Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Startuje szczycieńska szkółka żeglarska


Od kwietnia w Bazie Wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie będzie działała szkółka żeglarska. Właśnie ruszyły zapisy. Przyjmowane są w siedzibie MOS (przy ulicy Sienkiewicza 1) oraz pod numerem telefonu 89 676-08-70. Dla dzieci do 18 roku szkolenie będzie bezpłatne. Dorośli będą musieli płacić.Powrót do edukacji żeglarskiej to jeden z punków wyborczych nowego burmistrza Szczytna Krzysztofa Mańkowskiego. Baza szkółki będzie mieściła się w Miejskim Ośrodku Sportu przy ulicy Spacerowej. Nadzór nad szkołą objął doświadczony marynarz Marek Płaczkiewicz, który jest również pełnomocnikiem społecznym burmistrza do spraw żeglarstwa i sportów wodnych.


Reklama

 

Samym szkoleniem zajmie się Dariusz Orzołek, nauczyciel wychowania fizycznego i miłośnik żeglarstwa.

 

- Zajęcia praktyczne będą odbywały się na łodziach żaglowych klasy Optymist – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS w Szczytnie. - Co ważne wszyscy chętni będą mieli również możliwość uzyskania patentu żeglarskiego.

 

Reklama

Na zajęcia z żeglarstwa mogą zapisywać się dzieci w wieku od 10 lat. Dla nich zajęcia będą prowadzone bezpłatnie. Dorośli będą musieli za nie zapłacić.

 

- Jeszcze dokładnych stawek nie znamy, bo będą one uzależnione od liczby chętnych – mówi Leska.

 

Miejski Ośrodek sportu przygotowując się do nowego sezonu żeglarskiego oraz uruchomienia szkółki zainwestował w nowy sprzęt. Od maja wszyscy miłośnicy uprawiania sportów wodnych i rekreacji, także rodzinnej będą mogli wypożyczyć nowe kajaki, rowery wodne i kanadyjkę.Komentarze do artykułu

Zadowolony

To świetnie że młodzi w końcu po tylu latach istnienia bazy mogą się szkolić. Brawo za kolejną trafioną inicjatywę.

dr

Trafiłaś Kasandro w samo sedno sprawy. Pozdrawiam

kasandra

Sport jest ważną dziedzina życia społecznego. Jeśli jednak działania pana burmistrza będą sprowadzały się wyłącznie do jego \"konika\" - to \"czarno widzę\" przyszłość naszego miasta. Priorytetem powinno być tworzenie nowych miejsc pracy, aby młodzi ludzie nie uciekali ze Szczytna. Znacznie mniejsze miasta, jak Wielbark czy Biskupiec, potrafią zachęcać inwestorów do budowania firm , a u nas sukcesem jest szkółka żeglarska. Niedługo może się okazać, że z obiektów sportowych będą korzystać wyłącznie emeryci, bo młodzi, wykształceni ludzie bardzo rzadko wracają po studiach do swojego rodzinnego miasta, które nie jest w stanie, w dziedzinie zawodowej, nic im zaoferować. Pod względem ekonomicznym i demograficznym Szczytno niestety powoli umiera.

dr

I znowu sukces. Ile dopłacimy do interesu Panie Burmistrzu? Ile miejsc pracy wygeneruje ta inicjatywa? Może jakas posadka się znajdzie?

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2020-04-08 09:06:52

Ozonowanie – nowa usługa szczycieńska

 • Środa, 2020-03-04 14:42:38

Ziemia Szczycieńska wkracza do gry

 • Środa, 2019-11-20 17:27:19

Lodowisko wystartuje 1 grudnia

 • Czwartek, 2019-08-22 10:16:25

Omulew startuje w lidze z trzema punktami

 • Poniedziałek, 2019-04-08 15:04:50

Szczycieńska komenda policji na celowniku BSW

Reklama


Komentarze

 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Szanowni, na zdjęciu nie widać żeby to było miejsce dla niepełnosprawnych więc skąd kierowca pojazdu obok mógł wiedzieć, że jest to auto osoby niepełnosprawnej, musiałby najpierw obejrzeć dokładnie sąsiadujące pojazdy w celu poszukiwania naklejek, kto tak robi, gdzie są takie zapisy w kodeksie ruchu drogowego ? Skoro kierowca zaparkował na miejscu, które nie jest przeznaczone dla osób niepełnosprawnych nie może oczekiwać, że ktoś kto parkuje obok pozostawi 2m odległości, założę, się, że także zostałby sfotografowany za zajęcie dwóch miejsc parkingowych i zwymyślany od \"ślepych\" przez Waszą redakcję. Proszę tak łatwo nie obrażać kierowcy z tego zdjęcia , uważam, że artykuł jest niestosowny, może niech autorzy lepiej wystosują prośbę do władz miasta o utworzenie większej ilości miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zamiast obrażać innych, w dodatku obrażając przy tym o ironio niedowidzących i nie, nie jestem właścicielem pojazdu ze zdjęcia. Więcej empatii dla wszystkich ludzi.

  Kierowca


  2020-05-28 12:21:25
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić (naprawdę nie rozumiem) dlaczego projekty tyle kosztują. W każdym urzędzie siedzą urzędnicy, którzy skończyli szkoły i mają papiery architektów. Czy nie można zrobić tego taniej? Drugi pomysł, to może znaleźć studentów architektury i może w ramach pracy dyplomowej mogliby stworzyć coś takiego.

  WCpiker


  2020-05-28 10:47:19
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00