Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Skrzaty kopały w Wagnerze (zdjęcia)


W hali im. Wagnera odbył się turniej piłkarski zorganizowany przed SKS Szczytno, Urząd Miejski Szczytno oraz MOS Szczytno. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wiek uczestników! Rozgrywki skierowane były do grup skrzatów, które nie rywalizują w zmaganiach ligowych i na co dzień weryfikują swoje umiejętności jedynie w spotkaniach wewnętrznych.Początkowo w turnieju miały brać udział grupy najmłodszych z klubów SKS Szczytno, GKS Szczytno, Wałpusza 07 Jesionowiec oraz Football Academy, jednak duże zainteresowanie zmusiło organizatorów do dopuszczenia do gry również odrobinę starszych.

 

Dzieci grając między sobą rywalizowały nie tylko o drużynowy puchar, ale również o indywidualne medale i upominki, które otrzymali wszyscy. Z takiego rozwiązania zadowoleni byli rodzice.

 

– Mój syn był bardzo zadowolony z udziału. Mi podobała się z kolei cała organizacja. Fajnie, że ktoś pomyślał o naszych pociechach – skomentował Mariusz Dziuban, tata Bartka z FA.

 

Podobnego zdania był trener grupy U6, Michał Bondaruk:

 

– Nasi piłkarze trenują bardzo pilnie, mimo iż są bardzo mali. Nie są w stanie rywalizować co tydzień i ten turniej był pierwszą okazją do weryfikacji ich umiejętności poza rozgrywkami wewnętrznymi. Nasi chłopcy zajęli 3 miejsce, co jest dla nas dodatkową motywacją do dalszej pracy.


 

Na uwagę zasługuje Filip Kołakowski, który był najmłodszym zawodnikiem w całej stawce, mając zaledwie 4 lata! Najlepszym zawodnikiem został wybrany Tymoteusz Archacki.

 

- Najmłodsze dzieciaki to sól tej piłkarskiej ziemi. Dziękuję zawodnikom, trenerom, sponsorom i panu burmistrzowi za udział. Na pewno nie był to ostatni taki turniej – podkreśla Artur Magnuszewski, jeden z głównych pomysłodawców turnieju.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze