Reklama


Reklama

Śląska czeka na stadion


Przy ulicy Ślaskiej w Szczytnie ma powstać nowoczesny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. Samorząd szuka pieniędzy na tę inwestycję. Tomasz Łachacz, przewodniczący Rady Miejskiej w jednej ze swoich interpelacji zasugerował, aby miasto złożyło wnioski do programu realizowanego przez Ministerstwo Sportu Budowa Zadaszeń Boisk Piłkarskich.W ramach programu można zadaszyć istniejące boiska piłkarskie lub wybudować pełnowymiarowe obiekty wraz z zadaszeniem – czytamy w jego interpelacji.

 

Tomasz Łachacz, przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie.

 

Przy pierwszym wariancie można pozyskać do 1,5 mln zł wsparcia, co może stanowić nawet 50 procent całej inwestycji. W przypadku budowy nowego obiektu wsparcie może wynieść nawet 3 mln zł.


Reklama

 

Łachacz proponuje też pozyskanie pieniędzy na budowę zadaszeń boisk istniejących przy szkołach podstawowych nr 2 i nr 6 w Szczytnie.

 

Na jego interpelację odpowiedział burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

 

- Miasto posiada już dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę kompleksu lekkoatletycznego przy ulicy Śląskiej – mówi. - Projekt nie zakłada zadaszenia. Dodatkowo trwają prace nad wnioskiem o dofinansowanie inwestycji z środków Ministerstwa Sportu, ale z innego programu, który wyklucza ubieganie się o dofinansowanie z innych. Termin składania wniosków wydłużono do 30 kwietnia.

Reklama

 

Dodatkowo, jak tłumaczy burmistrz, zmiana dokumentacji, aby wprowadzić zadaszenie, wiązałaby się z dodatkowymi kosztami.

 

- Trzeba byłoby też zmienić pozwolenie na budowę, co z kolei wydłuży czas realizacji tego przedsięwzięcia – mówi burmistrz. - A jeśli chodzi o zadaszenia boisk przy szkołach, to na takie inwestycje trzeba mieć dokumentacje, trzeba byłoby również zabezpieczyć środki w budżecie na ten cel. Inna rzecz, że interpelacja trafiła do nas 23 marca, a termin składania wniosków do tego programu minął 27 lutego.Komentarze do artykułu

Urszula Śłusarek

Warto pomyśleć o miejscu koncertów w plenerze i imprez okolicznościowych w Szczytnie Na Dni i Noce Szczytna centrum miasta jest zablokowane i utrudniony przejazd. Szkoda zdrowia osób mieszkających w pobliżu Placu Juranda.Brakuje powiększenia parkingu przy cmentarzu komunalnym,gdzie od ul. Mazurskiej rosną chwasty (ugór/.Potrzebny jest porządek w parku przy szkole podstawowej nr 3. Czy ten park ma być wizytówką miasta? Stadion międzyszkolny na Śląskiej jest potrzebny z racji istniejącej świetlicy terapeutycznej i sąsiedztwie szkoły podstawowej nr 2 z oddziałami integracyjnymi. W parku przy szkole podstawowej nr3 warto zaplanować amfiteatr wraz z parkingiem przy sklepie z meblami.Mam nadzieję,że wtedy ten teren będzie bezpieczniejszy.

dfgdf

Nie kumam tego \'\' Ktoś kosztem spokoju mieszkańców, \'\' a co ci chłopie dzieci przeszkadzają. Zaponiałeś jak młody byłeś, gdzie się ku**a mają rozwijać sportowo i spędzać wolny czas z dala od patologii, narkotyków i alkoholu. Mam szacunek do starszych ale niektórzy nie powinni sie wypowiadac a tym bardziej z domu wychodzic...

Jan

Jan do Jana. Wstyd to takie głupoty pisać jak chłopie piszesz a jak się jest zielonym jak trawa po deszczu w/w temacie to się bzdur nie pisze. Konsultacje społeczne z okolicznymi mieszkańcami były przeprowadzane jeszcze w poprzedniej kadencji rady, tylko trzeba o tym wiedzieć!!!

Do pana Jana

Może pan nie korzysta ze stadionu i innych udogodnień sportowych, co za tym idzie nie potrzebuje ich pan w naszym mieście. Natomiast ja korzystam, prawie każdego dnia, bardzo mnie cieszy ta inicjatywna i nie mogę sie doczekać jak juz projekt wejdzie w życie! Pozdrawiam

Do Tomka

Panie Tomaszu a co ma budowa prywatnej inwestycji na prywatnej działce koło polo marketu z budową stadionu z budżetu publicznego i w miejscu którym nie ma warunków do jego istnienia...

Tomek

Może zamiast budować zbór dla Jehowych przy Polo Markecie miasto stworzyłoby kompleks rekreacyjny dla dzieci, gdzie mogłyby grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, jeździć na łyżworolkach, na rowerze... z dala od zieleńców, które dzieci niszczą za pozwoleniem swoich rodziców i z dala od okien mieszkańców.

Jan

Śląska wcale nie czeka na stadion! Ktoś kosztem spokoju mieszkańców,bez konsultacji z zainteresowanymi, na siłę się lansuje! Nikt nawet nie przedstawił projektu samego stadionu i jego okolic (gdzie parking!?), a tu już wszystko gotowe do rozpoczęcia robót. Wstyd Panie Burmistrzu! Wstyd Panie Łachacz!

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-09-21 09:34:34

Mamo, Tato jedź ostrożnie. Czekam na Ciebie w domu!

  • Środa, 2020-06-17 17:44:48

Apel z sukcesem, kary czekają

  • Poniedziałek, 2020-05-04 19:49:00

Gmina i klub nawodnią stadion

  • Wtorek, 2020-04-07 18:57:55

Wielbark przyhamował i czeka

Reklama


Komentarze