Reklama


Reklama

Szpital to inwestycja w życie i zdrowie mieszkańców (zdjęcia)


Oficjalnie otwarto nowe skrzydło Szpitala Powiatowego w Szczytnie. Koszt inwestycji wyniósł ponad 21 milionów złotych.Trwająca od 2018 roku rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie w tym miesiącu dobiegła końca. Nie byłaby ona możliwa, gdyby nie dobra współpraca władz szpitala i powiatu. Co ważne inwestycja zakończyła się w najbardziej potrzebnym momencie – kiedy w kraju, Europie i na świecie panuje pandemia Covid-19, a każde wolne łóżko jest na wagę złota. Dlatego też w nowym skrzydle szpitala aktualnie zlokalizowano oddział tymczasowy dla pacjentów chorych na Covid-19.

 

Nowa część szpitala jest nie tylko nowoczesna, ale także wyposażona w wysokiej klasy sprzęt. By mogła przyjąć pacjentów chorych na koronawirusa wystarczyło dokonać niewielkich modyfikacji: zbudować śluzy, zamontować dodatkowe zbiorniki z gazami medycznymi, przygotować sale na pracę respiratorów. W specjalistyczny sprzęt do ratowania pacjentów zakażonych koronawirusem szpital wyposażył wojewoda. Natomiast dyrekcja szpitala zadbała o specjalistów, którzy zajmują się chorymi.

 

Lepsze warunki dla pacjentów

 

Jednak szpital nie był budowany z myślą o pandemii.

 

- Kiedy już pokonany Covid-19 do nowego skrzydła na powrót trafią oddziały, które planowaliśmy tam przenieść – mówi Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński.

 

W nowym skrzydle znajdą się przede wszystkim oddział wewnętrzny z 50 łóżkami i oddział dziecięcy z 20 łóżkami. To oznacza, że liczba łóżek dla pacjentów z terenu Powiatu Szczycieńskiego zwiększy się aż dwukrotnie, a to z kolei pozwoli skrócić czas oczekiwania pacjentów na miejsce.

 

Co ważne przeniesienie oddziałów – wewnętrznego i dziecięcego polepszy też sytuację lokalową pozostałych oddziałów, szczególnie tych, które pozostaną w starszej części szpitala. - Dzięki temu możliwe będzie także utworzenie nowego oddziału (Zakładu Opieki Leczniczej), który pozwoli osobom po przebytych ciężkich schorzeniach na powrót do zdrowia pod okiem specjalistów – mówi Beata Kostrzewa dyrektor szpitala.


Reklama

 

Szpital działa normalnie

 

Tak zwana „starsza część” szpitala działa normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

 

Jarosław Matłach Starosta Szczycieński

Najważniejsze jest ludzkie życie i zdrowie, dlatego tak ważna była dla naszego powiatu ta inwestycja. Kiedy zaczynaliśmy budowę nikt nie przypuszczał, że za dwa lata wybuchnie ogólnoświatowa pandemia, a takie placówki jak nasza staną się jednymi z ważniejszych punktów w kraju.

 

Prezentacja projektu inwestycji w dniu podpisania umowy z wykonawcą (firmą KIM).

 

Budowa fundamentów nowego skrzydła szpitala

 

Wmurowanie kamienia węgielnego.

Reklama

Nowe skrzydło szpitala z lotu ptaka.

Jan Lisiewski Przewodniczący Rady Powiatu wraz z Jerzym Szczepankiem Wicestarostą sprawującym nadzór nad realizacją inwestycji.

 

Sala chorych.

 

Gabinet zabiegowy.

Montaż nowego sprzętu.

 Komentarze do artykułu

hrabia

Ja mam chyba morską chorobę , bo jak jest w tym szpitalu to lekarz mówi a ,, morze \'\' to a ,, morze \'\' tamto

dr

Tak dobra współpraca z władzami powiatu, że Pan Starosta został zaszczepiony poza kolejnością.

Pacjent.

To była przechowalnia raczej , nie szpital. Ludzie trafiali tu nieświadomi tego co ich czeka , po kilku dniach pobytu tu załatwiali przeniesienia sobie do innego szpitala że względu na pogarszający się stan zdrowia.

Napisz

Reklama


Komentarze