Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Szpital pracuje w trybie ostrym


Szpital w Szczytnie przygotowuje się na wypadek pojawienia się pacjenta zero, czyli pierwszej osoby zakażonej koronawirusem. - Aby zminimalizować straty wśród personelu medycznego wprowadziliśmy rotacyjny system pracy – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor placówki. - Pracujemy w trybie ostrym. Chodzi o to, aby było komu leczyć, gdy taki pacjent u nas się pojawi, aby nie okazało się, że cały personel musi iść na kwarantanne.Szpital stara się wyprzedzić zagrożenie. Na co dzień pracowników jest mniej, ale jak mówi dyrektor Kostrzewa, nie wpływa to na bezpieczeństwo pacjentów szpitala.

 

- Planowane zabiegi zostały odwołane, działamy jedynie w trybie pilnym – mówi Kostrzewa. - Dotyczy to również naszego laboratorium czy ratowników pogotowia ratunkowego. Proszę mieszkańców powiatu o wyrozumiałość i nienadużywanie wezwań. Musimy uniknąć sytuacji, w której mogłoby się okazać, że nie będzie komu leczyć, bo cały personel znajdzie się na kwarantannie.

 

W szczycieńskim szpitalu pracuje łącznie około 200 lekarzy i innych pracowników medycznych.


Reklama

 

Reklama

W tej chwili w placówce przebywa około 70 pacjentów.

 

Dyrektor Kostrzewa zachęca do korzystania z porad lekarskich przez telefon.

 

- To w tej chwili najbezpieczniejsza forma kontaktu – mówi. - Przez telefon można uzyskać poradę i receptę. Nocna i świąteczna pomoc, która zastępuje POZ w dni wolne, działa przy szpitalu. Tam też można większość spraw załatwić telefonicznie: 89 624 – 10 – 53.  Apeluję o ograniczenie kontaktu osobistego. Proszę też o niewykorzystywanie sytuacji, że nie ma kolejek i przychodzenie do lekarzy z błahymi sytuacji, na przykład, aby zrobić sobie wyniki. Nie narażajmy innych. Słuchajmy komunikatów. Pomyślmy o ludziach starszych i tych z obniżoną odpornością, bo dla nich to najtrudniejszy czas.

 

Na każdym szpitalnym oddziale przygotowano też izolatkę dla potencjalnych pacjentów zainfekowanych koronawirusem. Znajdują się tam przenośne respiratory, środki dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej dla personelu.

 

- Musimy być przygotowani na najgorsze – mówi Beata Kostrzewa. - W szpitalu mamy do dyspozycyjni pięć respiratorów. Zwróciliśmy się jednak też do pana wojewody o pomoc w zakupie kolejnych. Są to bardzo ważne urządzenia przy hospitalizacji osób zakażonych.

 Komentarze do artykułu

Stanisław Sobieszczański

Zwracam sie do przyszych pacjentów szpitala.:Doceńcie jak wiele zrobiono w ostatnich latach na rzecz ochrony zdrowia w Szczytnie, To sa kolosalne zmiany.Teraz zapewne potrzeba czasu dla zwiekszenia kwalifikacji personelu.Tego nie daje sie zrobić z dnia na dzień,Pandemia covidowa kiedys sie skończy a sprzęt i ludzie pozostaną dla dobra szczycieńskich pacjentów.Doceniajmy maksymalnie personel ochrony zdrowia.Wejdźcie w ich położenie,że narażaja życie i zdrowie własne oraz własnych rodzin.Spróbujcie znaleźć się na ich miejscu!!!. Oni przecież nie są cudotwórcami!!! Ja życzę im jak najlepiej i duzo,duzo zdrowia.Wspomnijcie czasem śp.mego ojca,który dla zdrowia innych poświecił swoje zdrowie.

200 pracowników medycznych, tj. lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych.

Anonim

Ludzie czy wy naprawdę nie zdajecie sobie sprawy co się dzieje. Lekarze i pielęgniarki narażają dla nas swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich. Nie wszyscy są ze tak powiem do niczego. Większość. Duża większość lekarzy, pielęgniarek w tym szpitalu pracują na pełnych obrotach, w nerwach, w stresie ze mogą skrzywdzić również swoich bliskich a robią to wszystko dla was więc zacznijcie wkoncu ich trochę doceniać a przede wszystkim szanowac

ICE

Ciekawe gdzie są Ci lekarze,może tylko na kwicie

4W-MBOT

Dlaczego nie wspomniano o pomocy żołnierzy 4W-MBOT?

Ziutka

200 lekarzy na 5 oddziałach?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43