Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Śląska czeka na stadion


Przy ulicy Ślaskiej w Szczytnie ma powstać nowoczesny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. Samorząd szuka pieniędzy na tę inwestycję. Tomasz Łachacz, przewodniczący Rady Miejskiej w jednej ze swoich interpelacji zasugerował, aby miasto złożyło wnioski do programu realizowanego przez Ministerstwo Sportu Budowa Zadaszeń Boisk Piłkarskich.W ramach programu można zadaszyć istniejące boiska piłkarskie lub wybudować pełnowymiarowe obiekty wraz z zadaszeniem – czytamy w jego interpelacji.

 

Tomasz Łachacz, przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie.

 

Przy pierwszym wariancie można pozyskać do 1,5 mln zł wsparcia, co może stanowić nawet 50 procent całej inwestycji. W przypadku budowy nowego obiektu wsparcie może wynieść nawet 3 mln zł.


Reklama

 

Łachacz proponuje też pozyskanie pieniędzy na budowę zadaszeń boisk istniejących przy szkołach podstawowych nr 2 i nr 6 w Szczytnie.

 

Na jego interpelację odpowiedział burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

 

- Miasto posiada już dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę kompleksu lekkoatletycznego przy ulicy Śląskiej – mówi. - Projekt nie zakłada zadaszenia. Dodatkowo trwają prace nad wnioskiem o dofinansowanie inwestycji z środków Ministerstwa Sportu, ale z innego programu, który wyklucza ubieganie się o dofinansowanie z innych. Termin składania wniosków wydłużono do 30 kwietnia.

Reklama

 

Dodatkowo, jak tłumaczy burmistrz, zmiana dokumentacji, aby wprowadzić zadaszenie, wiązałaby się z dodatkowymi kosztami.

 

- Trzeba byłoby też zmienić pozwolenie na budowę, co z kolei wydłuży czas realizacji tego przedsięwzięcia – mówi burmistrz. - A jeśli chodzi o zadaszenia boisk przy szkołach, to na takie inwestycje trzeba mieć dokumentacje, trzeba byłoby również zabezpieczyć środki w budżecie na ten cel. Inna rzecz, że interpelacja trafiła do nas 23 marca, a termin składania wniosków do tego programu minął 27 lutego.Komentarze do artykułu

Urszula Śłusarek

Warto pomyśleć o miejscu koncertów w plenerze i imprez okolicznościowych w Szczytnie Na Dni i Noce Szczytna centrum miasta jest zablokowane i utrudniony przejazd. Szkoda zdrowia osób mieszkających w pobliżu Placu Juranda.Brakuje powiększenia parkingu przy cmentarzu komunalnym,gdzie od ul. Mazurskiej rosną chwasty (ugór/.Potrzebny jest porządek w parku przy szkole podstawowej nr 3. Czy ten park ma być wizytówką miasta? Stadion międzyszkolny na Śląskiej jest potrzebny z racji istniejącej świetlicy terapeutycznej i sąsiedztwie szkoły podstawowej nr 2 z oddziałami integracyjnymi. W parku przy szkole podstawowej nr3 warto zaplanować amfiteatr wraz z parkingiem przy sklepie z meblami.Mam nadzieję,że wtedy ten teren będzie bezpieczniejszy.

dfgdf

Nie kumam tego \'\' Ktoś kosztem spokoju mieszkańców, \'\' a co ci chłopie dzieci przeszkadzają. Zaponiałeś jak młody byłeś, gdzie się ku**a mają rozwijać sportowo i spędzać wolny czas z dala od patologii, narkotyków i alkoholu. Mam szacunek do starszych ale niektórzy nie powinni sie wypowiadac a tym bardziej z domu wychodzic...

Jan

Jan do Jana. Wstyd to takie głupoty pisać jak chłopie piszesz a jak się jest zielonym jak trawa po deszczu w/w temacie to się bzdur nie pisze. Konsultacje społeczne z okolicznymi mieszkańcami były przeprowadzane jeszcze w poprzedniej kadencji rady, tylko trzeba o tym wiedzieć!!!

Do pana Jana

Może pan nie korzysta ze stadionu i innych udogodnień sportowych, co za tym idzie nie potrzebuje ich pan w naszym mieście. Natomiast ja korzystam, prawie każdego dnia, bardzo mnie cieszy ta inicjatywna i nie mogę sie doczekać jak juz projekt wejdzie w życie! Pozdrawiam

Do Tomka

Panie Tomaszu a co ma budowa prywatnej inwestycji na prywatnej działce koło polo marketu z budową stadionu z budżetu publicznego i w miejscu którym nie ma warunków do jego istnienia...

Tomek

Może zamiast budować zbór dla Jehowych przy Polo Markecie miasto stworzyłoby kompleks rekreacyjny dla dzieci, gdzie mogłyby grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, jeździć na łyżworolkach, na rowerze... z dala od zieleńców, które dzieci niszczą za pozwoleniem swoich rodziców i z dala od okien mieszkańców.

Jan

Śląska wcale nie czeka na stadion! Ktoś kosztem spokoju mieszkańców,bez konsultacji z zainteresowanymi, na siłę się lansuje! Nikt nawet nie przedstawił projektu samego stadionu i jego okolic (gdzie parking!?), a tu już wszystko gotowe do rozpoczęcia robót. Wstyd Panie Burmistrzu! Wstyd Panie Łachacz!

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2020-05-04 19:49:00

Gmina i klub nawodnią stadion

 • Wtorek, 2020-04-07 18:57:55

Wielbark przyhamował i czeka

 • Poniedziałek, 2020-03-23 14:29:00

Podpalacz czeka na opinię psychiatrów

 • Środa, 2020-03-11 13:09:10

Rańsk doczeka się nowej remizy?

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23