Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Siła ciosów złotego Wiktora


Aż siedmioro zawodników sekcji judo Gwardii Szczytno wzięło udział w turnieju Copernicus Judo Cup. Nasi judocy przywieźli z zawodów cztery medale. Złoty krążek wywalczył Wiktor Dodajewski.W skład szczycieńskiej reprezentacji weszły trzy rodzeństwa: Zosia i Maja Rykowskie, Natalia i Wiktor Dodajewscy, Wiktoria i Marcel Kobylasowie. Skład uzupełnił Bartosz Kukliński. Młodzi judocy przywieźli z Torunia cztery medale.

 

Na najwyższym stopniu podium stanął Wiktor Dodajewski, który wystartował w kategorii młodzik w wadze do 73 kg.

 

- Pewnie zwyciężył wszystkie walki nie dając szans rywalom – mówi Michał Dymerski, trener młodych zawodników. - Potwierdził tym samym swoją świetną dyspozycję.

 

Brązowe medale z Torunia przywieźli Zosia i Maja Rykowskie oraz Wiktoria Kobylas.

 

- Zosia walcząc w kategorii junior młodszy w wadze do 52 kg może się poszczycić prawdopodobnie najkrótszą walką turnieju – mówi Dymerski. - Jej przeciwniczka musiała uznać wyższość szczytnianki po niespełna 10 sekundach. Walka zakończyła się bardzo efektownym rzutem.


 

Maja Rykowska startująca w kategorii młodzik w wadze do 57 kg stoczyła kilka ciężkich walk ostatecznie zdobywając brąz. Wiktoria Kobylas, walcząc w kategorii dzieci w wadze do 42 kg, zwyciężyła dwie walki. Należy dodać, że zawodniczka ta zadebiutowała w ten sposób w zawodach judo.

 

Kolejny debiutant, Marcel Kobylas, kategoria dzieci waga do 27 kg, stoczył także wyrównany pojedynek, rozstrzygnięty dopiero po dogrywce przez wskazanie sędziego. Pozostałym zawodnikom szczycieńskiej Gwardii tym razem szczęście nie dopisało. Na uznanie trenerskiego duetu, Tadeusza i Michała Dymerskich, zasłużyli zwłaszcza medaliści.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze