Sobota, 25 Maj, Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Startuje szczycieńska szkółka żeglarska


Od kwietnia w Bazie Wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie będzie działała szkółka żeglarska. Właśnie ruszyły zapisy. Przyjmowane są w siedzibie MOS (przy ulicy Sienkiewicza 1) oraz pod numerem telefonu 89 676-08-70. Dla dzieci do 18 roku szkolenie będzie bezpłatne. Dorośli będą musieli płacić.Powrót do edukacji żeglarskiej to jeden z punków wyborczych nowego burmistrza Szczytna Krzysztofa Mańkowskiego. Baza szkółki będzie mieściła się w Miejskim Ośrodku Sportu przy ulicy Spacerowej. Nadzór nad szkołą objął doświadczony marynarz Marek Płaczkiewicz, który jest również pełnomocnikiem społecznym burmistrza do spraw żeglarstwa i sportów wodnych.

 

Samym szkoleniem zajmie się Dariusz Orzołek, nauczyciel wychowania fizycznego i miłośnik żeglarstwa.

 

- Zajęcia praktyczne będą odbywały się na łodziach żaglowych klasy Optymist – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS w Szczytnie. - Co ważne wszyscy chętni będą mieli również możliwość uzyskania patentu żeglarskiego.

 


Na zajęcia z żeglarstwa mogą zapisywać się dzieci w wieku od 10 lat. Dla nich zajęcia będą prowadzone bezpłatnie. Dorośli będą musieli za nie zapłacić.

 

- Jeszcze dokładnych stawek nie znamy, bo będą one uzależnione od liczby chętnych – mówi Leska.

 

Miejski Ośrodek sportu przygotowując się do nowego sezonu żeglarskiego oraz uruchomienia szkółki zainwestował w nowy sprzęt. Od maja wszyscy miłośnicy uprawiania sportów wodnych i rekreacji, także rodzinnej będą mogli wypożyczyć nowe kajaki, rowery wodne i kanadyjkę.Komentarze do artykułu

dr

Trafiłaś Kasandro w samo sedno sprawy. Pozdrawiam

kasandra

Sport jest ważną dziedzina życia społecznego. Jeśli jednak działania pana burmistrza będą sprowadzały się wyłącznie do jego \"konika\" - to \"czarno widzę\" przyszłość naszego miasta. Priorytetem powinno być tworzenie nowych miejsc pracy, aby młodzi ludzie nie uciekali ze Szczytna. Znacznie mniejsze miasta, jak Wielbark czy Biskupiec, potrafią zachęcać inwestorów do budowania firm , a u nas sukcesem jest szkółka żeglarska. Niedługo może się okazać, że z obiektów sportowych będą korzystać wyłącznie emeryci, bo młodzi, wykształceni ludzie bardzo rzadko wracają po studiach do swojego rodzinnego miasta, które nie jest w stanie, w dziedzinie zawodowej, nic im zaoferować. Pod względem ekonomicznym i demograficznym Szczytno niestety powoli umiera.

dr

I znowu sukces. Ile dopłacimy do interesu Panie Burmistrzu? Ile miejsc pracy wygeneruje ta inicjatywa? Może jakas posadka się znajdzie?

Napisz


Komentarze