Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Siła ciosów złotego Wiktora


Aż siedmioro zawodników sekcji judo Gwardii Szczytno wzięło udział w turnieju Copernicus Judo Cup. Nasi judocy przywieźli z zawodów cztery medale. Złoty krążek wywalczył Wiktor Dodajewski.W skład szczycieńskiej reprezentacji weszły trzy rodzeństwa: Zosia i Maja Rykowskie, Natalia i Wiktor Dodajewscy, Wiktoria i Marcel Kobylasowie. Skład uzupełnił Bartosz Kukliński. Młodzi judocy przywieźli z Torunia cztery medale.

 

Na najwyższym stopniu podium stanął Wiktor Dodajewski, który wystartował w kategorii młodzik w wadze do 73 kg.

 

- Pewnie zwyciężył wszystkie walki nie dając szans rywalom – mówi Michał Dymerski, trener młodych zawodników. - Potwierdził tym samym swoją świetną dyspozycję.

 

Brązowe medale z Torunia przywieźli Zosia i Maja Rykowskie oraz Wiktoria Kobylas.

 

- Zosia walcząc w kategorii junior młodszy w wadze do 52 kg może się poszczycić prawdopodobnie najkrótszą walką turnieju – mówi Dymerski. - Jej przeciwniczka musiała uznać wyższość szczytnianki po niespełna 10 sekundach. Walka zakończyła się bardzo efektownym rzutem.


 

Maja Rykowska startująca w kategorii młodzik w wadze do 57 kg stoczyła kilka ciężkich walk ostatecznie zdobywając brąz. Wiktoria Kobylas, walcząc w kategorii dzieci w wadze do 42 kg, zwyciężyła dwie walki. Należy dodać, że zawodniczka ta zadebiutowała w ten sposób w zawodach judo.

 

Kolejny debiutant, Marcel Kobylas, kategoria dzieci waga do 27 kg, stoczył także wyrównany pojedynek, rozstrzygnięty dopiero po dogrywce przez wskazanie sędziego. Pozostałym zawodnikom szczycieńskiej Gwardii tym razem szczęście nie dopisało. Na uznanie trenerskiego duetu, Tadeusza i Michała Dymerskich, zasłużyli zwłaszcza medaliści.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21
 • Pieski problem straży miejskiej
  Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-05-22 08:05:41