Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Samorząd i biznes łączą siły dla rozwoju Szczytna


Pierwsze Szczycieńskie Samorządowe Forum Przedsiębiorczości zakończyło się sukcesem. Wzięło w nim udział ponad 80 osób, a przedsiębiorcy nie szczędzą pochwał. - Padło tam mnóstwo ciekawych rzeczy, potrzebnych biznesowi i temu dużemu i temu małemu, mam nadzieję, że ta inicjatywa będzie kontynuowana – mówi Adam Przychodko, przedsiębiorąca z branży IT.Forum, które zorganizował burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski było skierowane do przedsiębiorców ze Szczytna. Odbyło się ono w miniony piątek w sali konferencyjnej miejskiego ratusza.

 

Skąd pomysł na zwołanie Forum Przedsiębiorczości?

 

Bardzo zleżało mi na tym, abyśmy jako urząd miejski wyszli naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i chyba się udało, bo świadczy o tym chociażby sama frekwencja, która utrzymała się aż do ostatniej minuty spotkania

 

Przedsiębiorcy z Forum są zadowoleni, a pan?

 

Współpraca samorządu z biznesem jest trudna, a czasem ryzykowana, ale nie można od niej uciekać, a wręcz przeciwnie. Forum to pierwszy krok, aby administracja samorządowa ściślej zaczęła współpracować z lokalnym biznesem po to, aby naszym mieszkańcom żyło się coraz lepiej. Najbardziej cieszy mnie fakt, że przy okazji tego forum, wspólnie z przedsiębiorcami tworzymy radę gospodarczą. Deklaracje, aby w niej uczestniczyć złożyło aż 31 podmiotów, od firm dużych, po jednoosobowe.

 

 

Czym ma być dokładnie ta rada?

 

Myślę, że do połowy października odbędzie się pierwsze posiedzenie rady, na którym zostaną wybrane władze. Będzie to ciało opiniotwórcze i doradcze. Bo według mnie to przedsiębiorcy, prowadzące własne firmy, najlepiej wiedzą, czego oczekują od urzędu, w czym urząd może im pomóc. Liczę też na to, że będą podpowiadać, mówić o swoich pomysłach na rozwój Szczytna. Po tym roku swojego urzędowania dostrzegam ciężką pracę i rozwój firm lokalnych, rodzinnych. I rozwój naszego miasta chciałbym oprzeć właśnie na tych lokalnych firmach. Stąd pomysł na Forum Gospodarcze i utworzenie rady.


Reklama

 

 

Komentarze:

 

 

Igor Chmieliński, Lac Met

 

 

 

Jestem miło i bardzo pozytywnie zaskoczony jakością pierwszego Forum Przedsiębiorczości w naszym mieście. To dobra inicjatywa i mam nadzieję, że będzie kontynuowana, a spotkania przedsiębiorców będą odbywały się co najmniej dwa lub trzy razy do roku. Zawsze powtarzałem, że samorząd musi współpracować blisko z przedsiębiorcami, bo to oni w dużej części opłacają jego funkcjonowanie, płacąc znaczne podatki. Cieszę się, że nasz burmistrz dobrze to rozumie i zaaranżował pierwsze tego typu spotkanie. Wszystkie prelekcje były ciekawe i dość pouczające, więc sądzę, że moja opinia o tego typu inicjatywach nie odbiega od przedstawionych przez innych pracodawców z naszego miasta.

 

 

Adam Przychodko, BinSoft

 

 

 

Byłem bardzo zadowolony z tego, że uczestniczyłem w Forum Przedsiębiorczości. Wśród prelegentów pojawili się przedstawiciele wielu instytucji, z których usług już korzystamy. Padły tam konkretne rzeczy. Jak zastrzec znak towarowy, jak znaleźć się w bazie europejskiej, aby móc handlować za granicą kraju. Mówiono wiele o szkoleniach dla przedsiębiorców, konkretnych źródłach dofinansowań. Każdy, zarówno wielkie przedsiębiorstwo, jak i mała działalność, mogły coś tam dla siebie znaleźć. Był komplet informacji. Ciekaw jestem działalności rady. To potrzebna inicjatywa, dająca światełko na zmiany w prowadzeniu biznesu w Szczytnie.

Reklama

 

 

 

Michał Malinowski, Malcar

 

 

 

Jestem jednych z najmłodszych przedstawicieli biznesu w Szczytnie, ale wydaje mi się, że taka inicjatywa jest bardzo potrzebna. Dobrze byłoby, aby przy kolejnych spotkaniach podzielić branże, aby prelegenci mogli na przykład skupić się indywidualnie na takich młodych i małych firmach, jak moja. Jakieś indywidualne wskazówki. Tak bym to widział. Ale generalnie to naprawdę świetna inicjatywa.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00