiast pojawili się ratownicy medyczni, strażacy oraz pracownicy nadleśnictwa.

 

- Zabezpieczyliśmy miejsce, potem piłą łańcuchową odcięliśmy drzewo, które przygniatało mężczyznę – mówi Paweł Kozłowski ze szczycieńskiej straży pożarnej.

 

Sprawą zajęła się też policja i prokuratura. Ciało mężczyzny ujawniono około godziny 17. Ale najprawdopodobniej do śmierci doszło kilka godzin wcześniej, bo wskazywały na to ślady pośmiertne. Obecni na miejscu tragedii ratownicy medyczni odstąpili od próby reanimacji.

Reklama

 

 

- Na tym etapie śledztwa trudno mówić o szczegółach wypadku – mówi prokurator Batycki. - Na razie postępowanie toczy się z artykułu 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Udział osób trzecich raczej wykluczamy. Będziemy przesłuchiwać ewentualnych świadków, rodzinę tego pana. Ustalać, co dokładnie robił w lesie i na czyje zlecenie. Czekamy też na dokładne wyniki sekcji zwłok, która odbyła się we wtorek. Tyle na razie mogę powiedzieć w tej sprawie.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-07-23 15:43:12

Pożar wiaty przy piekarni w Nowym Gizewie

  • Piątek, 2020-07-17 11:50:37

„Cztery łapy” przyjmą psy z Radys

  • Środa, 2020-07-15 18:28:40

Straszliwa śmierć w płomieniach

  • Środa, 2020-07-08 15:11:34

Taksówkarz i komendant dali przykład

  • Wtorek, 2020-06-30 18:17:07

Rolnik zginął przygnieciony belą siana

Reklama


Komentarze

  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

    Anna


    2020-08-04 10:56:40
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

    mAREK


    2020-08-04 09:49:11
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

    KORONA


    2020-08-04 09:26:10
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zabawa fajnie a gdzie maseczki


    2020-08-04 06:17:54
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

    ika


    2020-08-03 22:22:08
  • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
    Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

    wdzięczny raz jeszcze


    2020-08-03 17:08:35
  • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

    Śmieszek


    2020-08-03 13:17:48
  • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
    Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

    JWB


    2020-08-03 12:02:50
  • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


    2020-08-03 00:12:09
  • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
    Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

    Venom