Środa, 29 Styczeń, Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Samorząd i biznes łączą siły dla rozwoju Szczytna


Pierwsze Szczycieńskie Samorządowe Forum Przedsiębiorczości zakończyło się sukcesem. Wzięło w nim udział ponad 80 osób, a przedsiębiorcy nie szczędzą pochwał. - Padło tam mnóstwo ciekawych rzeczy, potrzebnych biznesowi i temu dużemu i temu małemu, mam nadzieję, że ta inicjatywa będzie kontynuowana – mówi Adam Przychodko, przedsiębiorąca z branży IT.Forum, które zorganizował burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski było skierowane do przedsiębiorców ze Szczytna. Odbyło się ono w miniony piątek w sali konferencyjnej miejskiego ratusza.

 

Skąd pomysł na zwołanie Forum Przedsiębiorczości?

 

Bardzo zleżało mi na tym, abyśmy jako urząd miejski wyszli naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i chyba się udało, bo świadczy o tym chociażby sama frekwencja, która utrzymała się aż do ostatniej minuty spotkania

 

Przedsiębiorcy z Forum są zadowoleni, a pan?

 

Współpraca samorządu z biznesem jest trudna, a czasem ryzykowana, ale nie można od niej uciekać, a wręcz przeciwnie. Forum to pierwszy krok, aby administracja samorządowa ściślej zaczęła współpracować z lokalnym biznesem po to, aby naszym mieszkańcom żyło się coraz lepiej. Najbardziej cieszy mnie fakt, że przy okazji tego forum, wspólnie z przedsiębiorcami tworzymy radę gospodarczą. Deklaracje, aby w niej uczestniczyć złożyło aż 31 podmiotów, od firm dużych, po jednoosobowe.

 

 

Czym ma być dokładnie ta rada?

 

Myślę, że do połowy października odbędzie się pierwsze posiedzenie rady, na którym zostaną wybrane władze. Będzie to ciało opiniotwórcze i doradcze. Bo według mnie to przedsiębiorcy, prowadzące własne firmy, najlepiej wiedzą, czego oczekują od urzędu, w czym urząd może im pomóc. Liczę też na to, że będą podpowiadać, mówić o swoich pomysłach na rozwój Szczytna. Po tym roku swojego urzędowania dostrzegam ciężką pracę i rozwój firm lokalnych, rodzinnych. I rozwój naszego miasta chciałbym oprzeć właśnie na tych lokalnych firmach. Stąd pomysł na Forum Gospodarcze i utworzenie rady.


Reklama

 

 

Komentarze:

 

 

Igor Chmieliński, Lac Met

 

 

 

Jestem miło i bardzo pozytywnie zaskoczony jakością pierwszego Forum Przedsiębiorczości w naszym mieście. To dobra inicjatywa i mam nadzieję, że będzie kontynuowana, a spotkania przedsiębiorców będą odbywały się co najmniej dwa lub trzy razy do roku. Zawsze powtarzałem, że samorząd musi współpracować blisko z przedsiębiorcami, bo to oni w dużej części opłacają jego funkcjonowanie, płacąc znaczne podatki. Cieszę się, że nasz burmistrz dobrze to rozumie i zaaranżował pierwsze tego typu spotkanie. Wszystkie prelekcje były ciekawe i dość pouczające, więc sądzę, że moja opinia o tego typu inicjatywach nie odbiega od przedstawionych przez innych pracodawców z naszego miasta.

 

 

Adam Przychodko, BinSoft

 

 

 

Byłem bardzo zadowolony z tego, że uczestniczyłem w Forum Przedsiębiorczości. Wśród prelegentów pojawili się przedstawiciele wielu instytucji, z których usług już korzystamy. Padły tam konkretne rzeczy. Jak zastrzec znak towarowy, jak znaleźć się w bazie europejskiej, aby móc handlować za granicą kraju. Mówiono wiele o szkoleniach dla przedsiębiorców, konkretnych źródłach dofinansowań. Każdy, zarówno wielkie przedsiębiorstwo, jak i mała działalność, mogły coś tam dla siebie znaleźć. Był komplet informacji. Ciekaw jestem działalności rady. To potrzebna inicjatywa, dająca światełko na zmiany w prowadzeniu biznesu w Szczytnie.

Reklama

 

 

 

Michał Malinowski, Malcar

 

 

 

Jestem jednych z najmłodszych przedstawicieli biznesu w Szczytnie, ale wydaje mi się, że taka inicjatywa jest bardzo potrzebna. Dobrze byłoby, aby przy kolejnych spotkaniach podzielić branże, aby prelegenci mogli na przykład skupić się indywidualnie na takich młodych i małych firmach, jak moja. Jakieś indywidualne wskazówki. Tak bym to widział. Ale generalnie to naprawdę świetna inicjatywa.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Wycinka lip na cmentarzu budzi emocje
  Drzewa wyciąć szkoły zamknąć i zwolenników obsadzać na etaty, bo przecież już wiadomo kto będzie prowadził klub seniora ????
  Autor: Luka
  2020-01-29 08:47:11
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  no społeczeństwo będzie cierpieć przez prywatne negatywne nastawienie wójt do dyrektor... bo drugiej takiej ogarniętej kobiety w gminie nie ma.
  Autor: he
  2020-01-28 23:27:45
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  I jeszcze zakażmy jazdy samochodami, to całkiem wyeliminujemy wypadki na drogach.
  Autor: Mirek
  2020-01-28 21:41:21
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Obiektywny, a nie pomyślałeś, że może nie ze strchu o swoją opinię ale dlatego , że chciała jej się pozbyć i robiła wszystko aby się zwolniła bo ma kogoś na to miejsce, kim będzie mogła manipulować i wykorzystywać do swoich gierek . Nie pierwsza która się z tej gminy zwolniła.
  Autor: Obiektywna
  2020-01-28 19:20:09
 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
  Autor: Ilona
  2020-01-28 16:13:59
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
  Autor: gość
  2020-01-28 13:23:33
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
  Autor: Rychu
  2020-01-28 12:20:14
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
  Autor: Radosny
  2020-01-28 12:17:22
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
  Autor: X-Men
  2020-01-28 11:24:14
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
  Autor: Albert
  2020-01-28 10:13:13

Reklama