Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

Sakramentalne „tak” stało się... wykroczeniem (zdjęcia)


Wojciech Kozioł i Agnieszka Piekarska-Kozioł bez wątpienia zapamiętają swój ślub do końca życia. Piątkowy przejazd weselników przez centrum Szczytna stał się hitem sieci. Panna młoda w białej sukni stoi na środku jedynego świetlnego skrzyżowaniu w naszym mieście – wokół niej „tańczył” na motocyklu pan młody. Race, oklaski, wiwaty, zachwyty... Nie wszystkim to się jednak spodobało. Cześć mieszkańców sprawę zgłosiła na policję. Skończy się postępowaniem sądowym.O takim ślubie marzy chyba każdy. Pięknie, kozacko, mega, rewelacyjnie... to tylko nieliczne zachwyty pod filmem z przejazdu ślubnej kawalkady przez Szczytno. Wesele Wojciecha i Agnieszki, pasjonatów motocykli, wywołało prawdziwą burzę w sieci. Niestety, sprawą zajęli się też policjanci.


Reklama

 

Sam przejazd weselników raczej nikomu nie przeszkadzał, ale to, co stało się w centrum Szczytna, na głównym świetlnym skrzyżowaniu, już niektórym doskwierało. Drogi zostały zablokowane głównie przez motocyklistów uczestniczących w wydarzeniu. Na środku skrzyżowania stanęła panna młoda, a wokół niej „tańczył” na motocyklu kek wybranek.

 

- Wyglądało to bajecznie, nie rozumiem oburzenia niektórych mieszkańców – mówi nam jeden z przypadkowych uczestników wydarzenia. - To szczególny dzień dla tych młodych ludzi. Nikomu przecież nie chcieli zrobić krzywdy, nie popełnili jakiegoś strasznego przestępstwa. A to, że trzeba było poczekać kilka minut dłużej przed skrzyżowaniem chyba nikomu bardzo nie przeszkodziło.

 

Szczycieńscy policjanci są jednak innego zdania.

 

- Nie możemy pozwolić na takie działania – mówi sierżant Izabela Cygniuk ze szczycieńskiej policji. - Reagujemy na każde wykroczenie, a to, co się stało na skrzyżowaniu ulic Polskiej, Odrodzenia, 1 Maja i Warszawskiej było wykroczeniem. Odebraliśmy też mnóstwo teflonów od niezadowolonych mieszkańców Szczytna. Mamy zdjęcia i filmy z tego incydentu. Podjęliśmy też czynności na gorąco, ale ze względu, że była to specyficzna uroczystość, nasze działania tego dnia ograniczyły się do zadbania o bezpieczeństwo innych użytkowników dróg w obrębie przejazdu weselników.

Reklama

 

Policjanci nie ukryją, że zareagowali dość łagodnie, bo nie chcieli doprowadzić do eskalacji tego incydentu. Nie oznacza to jednak, że organizatorzy tego wydarzenia, w tym przypadku państwo młodzi, unikną odpowiedzialności. Z naszych informacji wynika, że zostali już przesłuchani i przyznali się do winy. Chcą też dobrowolnie poddać się karze. Będzie to najprawdopodobniej grzywna. Pod warunkiem, że na takie rozwiązanie zgodzi się sąd, który będzie rozpatrywał sprawę. Niewykluczone, że pan młody na jakiś czas straci też prawo jazdy. - Trwają czynności w tej sprawie, dlatego nic więcej nie mogę powiedzieć – ucina rozmowę rzecznik szczycieńskiej policji.

 

Całym zamieszaniem zdziwieni są nieco państwo młodzi. - Nikogo nie chcieliśmy urazić, czy doprowadzić do jakiegoś zagrożenie - tłumaczy Wojciech Kozioł, który od lat specjalizuje się w ekstremalnej, pokazowej jeździe na motocyklu. I doskonale wie, jak ważne jest bezpieczeństwo. - W moim fachu to podstawa – dodaje. - Dlatego wszystko, co robiliśmy w piątek, było bezpieczne. Jeśli kogoś uraziliśmy, to gorąco przepraszam, bo nie mieliśmy takiego zamiaru.

 

 

Fot. Łukasz PiekarskiKomentarze do artykułu

Kowal

W Szczytnie odbywa się kilka ślubów dziennie. Opisani w artykule wyjątkowi nie są, więc powinno się pozwolić na blokowanie skrzyżowania przez wszystkie śluby, codziennie - wszystkim należy się takie samo traktowanie.

Czytelnik

Takiego szumu narobili wokół siebie ,że tylko patrzeć jak będą gotować w TVN.

Natka

Po co to w kółko pisać, popełnili wykroczenie i tyle w temacie.

Nie popieram

Dziwny zwyczaj.... kręcić się jak lalka na pozytywce na środku głównego skrzyżowania. Dobrze, że nie na środku lotniska ;)

Kaszka

Wie jak ważne jest bezpieczeństwo i zdecydował się na \"tańce\" na środku ulicy? To znaczy, że albo nie wie albo, jeszcze gorzej, ma to w głębokim poważaniu. Mogli sobie zorganizować pokaz przed lokalem, byłoby widowiskowo i bezpiecznie.

Tomasz l

Szczytno jest prawe i porządne, władze miejskie nie będą tolerowały samowolki i patologicznych zachowań....

Ona

Emeryci z ul.odrodzenia już dawno zapomnieli że kiedyś też byli młodzi

Kazik

Wszyscy wiedzą, że wielu motocyklistów to drogowi chuliganie. I to pokazali nie klasę tylko chuligankę.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-10-19 18:58:27

Ratusz zostanie sprzedany na hotel? (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 20:50:48

Rusek Mały ze słoneczną aleją (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 19:34:02

Dęte nie są nudne (zdjęcia)

Reklama


Komentarze