Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Seniorzy nie chcą przeprowadzki z Pułaskiego


Na włosku wisi budowa Centrum Integracji Społecznej w Szczytnie. Przeciwko tej inwestycji buntują się seniorzy ze stowarzyszeń, których siedziba mieści się w budynku przy ulicy Pułaskiego. Woleliby odremontować budynek. Początkowo miał on być sprzedany, a za pozyskane w ten sposób pieniądze miało powstać CIS przy ulicy Nauczycielskiej.Początkowo szczycieńscy samorządowcy chcieli wyremontować dotychczasową siedzibę stowarzyszeń, w tym organizacji kombatanckich oraz skupiających seniorów. Niestety, szacowany koszt takich prac to ponad milion złotych. Dlatego zrodził się pomysł sprzedaży budynku przy Pułaskiego i za pozyskane w ten sposób pieniądze wybudowanie Centrum Integracji Społecznej. Wstępnie miałoby ono stanąć przy ulicy Nauczycielskiej.


Reklama

 

Nowa lokalizacja nie spodobała się seniorom, dla których ważnym elementem okazał się istniejący przy ulicy Pułaskiego ogród. Temat poruszono na ostatniej komisji. Uwidocznił on też ostry konflikt pomiędzy przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Łachaczem, a burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim.

 

- Koszty remontu są dla mnie horrendalne – mówił Łachacz. - Trudno uwierzyć w to, że może to aż tyle kosztować. Chciałbym dowiedzieć się, co dalej będzie działo się w tej sprawie – dopytywał burmistrza.

 

- Centrum Integracji Społecznej znalazło się w budżecie na wniosek pana ugrupowania Wszystko dla Szczytna i PSL – mówił Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Nie będzie to dom seniora, jak pan to nazywa, a siedziba wielu stowarzyszeń, w tym też tych senioralnych. Przychyliłem się do waszego wniosku. I doskonale wiedzieliście, że środki na ten cel miały pochodzić ze sprzedaży budynku przy ulicy Pułaskiego oraz z kredytu, na który się nie zgodziliście. Zmusza mnie to do innego spojrzenia na tę inwestycję. Przymierzam się do wyceny tego budynku, ale nie wiem, czy pieniądze ze sprzedaży w całości pokryją koszty nowej siedziby. Trudno jest podejmować decyzje, gdy raz mówicie tak, innym razem nie, a robicie coś zupełnie innego. Trudno przy takiej współpracy o pewność i stabilność. Poczekam na wycenę i wówczas będę podejmował jakieś decyzje.

Reklama

 

Przy okazji tej dyskusji wyszło, że stowarzyszania mające swoją siedzibę w budynku przy ulicy Pułaskiego wolałyby remont niż nowy budynek i nową lokalizację. Obawiają się, że gdy budynek zostanie sprzedany, nie będą mieli gdzie się podziać przez kilkanaście miesięcy, aż powstanie nowy obiekt. Ich zdaniem lokalizacja przy ulicy Nauczycielskiej, wśród bloków, nie jest też dobrym rozwiązaniem, bo nie będzie tam ogrodu, w którym często seniorzy organizowali spotkania integracyjne. - Nasze zabawy mogą być uciążliwe dla mieszkańców bloków – mówią seniorzy.

 

Co zatem będzie dalej z budową CIS? Na to pytanie na razie nikt nie był w stanie odpowiedzieć.Komentarze do artykułu

Adalbert

Brawo panie Łachacz remont takiego domku za milion złotych,ta banda Mańkowskiego ma wszystkich chyba za idiotów,do prokuratora trzeba z tym na iść, bo to jawne naciąganie na kasę

Beata

Szczytno ZWIJA żagle

Grzegorz

Nie dziwię się seniorom jak i burmistrzowi, jak można zaufać przewodniczącemu , który ciągle zmienia zdanie jak dziecko w przedszkolu. Szczytno już stoi w zapaści ale przyszłość maluje się w szarych barwach.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40