Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Sakramentalne „tak” stało się... wykroczeniem (zdjęcia)


Wojciech Kozioł i Agnieszka Piekarska-Kozioł bez wątpienia zapamiętają swój ślub do końca życia. Piątkowy przejazd weselników przez centrum Szczytna stał się hitem sieci. Panna młoda w białej sukni stoi na środku jedynego świetlnego skrzyżowaniu w naszym mieście – wokół niej „tańczył” na motocyklu pan młody. Race, oklaski, wiwaty, zachwyty... Nie wszystkim to się jednak spodobało. Cześć mieszkańców sprawę zgłosiła na policję. Skończy się postępowaniem sądowym.O takim ślubie marzy chyba każdy. Pięknie, kozacko, mega, rewelacyjnie... to tylko nieliczne zachwyty pod filmem z przejazdu ślubnej kawalkady przez Szczytno. Wesele Wojciecha i Agnieszki, pasjonatów motocykli, wywołało prawdziwą burzę w sieci. Niestety, sprawą zajęli się też policjanci.


Reklama

 

Sam przejazd weselników raczej nikomu nie przeszkadzał, ale to, co stało się w centrum Szczytna, na głównym świetlnym skrzyżowaniu, już niektórym doskwierało. Drogi zostały zablokowane głównie przez motocyklistów uczestniczących w wydarzeniu. Na środku skrzyżowania stanęła panna młoda, a wokół niej „tańczył” na motocyklu kek wybranek.

 

- Wyglądało to bajecznie, nie rozumiem oburzenia niektórych mieszkańców – mówi nam jeden z przypadkowych uczestników wydarzenia. - To szczególny dzień dla tych młodych ludzi. Nikomu przecież nie chcieli zrobić krzywdy, nie popełnili jakiegoś strasznego przestępstwa. A to, że trzeba było poczekać kilka minut dłużej przed skrzyżowaniem chyba nikomu bardzo nie przeszkodziło.

 

Szczycieńscy policjanci są jednak innego zdania.

 

- Nie możemy pozwolić na takie działania – mówi sierżant Izabela Cygniuk ze szczycieńskiej policji. - Reagujemy na każde wykroczenie, a to, co się stało na skrzyżowaniu ulic Polskiej, Odrodzenia, 1 Maja i Warszawskiej było wykroczeniem. Odebraliśmy też mnóstwo teflonów od niezadowolonych mieszkańców Szczytna. Mamy zdjęcia i filmy z tego incydentu. Podjęliśmy też czynności na gorąco, ale ze względu, że była to specyficzna uroczystość, nasze działania tego dnia ograniczyły się do zadbania o bezpieczeństwo innych użytkowników dróg w obrębie przejazdu weselników.

Reklama

 

Policjanci nie ukryją, że zareagowali dość łagodnie, bo nie chcieli doprowadzić do eskalacji tego incydentu. Nie oznacza to jednak, że organizatorzy tego wydarzenia, w tym przypadku państwo młodzi, unikną odpowiedzialności. Z naszych informacji wynika, że zostali już przesłuchani i przyznali się do winy. Chcą też dobrowolnie poddać się karze. Będzie to najprawdopodobniej grzywna. Pod warunkiem, że na takie rozwiązanie zgodzi się sąd, który będzie rozpatrywał sprawę. Niewykluczone, że pan młody na jakiś czas straci też prawo jazdy. - Trwają czynności w tej sprawie, dlatego nic więcej nie mogę powiedzieć – ucina rozmowę rzecznik szczycieńskiej policji.

 

Całym zamieszaniem zdziwieni są nieco państwo młodzi. - Nikogo nie chcieliśmy urazić, czy doprowadzić do jakiegoś zagrożenie - tłumaczy Wojciech Kozioł, który od lat specjalizuje się w ekstremalnej, pokazowej jeździe na motocyklu. I doskonale wie, jak ważne jest bezpieczeństwo. - W moim fachu to podstawa – dodaje. - Dlatego wszystko, co robiliśmy w piątek, było bezpieczne. Jeśli kogoś uraziliśmy, to gorąco przepraszam, bo nie mieliśmy takiego zamiaru.

 

 

Fot. Łukasz PiekarskiKomentarze do artykułu

Kowal

W Szczytnie odbywa się kilka ślubów dziennie. Opisani w artykule wyjątkowi nie są, więc powinno się pozwolić na blokowanie skrzyżowania przez wszystkie śluby, codziennie - wszystkim należy się takie samo traktowanie.

Czytelnik

Takiego szumu narobili wokół siebie ,że tylko patrzeć jak będą gotować w TVN.

Natka

Po co to w kółko pisać, popełnili wykroczenie i tyle w temacie.

Nie popieram

Dziwny zwyczaj.... kręcić się jak lalka na pozytywce na środku głównego skrzyżowania. Dobrze, że nie na środku lotniska ;)

Kaszka

Wie jak ważne jest bezpieczeństwo i zdecydował się na \"tańce\" na środku ulicy? To znaczy, że albo nie wie albo, jeszcze gorzej, ma to w głębokim poważaniu. Mogli sobie zorganizować pokaz przed lokalem, byłoby widowiskowo i bezpiecznie.

Tomasz l

Szczytno jest prawe i porządne, władze miejskie nie będą tolerowały samowolki i patologicznych zachowań....

Ona

Emeryci z ul.odrodzenia już dawno zapomnieli że kiedyś też byli młodzi

Kazik

Wszyscy wiedzą, że wielu motocyklistów to drogowi chuliganie. I to pokazali nie klasę tylko chuligankę.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43