Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Święto ziemniaka w Targowie


Za sprawą Weroniki Babiel, szefowej Koła Gospodyń Wiejskich w Targowie, w pierwszą jesienną sobotę mieszkańcy i goście uhonorowali popularnego karftofla. Spotkali się w wiejskiej świetlicy, by uczestniczyć w okolicznościowej biesiadzie.Członkinie targowskiego koła przygotowały poczęstunek kultywujący tradycyjne potrawy, w tym: pieczone ziemniaki, kartoflak, smalec, kiełbaski, surówkę z kapusty oraz słodkości.

 


Reklama

Całości dopełniały występy zespołów JaśWerka i Miętkowianki oraz koncert solowy Janusza Ałaja, przy którym biesiadnicy bawili się do późnego wieczora. W Targowie jesień została przywitana kulinarnie i muzycznie, przebojem spotkania była piosenka parafrazująca lwowski przebój „Tylko w Targowie” autorstwa organizatorki biesiady.

ReklamaKomentarze do artykułu

szary obywatel

Dziękuję za uświadamiający mnie i innych komentarz. Znam dwie osoby, które przeszły covid-19 (nie piszę o bezobjawowych, bo tych na pewno jest więcej). To smutne, że ludzie bazujący na internetowej i bazarowo-ulicznej wiedzy uważają się za ekspertów. Dzięki takiej \"mądrości\" wielu umarło i zapewne umrze lub będzie miało paskudne powikłania. Ale co tam, ważne własne ego i pseudo-wolność. Zdrowia życzę.

Paweł

Szary obywatel, dzięki takim ludziom jak Ty którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i łączyć fakty oraz wnioski istnieje korona wirus, ludzie umierają bo przedstawiciele firm farmaceutycznych (lekarze) odsunęli się od przysięgi, nie reprezentują nas, ludzi tylko te wielkie korporacje, mają sprzedać i wcisnąć nam to co im narzuca. A tacy jak Ty, oglądają przekupione informacje w tv i wierzą jaką to straszna pandemia.... Rozerzyj się dookoła ile osób znasz i ile bliskich Ci osób umarło na covid, ile ludzi choruje na zwykła grypę a wpisują w statystyki covid. Do lekarza prywatnie biorą każdego i jakoś wirusa się nie nie boi aby leczyć na tel jak w przypadku NFZ. Włącz myślenie to nic nie kosztuje, łącz wątki, tyle rzeczy do siebie nie pasuje

szary obywatel

I co się dziwić, że koronawirus ma się coraz lepiej i jest go coraz więcej! To właśnie dzięki takim ludziom...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze