Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Szpital to inwestycja w życie i zdrowie mieszkańców (zdjęcia)


Oficjalnie otwarto nowe skrzydło Szpitala Powiatowego w Szczytnie. Koszt inwestycji wyniósł ponad 21 milionów złotych.Trwająca od 2018 roku rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie w tym miesiącu dobiegła końca. Nie byłaby ona możliwa, gdyby nie dobra współpraca władz szpitala i powiatu. Co ważne inwestycja zakończyła się w najbardziej potrzebnym momencie – kiedy w kraju, Europie i na świecie panuje pandemia Covid-19, a każde wolne łóżko jest na wagę złota. Dlatego też w nowym skrzydle szpitala aktualnie zlokalizowano oddział tymczasowy dla pacjentów chorych na Covid-19.

 

Nowa część szpitala jest nie tylko nowoczesna, ale także wyposażona w wysokiej klasy sprzęt. By mogła przyjąć pacjentów chorych na koronawirusa wystarczyło dokonać niewielkich modyfikacji: zbudować śluzy, zamontować dodatkowe zbiorniki z gazami medycznymi, przygotować sale na pracę respiratorów. W specjalistyczny sprzęt do ratowania pacjentów zakażonych koronawirusem szpital wyposażył wojewoda. Natomiast dyrekcja szpitala zadbała o specjalistów, którzy zajmują się chorymi.

 

Lepsze warunki dla pacjentów

 

Jednak szpital nie był budowany z myślą o pandemii.

 

- Kiedy już pokonany Covid-19 do nowego skrzydła na powrót trafią oddziały, które planowaliśmy tam przenieść – mówi Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński.

 

W nowym skrzydle znajdą się przede wszystkim oddział wewnętrzny z 50 łóżkami i oddział dziecięcy z 20 łóżkami. To oznacza, że liczba łóżek dla pacjentów z terenu Powiatu Szczycieńskiego zwiększy się aż dwukrotnie, a to z kolei pozwoli skrócić czas oczekiwania pacjentów na miejsce.

 

Co ważne przeniesienie oddziałów – wewnętrznego i dziecięcego polepszy też sytuację lokalową pozostałych oddziałów, szczególnie tych, które pozostaną w starszej części szpitala. - Dzięki temu możliwe będzie także utworzenie nowego oddziału (Zakładu Opieki Leczniczej), który pozwoli osobom po przebytych ciężkich schorzeniach na powrót do zdrowia pod okiem specjalistów – mówi Beata Kostrzewa dyrektor szpitala.


Reklama

 

Szpital działa normalnie

 

Tak zwana „starsza część” szpitala działa normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

 

Jarosław Matłach Starosta Szczycieński

Najważniejsze jest ludzkie życie i zdrowie, dlatego tak ważna była dla naszego powiatu ta inwestycja. Kiedy zaczynaliśmy budowę nikt nie przypuszczał, że za dwa lata wybuchnie ogólnoświatowa pandemia, a takie placówki jak nasza staną się jednymi z ważniejszych punktów w kraju.

 

Prezentacja projektu inwestycji w dniu podpisania umowy z wykonawcą (firmą KIM).

 

Budowa fundamentów nowego skrzydła szpitala

 

Wmurowanie kamienia węgielnego.

Reklama

Nowe skrzydło szpitala z lotu ptaka.

Jan Lisiewski Przewodniczący Rady Powiatu wraz z Jerzym Szczepankiem Wicestarostą sprawującym nadzór nad realizacją inwestycji.

 

Sala chorych.

 

Gabinet zabiegowy.

Montaż nowego sprzętu.

 Komentarze do artykułu

Pacjent2

Najważniejszy punkt w kraju? to żałosne... odzywanie się do pacjentów wulgarnie, używanie przekleństw w stosunku do pacjentów Covidowych, używanie przemocy to jest szpital w Szczytnie.... Myślą, że są w tych kombinezonach, to są anonimowi i wszystko można. Pobyt na tym oddziale to jakiś koszmar...

hrabia

Ja mam chyba morską chorobę , bo jak jest w tym szpitalu to lekarz mówi a ,, morze \'\' to a ,, morze \'\' tamto

dr

Tak dobra współpraca z władzami powiatu, że Pan Starosta został zaszczepiony poza kolejnością.

Pacjent.

To była przechowalnia raczej , nie szpital. Ludzie trafiali tu nieświadomi tego co ich czeka , po kilku dniach pobytu tu załatwiali przeniesienia sobie do innego szpitala że względu na pogarszający się stan zdrowia.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Facet odleciał. Aby tylko zaistnieć. Może coś mądrego wymyślić dla żyjących, Panie Radny. Rzeczywiście skład Rady tej kadencji mamy wyjątkowo dobrany. Jeden wart drugiego- same asy.

  dr


  2021-09-27 12:59:02
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  W Szczytnie to świecka tradycja- jeszcze nigdy nie zrobiono nic na czas, zgodnie z planem.

  dr


  2021-09-27 12:54:55
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dlaczego w takich sprawach wypowiadają się faceci , a to dotyczy dramatu kobiet . W latach końca 80 tych jechałem z Olsztyna pociągiem ze starszą wówczas kobietą . Ona mi powiedziała ( głośno było na temat aborcji) \" co oni politycy będą się zajmować moją dupą to moja sprawa , niech się zajmą , aby ludziom było lepiej żyć .

  Zdzysk


  2021-09-27 09:53:29
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Ręka rękę myje....

  Tomasz


  2021-09-27 07:07:51
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Może i byłbym za tą inicjatywą, gdyby nie to, ze firmuje ją Paweł Wicha-Krassowski. Takie tematy powinny być podejmowane przez środowiska - osoby, których te sprawy bezpośrednio dotyczą. A tak - staje się to zwykłą hucpą polityczną, bez krzty szacunku dla prawdziwych dramatów ludzkich. Zdaje się, że jakieś wybory będą szybciej, niż zakłada to kalendarz.

  Krajan


  2021-09-26 20:50:14
 • Zazdrosny anonim na starostę
  mol , i z tym się z Tobą zgadzam.

  Coś tu nie tak .


  2021-09-26 19:51:22
 • Nartom wodnym „zaszkodził” muł
  zaszkodził muł... w głowach samorządowców

  Kolega Krzyśka


  2021-09-26 18:06:35
 • Konkurs Eko Pocztówka z wakacji, do wygrania rower
  W sierpniu też miał być konkurs z butelek plastykowych na ścieżce rowerowej Szczytno-Biskupiec , i guzik z pętelką wyszedł z tego.

  Jaja sobie robicie .


  2021-09-26 08:48:05
 • Dlaczego podkładki tarasowe są ważne? 
  Żona od zawsze chciała ładny drewniany taras, a że ja się nie znam na jego budowie, to zleciłem to firmie Parkietlux. Nie wiem czy stosowali podkładki, ale na pewno zrobili wszystko dobrze, bo po 4 latach nic się z tarasem nie dzieje.

  Marek


  2021-09-26 02:42:34
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w ruiny :-)

  raczej


  2021-09-25 22:49:38